חדשות היום

פתיחת חודש חזקה בשווקים. וול סטריט בירידות קלות ; רוסיה תחל לספק תרופה לחולי קורונה

תמונת מצב השווקים

מדדים 01.06
מדדים 01.06

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ בתי הספר היסודיים בבריטניה חידשו את הלימודים בכיתות הנמוכות, לראשונה לאחר עשרה שבועות.
✔ בנוסף אושרו בבריטניה פתיחת אולמות תצוגה של מכוניות ומסחר בשווקים פתוחים, וכן התקהלות של עד שישה אנשים בשטח פתוח ובשמירת מרחק של שני מטרים.
✔ שר המסחר של סינגפור, צ'אן צ'ון סינג, מסר כי הוא מעריך שרוב הכלכלה תשוב לפעילות עד סוף החודש- "עד סוף השלב הראשון, 80% מהכלכלה תחזור למסלול".
✔ במקסיקו שיעור התמותה עלה ב-151 בני אדם ביממה האחרונה – ירידה של כמעט חצי לעומת שלשום, אך כמות החולים עלתה ב-3,152 לעומת 2,885 שלשום.
✔ רוסיה מדווחת על 9,035 מקרי הדבקות ביממה האחרונה בנוסף ל-162 מקרי מוות.
✔ ממשלת יפן תגיש בתחילת שבוע הבא לפרלמנט תקציב נוסף לאישור בהיקף של 1.1 טריליון דולר, כתמיכה בכלכלת המדינה ו'ריכוך' השפעות המגיפה.

ההפגנות מתרחבות ומאיימות להשפיע על השווקים
בימים האחרונים החלה מחאה אלימה בארה"ב על רקע מותו של העצור השחור ג'ורג' פלויד ע"י שוטר.

אתמול ההפגנות האלימות התרחבו משמעותי- שריפות של מבנים, שריפות ניידות משטרה, ונדליזם ושבירת חנויות, ניסיון פריצה של ההמון לבית הלבן ועוד.
25 ערים ברחבי ארה"ב הודיעו על סגר מלא בכדי שאנשים לא יצאו מהבית ויוכלו למגר את ההפגנות הללו, וביניהן – לוס אנג'לס, פילדפליה, שיקגו ועוד..
הלילה נודע כי בשל הפגנות דומות מול הבית הלבן הורידו ביום שישי האחרון אנשי השירות החשאי את הנשיא דונלד טראמפ אל בונקר תת-קרקעי במעונו.

המתיחות בין סין לארה"ב עולה מדרגה
עפ"י דיווח של בלומברג, סין הורתה לחברות גדולות המופעלות על ידי המדינה להשהות רכישות של סחורות חקלאיות מארצות הברית, כולל פולי סויה, לאחר הצעדים שממשל טראמפ נקט כנגד הונג קונג. השהיית הרכישות פוגעת ישירות בהתחייבותה של סין כחלק מהשלב הראשון של הסכם הסחר.

ארה"ב מתכננת לעצור השקעות בחברות סיניות
עפ"י דיווח של רויטרס, שנחשפה למסמכים פנים ממשלתיים, מחוקקים רפובליקנים מתכננים לחשוף השבוע חקיקה שמטרתה לחייב את שר האוצר, סטיב מנוצ'ין, להגיש לקונגרס דו"ח אשר יציג את רשימת החברות הסיניות אשר יש להן חוזה או קשר ישיר לצבא ארה"ב, ולמנוע מהאמריקאים להשקיע בחברות הללו.

רוסיה תחל לספק תרופה לחולי קורונה
רוסיה תחל לספק לחולי קורונה תרופה בשם Avifavir, אשר אושרה כטיפול פוטנציאלי ע"י משרד הבריאות ברוסיה, החל מה-11 ביוני. בהצהרה נמסר כי הניסויים הקליניים בתרופה כללו 330 אנשים והראו כי היא הראתה הצלחה "ברוב המקרים" תוך ארבעה ימים.

הניסויים צפויים להסתיים השבוע ומשרד הבריאות כבר נתן אישור מיוחד לייצור התרופה – "אנו מאמינים כי זה ישנה את כללי המשחק. יהיו לנו פחות אנשים שיהיו במצב קריטי, ועבור 90% מהאנשים זה 'יחסל' את הנגיף תוך 10 ימים".

איראן 'תתדלק' את ונצואלה למרות המתיחות עם ארה"ב
דובר משרד החוץ האיראני הודיע היום כי למרות ההתנגדות של ארה"ב והטלת הסנקציות הכבדות, במידה וונצואלה תבקש לספק לה דלק, היא תעשה זאת – "איראן נוהגת עפ"י זכויות הסחר החופשי שלה עם ונצואלה ואנחנו מוכנים לשלוח עוד אוניות אם ונצואלה תבקש זאת".

'מבול' של נתוני ייצור בסין ובאירופה
סקר פרטי של Caixin מציג כי מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור בסין הגיע בחודש מאי ל-50.7 נקודות, ועלה על התחזיות ל-49.6 נקודות. נתון מעל 50 מראה התרחבות של פעילות הייצור ונתון נמוך מ-50 מורה על התכווצות.

באירופה הנתונים פחות אופטימיים –
מדד מנהלי הרכש של מרקיט למגזר היצור בבריטניה מציג המשך התכווצות בחודש מאי – 40.7 נקודות , בהשוואה ל-40.6 נקודות בחודש אפריל, ולפי התחזיות.
בגרמניה המדד עלה ל-36.6 נקודות, לעומת התחזיות והנתון בחודש אפריל שעמדו על 36.8 נקודות.
באיטליה נרשמה עלייה חדה מ-31.1 נקודות בחודש אפריל ל-45.4 נקודות במאי, ובעוד שהצפי עמד על 37.1.
בצרפת נרשמה עלייה קלה מ-40.3 נקודות בחודש אפריל ל-40.6 בחודש מאי.
בספרד הנתון עמד על 38.3 נקודות בחודש מאי – עלייה לעומת 30.8 נקודות בחודש אפריל ומעל לצפי שעמד על 38 נקודות.

 

 

 

המלצת ספר היום

THE ULTIMATE GUIDE TO TREND FOLLOWING
THE ULTIMATE GUIDE TO TREND FOLLOWING

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 23
דוחות שבוע 23

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close