וול סטריטמילון המושגים של טריידסטריט

OTC Market

לא אחת יוצא לנו לשמוע את צמד האותיות OTC ועוברות לנו בראש אין ספור פירושים של הראשי תיבות ומשמעותן. ובכן, הצמד מילים שמרכיבות את הראשי תיבות הן Over The Counter (מעבר לדלפק). מדובר בשוק הנמצא במספר מדינות ומאפשרת מסחר במכשירים פיננסיים כמו מניות, אגרות חוב, סחורות או נגזרים בין שני הצדדים. הייחודיות בשוק זה הוא החברות אשר מנפיקות בו, חברות בסדר גודל קטן ועם סיכון גדול שבורסה אחרת לא הייתה לוקחת עליהן אחריות ומאשרת ללקוחות להשקיע בהן אף שהן בתחילת דרכן או עם פעילות מוגבלת.

 

וספציפית לגבי מניות…

מניות OTC בהכרח יהיו מהסוג "פני" שאנו כל כך אוהבים, ורבות מהן נסחרות בטווח מחירים של 0.4$-0.001$ לאורך תקופה, נתון שאינו מאפשר לאותה החברה להיסחר בבורסה אחרת מכיוון שלא תעמוד בדרישות הכניסה. אך ישנן גם מניות OTC שמחירן הוא דווקא בטווח נורמאלי למניית פני אבל הבעלים של החברה אינו מעוניין בכל תהליך פרסום הדו"חות שלו כל תקופה מסוימת, כפי שנדרש בבורסות אחרות.

 

סיפורי הצלחה

אף שלרוב הסוחרים/ המשקיעים ישנן דעות קדומות בנוגע לאיכות של אותן החברות הנסחרות בשוק הOTC, כמו בכל מקום- יש סיפורי הצלחה. אחת החברות שעשתה זאת בהצלחה מסחררת היא חברת וולמארט (סימבול:WMT), מפלצת בעלת שווי שוק של מעל 271 מיליארד דולר!! החברה הזו החלה את דרכה בשנת 1969 כמניית OTC ולאחר 3 שנים ורווח של מעל למיליארד דולר, עמדה בקריטריונים לרישום לבורסת ניו יורק.

 

 

*****אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

תגובות

 1. היי תודה על הדברים.
  רציתי לדעת האם אוכל לרכוש מניות מסוג זה בישראל דרך אתר הבנק?
  פשוט אתמול חיפשתי מנייה מסויימת ולא מצאתי.
  אשמח לעזרתך.
  תודה

  1. היי רמי
   לפי מה שאני מכיר אין אפשרות לרכוש מניות OTC דרך הבנק
   אבל מוזמן להתקשר אליהם ולבדוק את זה מול נציג

   קח בחשבון שאלה מניות מאוד תנודתיות וממש לא מתאימות לסוחרים מתחילים

 2. רוני שלום

  יש לי מנייה שקניתי דרך אפליקציה של בנק הפועלים, המנייה לאקין קפה נמחקה מהנסד"ק ועברה ל OTC.

  האם האחזקה שלי במנייה עוברת אוטומטית ל OTC?

  1. היא עדיין לא נמחקה מהנאסדק.. הם בתהליכים לזה

   ואין לי מושג איך זה עובד

 3. מאיזה מקום ניתן לרכוש מניות otc אני כרגע מתחיל ללמוד על מסחר ב-otc , ועד עכשיו הייתי רגיל לסחור בבנק אך מניות otc כמעט ולא קיימות בבנק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close