חדשות היום

ירידות חדות של מעל ל-2% בוול סטריט ; ארה"ב צפויה להטיל כבר החודש מכסים על מוצרים אירופיים בשווי של כ-7.5 מיליארד דולר

תמונת מצב השווקים בוול סטריט-

 


 

חדשות היום

✔ ססיליה מלמסטרום, יושבת ראש בועדת הסחר האירופאית אמרה ל-CNBC כי "הרושם" שהיא קיבלה הוא שארה"ב תטיל מכסים חדשים כבר בחודש הנוכחי על מוצרים אירופאיים, ברגע שארגון הסחר העולמי יודיע בפסק הדין מה הערך הכולל של המכסים שמותר לה להשתמש בהם. משרדו של נציג הסחר בארה"ב פרסם בחודש אפריל רשימה של מוצרים פוטנציאליים בשווי כולל של כ-25 מיליארד דולר, בעוד שממשל טראמפ הגיש בקשה להטיל 100% מכסים על בשווי של 11.2 מיליארד דולר. ואכן, ארגון הסחר העולמי גיבה את הבקשה להטיל מכסים על סחורות בגובה של 7.5 מיליארד דולר.

✔ לאחר הדחייה בהנפקה של חברת שיתופי חללי העבודה WeWork, גם AirBnb משנה את הנפקתה. עפ"י מקורות שביקשו להישאר בעילום שם, החברה, אשר שווייה מוערך בכ-31 מיליארד דולר, משנה את הנפקתה מציבורית לישירה. ביום שלישי הבא ייפגשו בעמק הסיליקון מאות בעלי הון סיכון ומנהלים מחברות פרטיות על מנת לדון ביתרונות הרישום הישיר. האירוע ממומן על ידי 12 חברות הון סיכון.

✔ ענקיות הטכנולוגיה ממשיכות להילחם ולשפר את פרטיות המשתמשים: גוגל (סימבול: GOOGL) הודיעה היום כי היא מפעילה כלים נוספים לטובת משתמשיה לשליטה על הגדרות הפרטיות שלהם. משתמשי YouTube יוכלו להגדיר את היסטוריית החיפוש והצפייה שלהם למחיקה אוטומטית לאחר פרק זמן מוגדר. בנוסף לכך, ב"גוגל מפות" יופיע מצב גלישה בסתר, כלומר התנועות של המשתמש לא יתועדו כשהיא מופעלת. העדכון יהיה זמין במערכת ההפעלה אנדרואיד עוד החודש.

✔ חברת השליחויות UPS (סימבול: UPS) התקרבה עוד צעד לעבר ביצוע משלוחים באמצעות מזל"טים. מינהל התעופה הפדרלי הודיע היום כי העניק לחברה אישור להפעלת שירותי משלוח באמצעות מזל"טים מוגבלים ברחבי ארצות הברית. במהלך ששת החודשים האחרונים החברה כבר ביצעה 1,100 משלוחים מדגמיים רפואיים בבתי חולים במסגרת תוכנית טייס ממשלתית. המשלוחים נעים במרחקים של כ-150 מטר. כעת UPS מתכננת להתרחב למעל ל-20 בתי חולים בשנתיים הקרובות.  

✔ חברת האם של WeWork, We, הודיעה היום כי קזויוקי סאסאקי, אשר משמש בתפקיד בכיר בחברה ביפן, מונה לתפקיד מנכ"ל WeWork יפן. המינוי עבר בגיבוי מלא של חבר המנהלים של החברה וגם של המשקיעה הגדולה ביותר בחברה- סופטבנק. קצב הצמיחה של WeWork יפן תרחב ל-21 מיקומים ב-5 ערים מרכזיות תוך 20 חודשים בלבד.

✔ חברת האם של WeWork, We, הודיעה היום כי קזויוקי סאסאקי, אשר משמש בתפקיד בכיר בחברה ביפן, מונה לתפקיד מנכ"ל WeWork יפן. המינוי עבר בגיבוי מלא של חבר המנהלים של החברה וגם של המשקיעה הגדולה ביותר בחברה- סופטבנק. קצב הצמיחה של WeWork יפן תרחב ל-21 מיקומים ב-5 ערים מרכזיות תוך 20 חודשים בלבד.

✔ ויום לאחר נתוני המאקרו החלשים שפורסמו אמש, מתפרסמים שוב נתונים מאכזבים-  135 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בחודש ספטמבר, זאת לאחר גידול של 157 אלף משרות באוגוסט, וכאשר תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 152 אלף משרות בספטמבר. הגידול החודשי הממוצע מתחילת 2019 עומד כעת על 145 אלף משרות, לעומת תוספת של 214 אלף משרות בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

 

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 40

29/09-01/10/2019-

בורסת תל אביב- ראש השנה

30/09-01/10/2019-

בורסת בוצונה- יום העצמאות

01/10/2019-

בורסת הונג-קונג- יום לאומי

בורסת ניגריה- יום העצמאות

בורסת קפריסין- יום העצמאות

01-07/10/2019-

בורסות סין- יום החג הלאומי של סין

02/10/2019-

בורסת הודו- יום הולדתו של מהטמה נדי

03/10/2019-

בורסת גרמניה- יום האחדות הגרמנית

בורסת דרום קוריאה- יום ייסוד האומה הקוריאנית

 


 

הנפקות

01/10/2019-

חברת Monopar Therapeutics (סימבול: MNPR).

03/10/2019-

חברת ADC Therapeutics SA (סימבול: ADCT).

חברת Sprea Therapeutics (סימבול: APRE).

חברת Frequency Therapeutics (סימבול: FREQ).

חברת Metrocity Bankshares (סימבול: MCBS).

חברת Viela Bio (סימבול: VIE).

 


ספליט הפוך

01/10/2019-

חברת  Five Star Senior Living (סימבול: FVE) – 1 ל-10.

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close