חדשות היום

האג"ח לטווח הקצר רושמת זינוק של מעל ל-60% החודש ; דרסי רוצה לעזור לכולם לכרות ביטקוין

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ חברת הביוטק הצרפתית (VALN) הודיעה על הצלחה בניסוי מתקדם שלב 3 בחיסון שפיתחה לקורונה. החברה ציינה שמספר הנוגדנים שייצרה מנת החיסון גבוהה יותר מזו של חיסון אסטרזניקה ומידת היעילות דומה.
✔ משרד הבריאות הישראלי הודיע כי החל מיום חמישי תיפתח האפשרות לחסן נגד נגיף הקורונה גם בחיסונים שפיתחה אסטרהזניקה לבני 18 ומעלה.
✔ ראש ממשלת ניו זילנד הודיעה כי הסגר באוקלנד, העיר הגדולה במדינה, יימשך שבועיים נוספים, זאת בניסיון להשתלט על התפשטות נגיף הקורונה.
✔ מועצת הפדרל רזרב פרסמה כי הייצור התעשייתי בארה"ב בספטמבר רשם ירידה חדה של 1.3% – הירידה החודשית הגדולה מאז שיא הקורונה ב-2020. זאת בעוד שהצפי עמד על עלייה של 0.2% .

מנכ"ל אינטל מפרגן לאפל על שבחרו לעזוב אותו
מנכ"ל אינטל (INTC), פט גלסינגר, התייחס בראיון ל-Axios on HBO להחלטה של אפל לוותר על שבבי אינטל לטובת ייצור שבבים משלה ואמר כי הוא עדיין מקווה לזכות מחדש באפל, אבל בינתיים מתמקד בלהתחרות בה.
גלסינגר ציין כי הוא ממש לא מאשים את אפל על ההחלטה שלה –
"אפל החליטה שהיא יכולה לייצר שבבים טובים יותר מאלה שלנו. אתה יודע, הם עשו עבודה טובה למדי. אז מה שאני חייב לעשות הוא לייצר שבב טוב יותר מזה שלהם. אני מקווה לזכות מחדש עם הזמן בחלק הזה בעסק של אפל, כמו במקרים של חברות אחרות".

דרסי רוצה לעזור לכולם לכרות ביטקוין
מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, הודיע בסדרת ציוצים כי חברת התשלומים Square (סימבול SQ) שבבעלותו בוחנת אפשרות להתחיל לתכנן חומרה ותוכנה לכריית ביטקוין –
"כרייה צריכה להיות מבוזרת יותר. תפקיד הליבה של כורים הוא ליישב העברות באופן מאובטח ללא צורך בגורמי צד שלישי.
זה ימשיך להיות חשוב ביותר הרבה אחרי שהביטקוין האחרון ייכרה. ככל שזה יהיה מבוזר יותר, כך רשת הביטקוין תהפוך לעמידה יותר".
שיקול שני שהוא נגע בו היה השימוש באנרגיה נקייה ויעילה – "בזבוז אנרגיה הוא בעיה מערכתית, הדורשת חדשנות בסיליקון".

ביומיקס הדואלית צונחת במעל ל-12%
יצרנית התרופות הישראלת ביומיקס (סימבול PHGE) דיווחה על תוצאות מהשלב השני במחקר הקליני לטיפול באקנה, שלפיו המוצר הוכח כבטוח וללא תופעות לוואי.
עוד ציינו כי נצפה שיפור מובהק סטטיסטית מההתחלה במראה עור מועד לאקנה, אך לא הוכח הבדל משמעותי מבחינת היעילות בהשוואה לפלסיבו.
"שמחנו לראות כי המוצר הוא שומר על פרופיל בטיחות מצוין. עם זאת, אנו מאוכזבים מכך שלא הוכיח הבדל משמעותי בהשוואה לפלסיבו מבחינת יעילות".

המחסור בעובדים פוגע בזילו
פלטפורמת הבתים הגדולה בעולם Zillow (סימבול ZG) הודיעה כי תפסיק לרכוש דירות, זאת לאחר שברבעון השני רכשה 3,800 בתים אך עתה היא טוענת כי אין לה מספיק עובדים על מנת לשפץ דירות נוספות בשלב זה.
העסקאות הקיימות יושלמו והחברה ציינה כי תשוב לחזור ולרכוש בתים כששוב יהיו לה מספיק עובדים.
זילו פועלת בשוק הנדל"ן הפרטי, ורוכשת בתים מלקוחות, משפצת אותם ומוכרת אותם מחדש.

ל-UBS נמאס מוירג'ין גלקטיק
בנק ההשקעות השוויצרי UBS הוריד את המלצתו על מניית וירג'ין גלקטיק (סימבול SPCE) ל'מכירה' והורידו את מחיר היעד על המניה ל-15 דולר מ-26 דולר.
הורדת ההמלצה מגיעה לאחר שחברת תיירות החלל הודיעה כי היא דוחה את טיסתה המסחרית הראשונה לרבעון הרביעי של 2022 בעקבות עבודות טכניות שהיא צריכה לבצע על החללית.

סין מאכזבת בנתוני ספטמבר
כלכלת סין התרחבה ב-4.9% ברבעון השלישי בחישוב שנתי, מול תחזיות לצמיחה חזקה יותר של 5.2%.
בחישוב רבעוני צמחה הכלכלה הסינית ב-0.2%, בשעה שהתחזיות עמדו על 0.5%.
אכזבה נרשמה גם בנתוני הייצור התעשייתי של סין, שגדלו בדצמבר ב-3.1% בלבד (שנתי), בעוד שהתחזיות עמדו על 4.5%.
שיעור האבטלה בספטמבר עמד על 4.9%, בהשוואה ל-5.1% באוגוסט.
"מאז הכניסה לרבעון השני, עלו הסיכונים והאתגרים הפנימיים ואלה שמעבר לים", אמר דובר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסין.

דריו הלת' חושפת את Dario Move
ענקית שירותי הבריאות הדיגיטליים דריו הלת' (סימבול DRIO) הודיעה על השקת Dario Move, פתרון פיזיותרפיה דיגיטלי חדש לניהול בעיות שכיחות בשלד ובשרירים המובילות לעלויות משמעותיות למעסיקים ולתוכניות שירותי בריאות.
הפתרון ייחשף בכנס HLTH 2021 – מהכנסים הגדולים והחשובים ביותר על חדשנות בתחום הבריאות, אשר יתקיים ב-17 באוקטובר.
"שילוב זה מרחיב עוד את מגוון הטיפולים שאנו מציעים והקהלים שאליהם אנו פונים".

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close