ספריית טריידסטריט

שווה לך – ההגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו מאת דן אריאלי

דן אריאלי, פרופסור לפסיכולוגיה וכלכלה התנהגותית מנתח בסיפרו את מהות המוטיבציה. מה גורם לנו מוטיבציה לעשות דברים מסוימיים, מה גורם לנו לקום כל בוקר מהמיטה ולעבור את כל מה שאנחנו עוברים במהלך היום? איך אפשר להפיח באחרים מוטיבציה לעשות דברים?

דרך סיפור חייו יוצא הדופן (ספויילר – סיפור לא פשוט של התבגרות כמאושפז בבית חולים) מנסה לבחון את מהות המוטיבציה.  מה גורם לכל אחד מאיתנו להתאמץ, להתלהב ולבצע משימות גדולות כקטנות בין אם זה בחיינו האישיים, במשפחה, בזוגיות, כהורים, או בעבודה.

האם כסף הוא המשפיע האולטימטיבי על המוטיבציה שלנו, או האם יש גורמים אחרים כמו כבוד, הערכה, מילה חמה, צ'ופר. או האם בכלל אין קשר לשום דבר מאלו, ומשהו אחר גורם לנו למוטיבציה.

הספר כתוב בצורה מרתקת וקלילה. ומעורר הרבה מחשבה על מה באמת מדרבן אותנו בחיים. יחד עם זאת, הספר משמש כמו מראה שניצבת מול הפרצוף ומראה עד כמה אנחנו מתפשרים בחיינו היומיומיים על מה שנראה לנו כמו מעורר מוטיבציה…

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close