חדשות היום

סיכום חדשות 22-25/11: ארה"ב משחררת עתודות נפט, פאוול 'מתחתן' עם וול סטריט לעוד 4 שנים ועוד..

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ ראש מערך הטיפול במגפת הקורונה בבית הלבן, ג'ף זינטס, אמר כי ארה"ב לא צריכה להטיל סגר או הגבלות כלשהן על הכלכלה כדי להימנע מהתפרצות מחודשת של קורונה –
"אנחנו לא הולכים בכיוון הזה. יש לנו כלים אחרים לצאת מהמגפה – חיסונים, מנות בוסטר ותרופות. אנחנו יכולים לרסן את ההתפרצות של הנגיף בלי לסגור את הכלכלה שלנו".
✔ הוועדה המייעצת למשרד הבריאות הישראלי בנושא חיסונים המליצה מתן מנת הבוסטר לילדים ולנערים בגילי 15-12.
✔ המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) הוריד את אזהרות המסע שלו לישראל מרמה 4 – "סיכון גבוה מאוד" – לרמה 3 – "סיכון נמוך".
✔ ראש ממשלת צרפת, ז'אן קסטקס, נמצא ביום שני חיובי לקורונה לאחר שגילה כי בתו בת ה-11 נדבקה גם היא בנגיף.
✔ המרכז האירופי לבקרת מחלות ומניעתן הודיע כי הוא ממליץ מעתה למדינות החברות באיחוד האירופי להעניק את מנת החיסון השלישית נגד נגיף הקורונה לכל המחוסנים הבוגרים, תוך מתן עדיפות לבני 40 ומעלה.
✔ מצב התחלואה בקורונה בגרמניה מחמיר, בעוד שהרשויות מדווחות על מעל 75 אלף נדבקים חדשים, כשמספר המתים עקף את ה-100 אלף.
ב-CNBC דיווחו כי קנצלרית גרמניה ניסתה לקדם הטלת סגר נוסף לשבועיים, אך ללא הצלחה.
✔ ממשלת אוסטריה צפויה להטיל קנסות בהיקף של 3,600 יורו לסרבני חיסונים ברגע שייכנסו לתוקפן תקנות חדשות בפברואר, במטרה להעלות את שיעורי ההתחסנות במדינה.
✔ החשב הכללי באוצר פרסם קול קורא בנוגע לכדאיות והיתכנות של הקמת מפעל חיסונים בישראל –
"כיום ישראל תלויה לחלוטין בחיסונים מיובאים, רכישת יכולת עצמאית לפיתוח, ייצור ורישוי חיסונים בישראל היא בעלת חשיבות עליונה".
✔ חברת התעופה אייר קנדה הודיעה כי עקב ההתאוששות המתמשכת ממגפת הקורונה, אין לה עוד צורך בחבילת התמיכה שקיבלה מממשלת קנדה, עליה הוכרז באפריל 2021 וסיפקה לה גישה להלוואות בסך של 5.375 מיליארד דולר –
"ברבעון האחרון השלמנו מימון של 7.1 מיליארד דולר. היום, אנו מכריזים על ביטול בקשות המימון העיקריות בהסכם שלנו עם ממשלת קנדה בסך 3.975 מיליארד דולר".
✔ ממשלת סלובקיה אישרה הטלת סגר למשך שבועיים לנוכח הזינוק בנתוני התחלואה בקורונה במדינה וציינה כי תבחן את ההגבלות כעבור 10 ימים ממועד תחילת הסגר.
✔ איטליה הודיעה על הגבלות חדשות, אשר ייכנסו לתוקף ב-6 בדצמבר, כדי לבלום את העלייה בתחלואה שיחולו על מי שמסרב לקבל את החיסון לקורונה.
כחלק מההגבלות, הממשלה תחייב נוסעים בתחבורה הציבורית להציג תעודת התחסנות או בדיקת קורונה שלילית.
✔ לאחר שהטילה סגר חלקי בן 3 שבועות, כעת ממשלת הולנד מתכננת להטיל הגבלות חמורות יותר החל ממחר –
"קצב ההדבקה גבוה יותר מקודם. מספרי המתאשפזים גבוהים ממה שציפינו, ועוד לא הגענו לגרוע מכל".
✔ תביעות האבטלה הראשוניות  בארה"ב צנחו בשבוע שעבר ל-199,000 – המספר הנמוך ביותר מאז 1969, נתון שהתפרש כסימן לשוק עבודה הולך ומתחזק שבו חברות צריכות לעבוד קשה כדי לשמור על כוח האדם. הצפי בקרב הכלכלנים עמד על 260,000 תביעות.
התביעות המתמשכות עמדו על 2.049 מיליון לעומת צפי של 2.033 מיליון.
✔ הבנק המרכזי בניו זילנד הודיע על העלאת שיעור הריבית ב-25 נק' הבסיס מ-0.5% ל-0.75%, וציין כי ימשיך להפחית את "התמריצים המוניטריים כדי לשמור על יציבות המחירים ולתמוך בתעסוקה".
✔ נתוני מכירות הבתים בארה"ב ממשיכים להראות עלייה, וכעת צופים כי יימכרו מעל 6 מליון יחידות של בתים פרטיים ומשותפים בשנת 2021 – המספר הגבוה ביותר מאז שנת 2006.
מתוכם, רק 29% הינם אנשים שרוכשים דירה בפעם הראשונה כאשר בד"כ מדובר באחוזים גבוהים יותר.
✔ מדד המחירים לצרכן בקנדה עלה ביותר מ-4% בספטמבר בהשוואה לספטמבר אשתקד – העלייה הגבוהה ביותר בחודש זה בהשוואה לשנים קודמות מאז שנת 2003.
מחירי הדלק זינקו בכ-33%, מחיר הבקר עלה ביותר מ-13% ומחיר העוף עלה ב-10%.
✔ מדד מנהלי הרכש לייצור בגרמניה רשם ירידה ל-57.6 נקודות במהלך החודש האחרון, לעומת 57.8 נקודות בחודש אוקטובר, בעוד שהצפי עמד על ירידה ל-56.9 נקודות.

ביידן מתכנן להתמודד לנשיאות ב-2024
דוברת הבית הלבן, ג'ן סאקי, הודיעה כי הנשיא ביידן (בן ה-79) מתכנן להתמודד גם בבחירות לנשיאות ב-2024, בעוד ששיעורי התמיכה בו ירדו בחודשים האחרונים והובילו לתהיות אם הוא מתכוון לרוץ לקדנציה נוספת.
נזכיר כי המועמד המרכזי צפוי להיות הנשיא לשעבר, דונלד טראמפ, שעדיין עומד מאחורי אמירותיו כי ירוץ לנשיאות ב-2024.

פאוול 'מתחתן' עם וול סטריט לעוד 4 שנים
הנשיא ביידן הודיע כי יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב (הפדרל רזרב), ג'יי פאוול, ימשיך לכהונה נוספת, בעוד שחברת מועצת המנהלים של הבנק, לייל בריינארד, אשר התמודדה נגדו, נבחרה לסגנית היו"ר –
"ארה"ב זקוקה למנהיגות יציבה, עצמאית ויעילה בפדרל ריזרב. זו הסיבה שאני אמנה את ג'רום פאוול לכהונה שנייה כיו"ר הפדרל ריזרב ואת ד"ר לאל בריינארד לשמש כסגן יו"ר מועצת הנגידים".
פאואל מונה בידי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, אשר בניגוד למקובל – סירב להאריך את כהונתה של ג'נט ילן, אשר מונתה בידי הנשיא ברק אובמה; כיום היא שרת האוצר בממשל ביידן.


סין ממשיכה להדק את השליטה על ענקיות הטכנולוגיה

עפ"י דיווח ברשת הטלוויזיה הממלכתית של סין, משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע יחייב את Tencent – חברת הטכנולוגיה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בסין לקבל אישור מהרגולטורים לפני שחרור עדכונים לאפליקציות שלה.
הדיווח מגיע לאחר שנקבע כי חלק מהאפליקציות של טנסנט, , הפרו את כללי הגנת המידע במספר מקרים השנה.


מאסק אישר את הגעתו של ה-
S Plaid לסין בקרוב
לאחר שהושק ביוני 2021, דגם הדגל של טסלה – ה-S Plaid עדיין לא הגיע לשוק של סין, אך כעת אילון מאסק מצייץ ומאשר כי הוא צופה שהמשלוחים של הדגם לסין יתחילו בסביבות מרץ 2022.
סין היא ללא ספק השוק החשוב ביותר של טסלה כרגע, הודות להצלחה של מפעל ה-Gigafactory Shanghai, על אף שהוא מייצר רק את מודל 3 ו-Y.

אובר החלה להציע קנאביס
ענקית שיתופי הנסיעות אובר (UBER) מוסיפה את הקנאביס לרשימת הפריטים שניתן להזמין באפליקציה ללקוחות אונטריו שבקנדה – שם הקנאביס מאושר בחוק.
הרכישה תתאפשר באמצעות קטגוריה מיועדת באפליקציית Uber Eats, והאיסוף יינתן עד שעה מרגע ההזמנה ורק באמצעות איסוף עצמי מיעד המכירה.
את המכירה מנהלת החברה הקנדית Tokyo Smoke, המפעילה מעל ל-50 חנויות ברחבי אונטריו.

קוינבייס רוכשת את חברת ארנק הקריפטו BRD
בורסת הקריפטו קוינבייס (COIN) דיווחה כי רכשה את חברת ארנק הקריפטו BRD.
אפליקציית הארנק של BRD תומכת בהחזקה של מטבעות קריפטו שונים, ובהם ביטקוין, את'ריום, XRP ועוד סוגי מטבעות רבים אחרים, נוסף על מטבע הקריפטו BRD שהונפק על ידי החברה עצמה ומשמש טוקן שירות בפלטפורמה שלה.
לא נמסרו פרטים נוספים אודות הרכישה.

אפל תובעת את NSO
אפל הגישה בבית משפט אמריקני תביעה נגד חברת הסייבר הישראלית NSO ומתכוונת לחסום את האפשרות להתקנת תוכנת הריגול "פגסוס" על מכשירי אייפון.
בנוסף, החברה מעוניינת להטיל על NSO את האחריות למה שהיא מכנה "ריגול ממוקד" אחרי משתמשי אפל ולמנוע לצמיתות מ-NSO להשתמש בתוכנות אפל, בשירותיה ובמכשיריה – מהלך שיכול להפוך את תוכנית הריגול שלה "פגסוס" לחסרת ערך.
אפל דרשה גם פיצויים, תוך שציינה כי תתרום אותם לארגונים שחושפים תוכנות ריגול.

הבית הלבן משחרר עתודות נפט
ארה"ב הכריזה על שחרור 50 מיליון חביות נפט ממאגרי הנפט האסטרטגיים של המדינה, במהלך חסר תקדים למיתון המחירים שתואם עם 4 מדינות אחרות –  סין, הודו, יפן ודרום קוריאה, זאת לאחר שהמדינות שחברות באופ"ק+ סירבו להגדיל את התפוקה.
גם בסין דווח כי הממשלה פועלת לשחרר נפט מהמאגרים שלה, מספר ימים לאחר שארה"ב הציעה לה להצטרף למכירה משותפת.
למעט הודו שהודיעה כי תמכור 5 מיליון חביות, המדינות לא מסרו היקפים שיציעו למכירה, אבל ההערכות הן כי 100 מיליון חביות לפחות ישוחררו לשוק.
ארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) הגיב לכך ואמר כי מדובר במהלך לא מוצדק בהתחשב בתנאי השוק הקיימים.
"אנו נמשיך לשוחח על הנושא עם שותפותינו העולמיות. הנשיא מוכן לנקוט בפעולה נוספת במידת הצורך, ולהשתמש במלוא הסמכויות שלו תוך תיאום עם שאר מדינות העולם", נמסר מהבית הלבן.

אל סלבדור תבנה את "עיר הביטקוין"
נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, הודיע כי המדינה מתכננת לבנות את "עיר הביטקוין" הראשונה בעולם, שתמומן באופן ראשוני על ידי הנפקה של איגרות חוב מגובות ביטקוין.
נאיב ציין כי העיר המתוכננת באזור המזרחי של, לה יוניון, תקבל אספקת כוח גיאו-תרמית מהר געש, ולא ייגבו בה מיסים פרט למע"מ.
לדבריו, חצי מהמע"מ שיוטל בעיר ישמש למימון אג"ח שיונפקו לצורך בניית העיר, והחצי השני יממן שירותים עירוניים כמו איסוף אשפה. עוד העריך כי התשתית הציבורית תעלה כ-300 אלף מטבעות ביטקוין.
"תשקיעו פה ותרוויחו כמה כסף שתרצו. זוהי עיר אקולוגית לחלוטין, שעובדת ומקבלת כוח מהר געש".

מגעים לעסקת תקשורת ענקית באיטליה
חברת טלקום איטליה (TIM) הודיעה כי קיבלה הצעת רכישה של 10.8 מיליארד יורו מקרן ההשקעות האמריקאית KKR (סימבול KKR).
במידה והעסקה תצא לפועל, הרוכשת תיקח על עצמה גם את החוב הכבד של החברה האיטלקית, 29 מיליארד יורו.
ברקע – מאבק ההישרדות של מנכ"ל TIM, כשבעלת המניות המובילה ויונדי מעוניינת בהדחתו, לאחר 2 אזהרות רווח שפרסמה החברה  תוך 3 חודשים.

טסלה תשתמש לראשון בתיעוד מצלמות הרכב
טסלה הודיעה לבעלי רכביה, כחלק מתוכנית הבטא האוטונומית, להיכנס למערכת ולאשר את התנאים החדשים, אשר לפיהם תוכל להשתמש בצילומים הן מבפנים והן מחוץ לרכב, במקרה של סיכון בטיחותי או תאונה.
טסלה משתמשת בצילומים מהמצלמות הרבות ברכביה כבר שנים, אך תמיד הדגישה שהצילומים היו אנונימיים.

גודדי מדווחת על פריצה
ספקית שירותי אחסון אתרים לכ-20 מיליון לקוחות GoDaddy (סימבול GDDY) דיווחה על פריצה שהובילה לדלף מידע של 1.2 מיליון לקוחות.
בהודעה שפירסמה החברה לבורסה היא מדווחת כי האקרים שהו ברשת החברה למעלה מחודשיים במהלכם הצליחו לגשת למערכות החברה ולמידע רגיש של לקוחות.
בין המידע שנחשף: כתובות דוא"ל, סיסמאות אדמין, שמות משתמשים וסיסמאות, מפתחות הצפנה ועוד..

סיטיגרופ מגייסת 100 עובדים למחלקת הקריפטו שלה
ענקית הבנקאות סיטיגרופ (C) הודיעה כי היא מרחיבה את צוות הקריפטו שלה ומגייסת 100 עובדים נוספים לשם כך.
כחלק מהרה-ארגון, החברה הודיעה על מינויו של ראש מחלקת הנכסים הדיגיטליים עבור לקוחות מוסדיים החל מהראשון בדצמבר.

תביעת הענק נגד רובינהוד נפסלה
תביעה של משקיעי חברות, כגון גיימסטופ (GME), AMC, נוקיה (NOK) וחברת התוכנה בלאקברי (BB) כנגד רובינהוד (HOOD), שלטענתם עצרה מסחר במניות מסוימות כדי שלקוחותיה הגדולים יותר יוכלו להרוויח מהן, נדחתה ע"י בית המשפט הפדרלי.
השופטת תקפה את התובעים וציינה כי "התובעים אינם מספקים כל סמכות חוקית התומכת ביישום גורם הייתור הזה לתיאוריית מניעת התחרות החדשה שלהם. בקצרה, התובעים כושלים בהגדרה הגיונית של שוק ובשכנוע בית המשפט בכך שגורם הייתור הזה מטה את המשקל לטובתם".

פורד שוקלת להשקיע בקווי הייצור של גלובלפאונדריז
פורד (F) הודיעה כי היא שוקלת לבצע השקעות גדולות בקווי ייצור שבבים אשר יבטיחו את שרשרת האספקה שלה, וכחלק מזה נכנסה הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת GlobalFoundries (סימבול GFS) להבטחת שרשרת האספקה של שבבים לתעשיית הרכב בארה"ב, באמצעות ייצור בארה"ב.
"שתי החברות יבחנו דרכים להגדלת קיבולת הייצור של שבבים לתעשיית הרכב. ההסכם הזה הוא רק המהלך הראשון וממלא תפקיד מפתח בתוכנית שלנו לייצר בעצמנו רכיבים וטכנולוגיות קריטיות שיבדלו את פורד משאר התעשייה".

החלה חקירת מיזוג אנבידיה-ARM
ממשלת בריטניה פתחה בחקירת המשך של הרכישה המוצעת של אנבידיה (NVDA) של Arm, אשר צפויה להימשך 24 שבועות, תוך ציטוט ותחרות וחששות לביטחון לאומי.
הרגולטורים גם פרסמו דו”ח מלא של החקירה הראשונית שלהם שהסיק שהעסקה עלולה לחנוק חדשנות טכנולוגית.
המהלך מגיע 3 שבועות לאחר שהנציבות האירופית פתחה חקירת הגבלים עסקיים כדי להעריך את הרכישה המוצעת במסגרת תקנת המיזוג של האיחוד האירופי, ואמרה שהיא חייבת להודיעה על החלטתה עד ה-15 במרץ 2022.

מלחמת הציוצים בין מאסק למייסד בינאנס
מלחמת הציוצים בין מייסד ומנכ"ל זירת המסחר Binance, צ'נגפנג זהאו, לבין אילון מאסק משכה לא מעט עיניים ביום שלישי, לאחר שבינאנס הגבילה את משיכות מטבעות הדוג'קוין.
מאסק היה הראשון לצייץ והגיב לזהאו "מה קורה עם לקוחות הדוג'קוין שלך? משהו נשמע כאן מפוקפק".
זהאו הגיב לו ורשם "אילון, אנחנו די בטוחים שזו בעיה בארנק האחרון. אנחנו בקשר עם המפתחים. מתנצל על אי הנוחות שעשויה להיגרם לך".
עם זאת, מאוחר יותר בראיון ליאהו פייננס, אמר זהאו "אני לא מתכוון להיות חצוף בטוויטר… בציוץ שלו הוא אמר שאני מפוקפק. אני לא אדם אגרסיבי מטבעי, אבל גם לא פחדן כשזה מגיע להגנה על העסק שלנו.
כשהוא (מאסק) אומר משהו על זה, שהוא גם לא נכון, זה לא נשען על שום חקר מקדים".

חברת האם בצרות, חברת הבת יוצאת להנפקת מניות
בעוד שענקית הנדל"ן הסינית Evergrande נמצאת בצרות ומחסור חמור במזומנים, חברת הבת שלה Evergrande Auto, העוסקת בייצור רכבים חשמליים, מתכננת לגייס כ-347 מיליון דולר מהנפקת מניות בבורסת הונג קונג, במאמץ "לחזק את מעמדה הפיננסי ולממן ייצור רכבים חשמליים".
החברה מתכוונת למכור 900 מיליון מניות תמורת 3 דולר הונג קונגי למניה (שווה ערך ל-0.39 דולר אמריקאי למניה).

גאפ צונחת ב-25%
ענקית הקמעונאות האמריקאית גאפ (GPS) פרסמה אזהרת רווח לשנה כולה, כחלק מפרסום הדוחות לרבעון השלישי – אשר גם הם לא עמדו בתחזיות לנוכח סגירות מפעלים ועיכובים משמעותיים בהגעת הסחורה בעקבות הקורונה.
לפי החברה, הם השקיעו במשלוחים דרך האוויר בניסיון לקזז על חלק מבעיות העומס בנמלים.
עם זאת, בגאפ מעריכים כי שיתוף הפעולה שלהם עם מותג Yeezy של Kanye West יעזור לעלות את המכירות ולמשוך לקוחות חדשים.

בניינים חדשים בבריטניה יחויבו בעמדות טעינה
ראש ממשלת בריטניה הודיע בנאום שנשא כי החל מ-2022 כל הבניינים החדשים במדינה יידרשו להתקין נקודות טעינה לרכב חשמלי, וחשף תוכניות אשר יידרשו מיזמים במבנים כמו סופרמרקטים ובנייני משרדים להתקין נקודות טעינה לרכב חשמלי, וזאת כדי להאיץ את הפסקת השימוש במכוניות מתודלקות עוד לפני שהמכירות שלהן ייפסקו רשמית בשנת 2030.

אילומיג'ין מודיעה על הסכם ענק
חברת המכשור הרפואי אילומיג'ין הודיעה על חתימת עסקה מול חברת Peramare Enterprises לפריסת 20,000 מערכות גניקולוגיות באפריקה, כאשר פוטנציאל ההסכם הוא 700 מיליון דולר ל-5 שנים.
אילומיג'ין, אשר יש לה כבר אישור FDA לשיווק המוצר שלה בארה"ב, מתכננת גם הנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 500 מיליון דולר.
המוצר של אילומיג'ין נועד להחליף את בדיקות צוואר הרחם הקיימות כיום, בעוד שלפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, 19 מהמדינות עם שיעורי השכיחות הגבוהים ביותר בעולם הן באפריקה.

ואווי פורצת את החרם האמריקאי
לאחר הדיווח בבלומברג, לפיו מכשירי ענקית התקשורת הסינית ואווי עשויים לחזור לשוק הבינלאומי, על אף החרם מצד ארה"ב ובעלות בריתה, באמצעות שת"פ עם חברה אחרת, כעת נראה שזו אינה שמועה.
חברת TD Tech, הידועה ביחסים קרובים עם וואווי, הודיעה כי תעתיק את כל מוצרי וואווי, לרבות סמארטפונים, טאבלטים, שעונים חכמים, רצועות חכמות ואפילו טלוויזיות חכמות.
מדובר במוצרי הליבה של וואווי בקטגוריית הצרכנות, אך בעקבות החרם האמריקני על וואווי, והניסיון של וואווי לחדור שוב לשוק, ענקית הסינית החלה לחשוב על פתרונות יצירתיים ועל דרכים שבהן תוכל לעקוף את החרם האמריקני.
בשלב זה לא ברור האם המכשירים יפעלו תחת מערכת ההפעלה HarmonyOS שפיתחה וואווי כאלטרנטיבה לאנדרואיד, או שמה הם יגיעו עם מערכת ההפעלה אנדרואיד.

מאסק שוב מממש אופציות
אילון מאסק מכר עוד 934,091 מניות של טסלה בשווי של 1.05 מיליארד דולר, אחרי שמימש אופציות לרכוש 2.15 מיליון מניות טסלה, על פי דיווח לרשות ניירות ערך האמריקאית מיום שלישי.
מאז הסקר המפורסם שלו בטוויטר, מאסק מכר 9.2 מיליון מניות טסלה, בשווי כולל של 9.9 מיליארד דולר.

אפל ואמזון חוטפות קנס עצום
רשות התחרות האיטלקית הודיעה כי החליטה להטיל קנסות עצומים על החברות האמריקאיות אפל ואמזון, בשל פגיעה קשה בתחרות.
לדבריה, החברות הפרו את תקנות המסחר של האיחוד האירופי, כאשר חתמו ב-2018 על הסכם שבמסגרתו סיכמו ביניהן כי אמזון לא תאפשר לסוחרים באתר, האחראי על 70% מרכישות מוצרי החשמל במדינה, להציע אוזניות של אפל והמותג Beats שבבעלותה, אלא אם אפל תאשר זאת במפורש.
בכך, הן צמצמו את מספר הסוחרים שיכלו להציע את האוזניות ופגעו בתחרות.
הרשות הטילה על אפל קנס בגובה 134.5 מיליון אירו ועל אמזון קנס בגובה 68.7 מיליון אירו, לצד הוראה לבטל את המגבלות.

הודו תנסה לאסור מטבעות דיגיטליים פרטיים
ממשלת הודו תבחן הצעת חוק הנוגעת למטבעות דיגיטליים כחלק מההכנות לרופי הדיגיטלי אשר יחל בפיילוט כבר בשנה הבאה, כאשר אחת (מתוך 26 הצעות החוק) מהן בוחנת אפשרות של איסור על מטבעות דיגיטליים מסוימים במדינה.
“הצעת החוק מחפשת גם לאסור על כל המטבעות הדיגיטליים הפרטיים בהודו, אף על פי כן, היא תאפשר ליוצאים מן הכלל לקדם את הטכנולוגיה הבסיסית של מטבעות דיגיטליים והשימושים שלהם".

אלביט תעביר ייצור לחו"ל כדי להתמודד עם התחזקות השקל
חברת ההייטק הביטחונית הישראלית אלביט (ESLT) הודיעה במהלך שיחת משקיעים כי תעביר קווי ייצור לחו"ל כדי להתמודד עם ההשלכות של הירידה המתמשכת בשער השקל מול הדולר ושאר המטבעות הבינלאומיים הנהוגים במסחר העולמי.
"אנחנו ממשיכים לנקוט בפעולות שנועדו להגביל את השפעות התחזקות השקל. בטווח הקצר אנחנו נוקטים בפעולות גידור פיננסיות ושיפור היעילות. בטווח הרחוק יותר אנחנו מתכננים להגדיל את מרכיב הייצור במדינות שהן יש ייצור איכותי במחיר נמוך יותר, כדי לצמצם את סיכוני החשיפה שלנו לשערי המטבע".

גלובל אי מודיעה על עסקת רכישה
גלובל-אי (GLBE) הודיעה על רכישת חברת Flow Commerce בתחום הסחר המקוון ב-500 מיליון דולר – הודעה אשר מביאה להיפוך בגרף בחזרה לשיאים. חברת פלאו קומרס מספקת פתרונות תוכנה בתחום הסחר המקוון הבינלאומי למותגים צומחים.
גלובל-אי מעריכה כי הרכישה תגדיל את פוטנציאל הלקוחות שלה, תאפשר לה לספק שירותים לעסקים קטנים ותביא להרחבת את שיתוף הפעולה של גלובל-אי עם שופיפיי.
במסגרת העסקה גלובל-אי תשלם 425 מיליון דולר במזומן ובמניות עם השלמת העסקה, ועד 75 מיליון דולר בהתאם לתוצאות הכספיות ב-2021.

אדידס בדרך לשת"פ עם קוינבייס
ענקית בגדי הספורט הגרמנית אדידס (OTC:ADDYY) מתקרבת צעד נוסף לקבלת תשלומים במטבעות קריפטוגרפיים, לאחר שהכריזה על שותפות עם קוינבייס (COIN) בציוץ קצר ביותר בטוויטר.
לא נמסרו פרטים על תנאי העסקה או כל דבר אחר.
יש לציין בחודשים האחרונים אדידס נכנסה לשיתוף פעולה עם ארגון הספורט Team Liquid ובית הספר לעסקים וורטון של אוניברסיטת פנסילבניה כדי לאפשר תשלומים במטבעות קריפטוגרפיים.

אקספנג מעלה הילוך עם דוחות מעולים
מניית יצרנית הרכבים החשמליים הסינית אקספנג (XPEV) מזנקת במעל ל-15% ביומיים האחרונים לאור פרסום דוחות עם שורת הכנסות מוצלחת ותחזית מעודדת.
מספר המכוניות שסופקו זינק ברבעון ב-200% לשיא של 25,666, בעוד שהחברה מצפה לספק ברבעון הרביעי 36,500-35,500 מכוניות (צמיחה שנתית של כ-170%).
יו"ר אקספנג ציין בראיון כי החברה שואפת להעביר חצי מהמשלוחים אל מחוץ לסין –
"כחברה שמתמקדת בהזדמנויות גלובליות, אנחנו רוצים להיות מאוזנים בהיבט המסירות – חצי מסין, חצי מחוץ לסין – בטווח הארוך".
בנוסף לכך, אנליסט מבנק סיטי העלה את מחיר היעד למניה מ-87 דולר ל-92 דולר, תוך שמירה על דירוג 'קנייה'

קמהדע מדווחת על עסקה אסטרטגית
ענקית התרופות קמהדע (KMDA) דיווחה על השלמתה של עסקה אסטרטגית – עסקה שלדבריה, משנה את פני החברה, ובמסגרתה רכשה פורטפוליו של 4 תכשירי נוגדנים מבוססי פלסמה מסחריים מאושרי FDA מחברת Saol Therapeutics –
"הרכישה מקדמת את אסטרטגיית קמהדע להפיכתה לחברת מוצרי פלסמה ייחודיים ורטיקאלית עם יכולות מסחריות חזקות בארה"ב, ומהווה צעד חשוב במיצובה של קמהדע כמובילה עולמית בפיתוח, ייצור ומסחור של תכשירי נוגדנים מבוססי פלסמה".

עד סוף השנה יהיו בסין יותר מ-300 מיליון כלי רכב
עפ"י נתונים שפורסמו ע"י איגוד יצרניות הרכב הסינית (CAAM), בסיכום ספטמבר האחרון התגלגלו על כבישי סין כ-297 מיליון כלי רכב – קרוב לשליש מכלל כלי הרכב בעולם, ועד לסוף השנה הנוכחית יחצה צי הרכב הסיני את קו ה-300 מיליון.
למרות משבר קורונה והנזקים העצומים לשרשראות האספקה ברחבי העולם, שוק הרכב החשמלי הסיני הוסיף להתפתח, והיקף המכירות של כלי רכב חשמליים השנה גדול פי 1.8 ביחס לשנה שעברה, כאשר כלי רכב חשמליים מהווים כעת כ-11% מהיקף המכירות של רכב חדש בסין

אפל עצרה את המכירות בטורקיה
עפ"י דיווח ברויטרס, אתר אפל הטורקי עצר את מכירת מרבית המוצרים, כאשר במקומם מופיעה הודעה לפיה המוצר "אינו זמין כרגע", זאת ככל הנראה בעקבות קריסת הלירה הטורקית.
נציג מכירות בחנות אפל סטור באיסטנבול אמר כי אנשים מתייחסים למוצרי אלקטרוניקה בתור השקעה –
"זה די הזוי עם מצב הכלכלה, אבל אנשים רואים בהם אמצעי לשמירת ערך – והם נוהרים לחנויות. הם יודעים שהם יוכלו למכור אותם בעוד שנה במחיר גבוה יותר מזה ששילמו".

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close