וול סטריטטכנולוגיה וביוטקניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

כיצד הנפקת מניות יכולה להשפיע על מנייה?

ניתוח עומק למניית DVAX

קצת על החברה – 

חברת דינואקס היא חברת ביוטכנולוגיה העוסקת בפיתוח חיסונים הממדלים את המערכת החיסונית למנוע מחלות. יעודה ומומחיותה של החברה היא לקחת את תכונותיו המולדת של גוף האדם ובעזרת טכנולוגית  TLR לגרום לו לעמוד בגירויים חדשים ומחלות חדשות. לחברה יש תרופה אחת הנקראת HEPLISAV-B מיועד למניעת זיהום הנגרם על ידי כל תת-הסוגים הידועים של נגיף הפטיטיס B בקרב מבוגרים בני 18 ומעלה.

נתונים כללים:

שווי שוק: 505M

פלואט: 82M

שורטיסטים: 18.5%

אז מה קורה בחברה בזמן האחרון? 

מ2017 החברה יורדת בערוץ צר ללא הפרעות ומחזורים חריגים עד 2019 שהתחילה עד היום בעצם להתבסס סביב רמות מחיר דומות.בתאריך ה19/05/2020 החברה מודיעה על שיתופי פעולה להתחלת ניסוי שלב ראשון לחיסון נגד מגפת הקורונה. החברה בעצם לוקחת מנסה לקחת את התרופה שקיבלה את אישור ה FDA ולתעל אותו נגד הקורונה. בגלל ההייפ הגדול סביב הקורונה מניות החברה זינקו ב40%. ב21/05/20 החברה מודיעה על הנפקה מניות לציבור בשווי 70 מליון דולר מה שגורם למנייה להתממש. ב29/05/2020 חברת סינובק הסינית מודיעה על התפתחות דרמטית בניסוי שלב 3 לחיסון נגד הקורונה מה שנותן רוח גבית למניות הביוטק. בנוסף, מנכל החברה קנה מניות בשווי 5 מיליון דולר.

אז מה יכול לגרום למנייה לעלות?

דבר ראשון צריך להבין שעקב ההייפ שסובב את הקורונה כל חברה שתוציא איזשהו עדכון לגבי ניסוי שלה שקשור לקורונה יתדלק את המנייה כלפי מעלה. בנוסף, מדובר בחברת ביוטק יציבה עם תרופה עם אישור FDA ולא חברצ פני סטוק ספוקולטיבית.

דבר שני הנפקת המניות אשר יכולה להוביל לשני כיוונים. ראשית נסביר את התהליך, שחברה רוצה לגייס סכום כסף לטובת צרכיה אחד הדברים שהיא יכולה לעשות היא להוציא עוד מניות למכירה לציבור ובעצם מגדילה את הפלואט. משקיעים יכולה לקחת את הנפקת המניות לשני כיוונים. כיוון ראשון ושלישי, זה לקבל אכזבת משקיעים ע"י דילול האחזקות שלהם בחברה. דוגמה: שאול מחזיק ב10M בחברת טבע שסכום המניות הכולל הוא 100M. החברה החליטה על גיוס הון והחליטה למכור עוד 100M לציבור, ובכך אחזקותיו של שאול הצטמצמו מ10 אחוזים ל5 אחוזים.כיוון שני, המשקיעים יכולים לראות בהנפקת המניות הזדמנות לקנות סחורה בזול ובגלל שמאמינים בחברה להגדיל את אחזקותיהם.

דבר שלישי, שדירקטור או כל שותף בכיר בחברה קונה סכום נכבד של מניות אפשר ללמוד מזה על אמונה גדולה שלו בחברה ואולי על פעילות חיובית בחברה שהציבור לא מודע עליה אך רוצה לקנות בזול. מעברר לזה, בדרך כלל שבעל עניין קונה סכום גדול של מניות זה יוצר מצב של הזרמה של כסף למנייה.

נתונים פיננסים:

נכסים שוטפים: 194M

התחייבויות שוטפות: 29M

כסף נזיל : 38M

שריפה חודשית: 8.9M

אפשר לראות בדוח הפיננסי האחרון (07/05/2020) של חברת דיוואקס דוח שמראה על שיפור בבכמה וכמה פרמטרים. נתחיל במאזן, אפשר לראות מאזן יציב מאוד שבו הWARKIN CAPITAL עומד על 165M ויחס ההון החוזר הוא 7. בנוסף אפשר לראות שלחברה יש כסף נזיל בשווי של 38M ושורפת כל חודש בערך 8.9M. לפי נתון זה אפשר להעריך שנותן לחברה להתקיים עוד רבעון לפחות. אך דוח זה קרה לפני ההנפקה שהוסיפה לקופת החברה עוד 80M ככה שיש לה עוד כרית אוויר גדולה.לגבי רווחים אפשר לראות שהחברה הגדילה את ההכנסות שלה בקרוב למאה אחוז ביחס לרבעון הקודם של אותה שנה ולא הגדילה את עלות המוצר בהרבה מה שמראה על התייעלות ושיפור. בנוסף ההפסד נטו ברבעון הנוכחי ביחס לרבעון זה בשנה שעברה קטן ב70 אחוז. אפשר לראות מנתונים אלו שמדובר בחברת ביוטק יחסית חזקה עם הכנסות גדלות מאזן יציב כרית מזומנים גדולה וצמצום הפסדים.

 

מבחינה טכנית:

אפשר לראות  במבט על הגרף שהמנייה מ2017 יורדת בסוג של ערוץ צר ללא מחזורים חריגים מאיזורי ה24$ עד אוגוסט 2019. מאז, מתחילה המנייה תקופת דשדוש עד היום ברמות מחיר קבועות שבין ה2.5 ל6.5. בישבלנו סוחרי המומנטום דשדוש זה הוא סוג של טעינת אנרגיה כאשר המנייה תצליח לפרוץ את טווח הדשדוש תוכל לקבל מומנטום חזק בתא השטח החדש. אפשר לראות שמאז ההודעה על הניסוי נכנסו מחזורי שיא במנייה ולאחר הגאפ המנייה התממשה בעקבות הנפקת המניות. אם המנייה תצליח לחזור למעלה אחרי הדיפ הזה, בשילוב עם השורטיסטים הרבים שיש והתגובה החיובית למנייה יכולה להתפתח פה מומנטום גדול מאוד.

 

גרף יומי –

 

 

גרף שבועי –

 

 

סיכום 

אפשר לראות חברה ביוטק עם מוצר שנראת מעולה מכמה וכמה פרמטרים. לחברה יש חדשות קורונה שיכולות ליצור הייפ סביבה, בנוסף דירקטור שקנה מניות בחברה, הנפקת מניות שאם תגרום לתגובה חיובית זה יכול ליצור אלמנט מאוד חזק וטעינת אנרגיה מאוד איכותית. בנוסף מבחינה טכנית המנייה לפני פריצה של שיא של יותר משנה עם שורטיסטים. בעקבות שלל האלמנטים האללו המנייה תיצור עניין גדול לדעתי, אך בסופו של דבר תנועת המחיר תכתיב לנו.

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכי האישיים של כל משקיע או סוחר

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close