השקעות בשוק הישראלימילון המושגים של טריידסטריט

גופי הנוסטרו – "אנשי הצללים של שוק ההון"

נוסטרו היא מילה לטינית שפירושה לעברית היא "שלנו".
גופי נוסטרו הפועלים בשוק ההון הם בדרך כלל מורכבים מסוחרים שעובדים עם הכסף של החברה ושל עצמם ללא לקוחות וללא התחייבות לדיווח לשום רגולטור, מה שמאפשר להם לפעול "מתחת" לראדר.

אין הרבה מידע באינטרנט על חברות נוסטרו הפועלות בשווקים מכיוון שרוב החברות הללו מעדיפות לשמור על פרופיל נמוך ושאף אחד לא ינסה לבדוק מה הן עושות ואיפה הן פועלות, מה שמאפשר להן להיכנס ולצאת מעסקאות מבלי שאחרים ידעו ובלי לעדכן אף אחד.

גופי הנוסטרו מייצרים תשואות של לפחות 50% תשואה (לאחר עמלות ומיסים) בשנים טובות ועד למאות של אחוזים.
היקף הפעילות של גופי הנוסטרו הוא בדרך כלל היקף גדול מאוד של מאות מיליוני שקלים מה שאומר שהם שחקנים משמעותיים בשווקים בארץ ובחו"ל.

לדוגמה בשנת 2017, בהנפקת אג"ח של תמר פטרוליום, שחקני הנוסטרו היו שליש מההנפקה (כ-800 מיליון שקל)- דבר המראה על היקפי פעילות גדולים מאוד.

גופי הנוסטרו מוגדרים כגופים מוסדיים, הגדרה המאפשרת להם להשתתף בהנפקות ראשוניות ולקבל הטבות מס, ריביות נמוכות ועמלות זולות שהציבור הרחב וסוחרים עצמאיים לא יכולים להשיג, ובכך נפתחות בפניהם האפשרויות לכניסה ב"הנחה" והזדמנויות שאנחנו כסוחרים עצמאיים לא מבינים בכלל שהן הזדמנויות.

סוחרי נוסטרו מאופיינים ביכולת שלהם לנתח שווקים רבים במקביל ולנצל אי סדרים בשווקים, כאשר רוב הפוזיציות שלהם הן מתוחכמות ומגודרות.
ולכן, מי שיציץ בתיק ההשקעות שלהם לא יצליח להבין מה הם עושים- מה שמציב אותם בראש שרשרת המזון.

בנוסף לכך הם מנהלים סיכונים בצורה מאוד דקדקנית וקשיחה ובכל מצליחים לשרוד כמעט כל תרחיש בשווקים ולא להיפגע בצורה אנושה.
אחד היתרונות הגדולים בגופי הנוסטרו הוא שהסוחרים שלהם בדרך כלל סוחרים בקבוצות ובכך יכולים להיות 24/7 על השווקים ולהגיב מיד לכל תרחיש ולא לפספס שום הזדמנות.
רוב הפעילות של סוחרי הנוסטרו הן קצרות טווח ובכך מייצרים תשואות גבוהות מאוד על הכסף איתו הם עובדים.

 

 

 

 

כתבות מאותו תחום

תגובות

 1. מאיפה כל המידע הזה שהם עושים 50 אחוז תשואה בשנים טובות
  זה נראה סוג של מסחר יומי ולנסות לתזמן את השוק שזה כולם יודעים שא"א בטווח הקצר אם לא בטווח הבינוני וארוך

  1. היי מנחם

   מדובר בסוחרים סופר מקצועיים שיש להם ניסיון רב במסחר וכלי עזר רבים שעומדים בשבילם
   אלה לא 'סוחרים מן השורה'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close