חדשות היום

נכון לעכשיו, השוק מראה כי שבוע שעבר היתה סה"כ 'מעידה' ; ביידן ממשיך לעמוד על שלו – חבילת סיוע בהיקף של 1.9 טריליון דולר

תמונת מצב השווקים

 

 

 

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ מנכ"ל חברת התעופה אמריקן איירליינס (סימבול AAL) אמר הלילה כי על עובדי החברה להתכונן לסבב נוסף של פיטורים ויציאות לחל"ת. את הדברים אמר מאחר וחבילת התמיכה בשכר העובדים, אשר קיבל כסיוע מהממשלה, עומדת להיגמר ב-1 באפריל, ונכון לעכשיו אין תקציב נוסף.
✔ קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל, הגנה על ממשלתה ואמרה כי במצב הגרוע, בתרחיש בו חיסוני הקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון ושל CureVac לא יגיעו, הממשלה עדיין תוכל לספק חיסון לכל מבוגר עד לסוף הרבעון השלישי.
✔ אפל הוציאה גרסת בטא לאפליקציה המאפשרת לבטל את נעילת הפלאפון באמצעות ה-AppleWatch, תוך לבישת מסכה.
✔ איטליה הודיעה על הקלה במגבלות הקורונה בערים מסוימות, ביניהן גם רומא וונציה, ולאפשר פתיחת מסעדות ועסקים נוספים מחדש.
✔ אנדי סלאוויט, יועץ הבית הלבן, אמר כי ג'ונסון אנד ג'ונסון יצליחו לספק כ-100 מיליון מנות של החיסון עד סוף יוני, במידה והוא יאושר לשימוש על ידי הממשלה הפדרלית.
✔ סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי בניסויים הקליניים של אוקספורד לחיסון נגד נגיף הקורונה, כ-1,500 מהמתנדבים לא הכירו על טעות שנעשתה במינון החיסון שקיבלו, כאשר הם קיבלו רק חצי מהמנה שהיו אמורים לקבל בפועל.
✔ דיווחים בתקשורת בארה"ב מציינים כי הבית הלבן התחייב לפתוח את מרבית בתי הספר במדינה ב-100 הימים הראשונים לכהונת ביידן.
✔ בריטניה מדווחת כי 11 אנשים, מ-8 מקומות שונים, נמצאו חיוביים לזן הדרום-אפריקאי של נגיף הקורונה מבלי שיצאו מהמדינה בתקופה האחרונה.
✔ ביידן חתם על צו הקובע כי עובדים אשר מסרבים לעבוד בסביבת עבודה שאינה בטוחה ומתוחזקת כראוי נגד הנגיף, יכולים לקבל דמי אבטלה.
✔ סופות שלגים כבדות בצפון-מזרח ארה"ב מעכבות את הספקת החיסונים ופוגעות בתוכנית של ביידן "לחסן 100 מיליון אמריקאים בתוך 100 יום לכהונתו".
✔ ממשלת יפן הודיעה על הארכת מצב החירום ב-11 ממחוזות המדינה, אשר נמשך עד כה כחודש ימים, עד ל-7 במרץ.
✔ בדובאי מגיבים בזעם על ההאשמות הבינלאומיות כי היא תרמה תרומה משמעותית להתפרצות הנוכחית של קורונה ברחבי העולם. בדובאי טוענים שכמו שהם נפגעו מהמשבר הפיננסי של 2008, שלא נוצר באשמתם, כך גם עכשיו עם משבר הקורונה. עוד הודגש כי הרשויות בדובאי החליטו לפתוח את השערים בהתבסס על לימוד מעמיק של כל צעד ורמת אכיפה גבוהה.

ביידן ממשיך לעמוד על שלו – חבילת סיוע בהיקף של 1.9 טריליון דולר
במהלך הלילה (שעון ישראל) הנשיא ביידן קיים פגישה עם 8 סנאטורים רפובליקנים פגישה שהסנאטורית סוזן קולינס כינתה כ"פגישה מצוינת בעלת דיון פורה", אך בשורה התחתונה הם לא הגיעו לשום הסכמה בנוגע לחבילת הסיוע.
הוצגה לו חבילת סיוע בהיקף של 618 מיליארד דולר, שהיא פחות משליש ממה שביידן מחפש.
עוד מסרה כי ביידן אמר להם שהוא מקווה שחבילת הסיוע בהיקף של 1.9 טריליון דולר תקבל את התמיכה של 2 המפלגות, ושהוא לא יסתפק בשום דבר אחר.

הברקסיט מציג את הצד האפל
חברת Swallow הבריטית, המשלחת משא ועוסקת בתיווך מס בנמלים הגדולים בבריטניה, מציגה תמונת מצב בה היצוא מבריטניה למדינות האיחוד צולל, כשמנגד המחירים עולים והלקוחות לא מרוצים.
בראיון לרויטרס, אמר הבכיר הלוגיסטי בחברה כי לאחר 47 שנות חברות באיחוד האירופי, היצואנים מבריטניה צריכים כעת לספק הצהרות מכס ובטיחות, בדיקות בריאות ופרטים נוספים על מנת לסחור אל מול מדינות האיחוד – השותף הגדול ביותר שלה. עוד הוסיף כי העסקים שבעיקר משלמים על כך מחיר הם העסקים הקטנים.

הפד באטלנטה : "יש סיכוי להעלאת ריבית כבר באמצע 2022"
נשיא הפדרל ריזרב באטלנטה, רפאל בוסטיק, אמר אמש כי הוא אינו מודאג מה'תחממות' של כלכלת ארה"ב, אך הוא כן חושב כי הצמיחה של הכלכלה עשויה לקרות מהר בהרבה ממה שרבים מצפים. עוד ציין כי הוא סבור שהפד עשוי להעלות את הריבית כבר באמצע שנת 2022, בהתבסס על הציפיות שהכלכלה תתאושש ממשבר הקורונה במהירות, בעוד שמקביליו לא רואים שום העלאת ריבית עד לשנת 2023.

Databricks מסיימיים סבב גיוס של מיליארד דולר
חברת הסטארט אפ Databricks, אשר מסייעת לחברות לעבד במהירות נתונים רבים וכבדים ולהכין אותם לניתוח, הודיעה כי סיימה גיוס של מיליארד דולר, הכולל כמה משקיעים 'כבדים'.
בין אותם המשקיעים ניתן למצוא גם את שירותי האינטרנט של אמזון (Amazon Web Services), CapitalG של אלפבית ו-Salesforce, בנוסף למיקרוסופט, שזה כבר הסבב גיוס השני בו היא משתתפת. החברה מוערכת כעת בשווי של 28 מיליארד דולר.

התחזית האופטימית – הכלכלכה תחזור לעצמה גם בלי חבילת הסיוע
משרד התקציבים בקונגרס האמריקאי פרסם דו"ח המציג שורה תחתונה שאומרת כי הכלכלה האמריקאית תחלים גם ללא חבילת הסיוע של ביידן בהיקף של 1.9 טריליון דולר.
מהמשרד נמסר כי התמ"ג (תוצר מקומי גולמי) יחזור לרמות טרום-מגיפה עד אמצע שנת 2021 וימשיך לגדול עד 2026 מכיוון שהחיסון מפחית את מספר הזיהומים החדשים ואת הצורך בהתרחקות חברתית.

Wallstreetbets וכל מה שמסביב
מתנפלים על הכסף
אמש מחיר הכסף (SILVER) זינק בכ-7.5% – מדובר בטווח מחירים שהוא הגבוה של 8 השנים האחרונות. חלק מהמשתמשים בפורום Wallstreetbets של רדיט טענו כי שוק מתכת הכסף מתומרן, וזינוק במחיר יכול לפגוע בשחקנים מוול סטריט.
עם זאת, לשם השוואה בין מניית גיימסטופ (סימבול GME), איתה 'התעסקו' שבוע שעבר, לעומת הכסף-השווי של כסף המאוחסן בכספות בלונדון שווה לבדו 48 מיליארד דולר, בעוד שחברת גיימסטופ 1.4 מיליארד דולר.
רובינהוד מתרכחת
פלטפורמת המסחר רובינהוד הודיעה כי היא מקלה במגבלות המסחר במניות ה'מבוקשות' ומעלה את האפשרות לקניה של GME ממניה אחת ל-4 מניות ובמניית AMC מ-10 ל-75 מניות.
קומרזבנק מזהירה מפני בועה
ראש מחקר הסחורות בקבוצת השירותים הפיננסיים Commerzbank אמר בראיון ל-CNBC כי "עודף הנזילות במערכת עשוי ליצור 'בועה' לא רק בכסף, אלא ככל הנראה גם בסחורות וסוגי נכסים אחרים. לאור הקשר בין הזמינות הפיזית של הכסף לביקוש בשוק, הראלי עשוי גם לעורר מחסור פיזי".
קרמר טוען כי התופעה תביא להגברת רגולציה
ג'ים קרמר, המנחה הוותיק של התוכנית Mad Money ב-CNBC, אמר כי "תופעת גיימסטופ לא מספיק חזקה כדי להשתלט על כל השוק". לדבריו התופעה משקפת יותר סיכון להגברת הרגולציה, מאשר סיכון למשקיעים עצמם.

הקופים של מאסק
אילון מאסק, האיש העשיר בעולם, פרסם אמש ברשת החברתית ClubHouse, כי הסטארט-אפ Neuralink , אשר אותו הוא מממן, הצליח לחווט מוח של קוף, כך שהוא יכול לשחק משחקי וידאו באמצעות מוחו ומחשבותיו.
כמובן, אין שום ראיות לכך, ומאסק אף ציין כי מדובר על יעדים ארוכי טווח למכשיר להשתלה במוח, בעוד שהמחקר הראשוני מתמקד בעזרה למי שחווה פגיעות במוח ובעמוד השדרה..

פורד מזנקת במעל ל-9% בעקבות הסכם שותפות עם גוגל
פורד (סימבול F) וגוגל (סימבול GOOGL) הכריזו כי הם חתמו על עסקה לטווח של 6 שנים, במהלכה גוגל תהפוך להיות האחראית הבלעדית על הקישוריות שהולכת וגדלה אצל יצרנית הרכבים, בין היתר על טכנולוגיית מחשוב הענן.
החדשות מהוות שינוי משמעותי עבור חברת פורד, שהוציאה מאות מיליוני דולרים בשנים האחרונות לפיתוח ותחזוק מערכות כאלו, והיא תאיץ תהליך רה-ארגון בהיקף של 11 מיליארד דולר.
במסגרת העסקה, רכבי פורד ולינקולן יהיו בפלטפורמת אנדרואיד של גוגל, ויכללו גוגל מפות וגוגל פליי החל משנת 2023.

איראן 'מנסה' את ביידן ומבקשת להקל בעוצמת הסנקציות
דובר משרד החוץ האיראני אמר כי איראן אינה מתכוונת לערוך שום פגישה עם נציגי ארצות הברית עד היא תסיר את הסנקציות שלה על המדינה –
"על ארה"ב ליישם את הסרת הסנקציות ולעמוד בהחלטה 2231 של מועצת הביטחון של האו"ם. כספי העם שלנו חייבים להיות זמינים, הנפט חייב להימכר בקלות, הכסף מהמכירות חייב לחזור לאיראן".
לאחר יציאת ארה"ב מהסכם הגרעין בשנת 2018 והסנקציות שהוטלו מחדש, איראן הפסיקה ליישם חלק מההתחייבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין.
נזכיר כי בתקופתו של טראמפ הוטלו סנקציות כבדות מאוד על איראן, ובתקופה האחרונה היא 'מנסה' את ביידן ומבקשת ממנו להקל בעוצמת הסנקציות.

האיחוד האירופי מערער על פסק הדין של אפל
אוכפי ההגבלים העסקיים באיחוד האירופי טענו שבית משפט ביצע טעות בפסק הדין בו ביטל את ההוראה שניתנה לחברת אפל (סימבול AAPL) לשלם מיסים בסכום של 13 מיליארד יורו לאירלנד.
הנציבות פנתה לבית הדין הגבוה לצדק בלוקסמבורג וערערה מהסיבה שבית המשפט לא עמד בתקן המשפטי הנדרש כדי להוכיח שאפל נהנתה מיתרון לא הוגן.

וירג'ין מזנקת לחלל
מניית חברת תיירות החלל וירג'ין גלקטיק (סימבול SPCE) מזנקת במעל ל-21% לאחר שהודיעה כי עד ה-13 בפברואר תשגר חללית, אחרי תיקונים שביצעה שהובילו לביטול הטיסה.
בחודש דצמבר, בעקבות כשל במחשב החללית שגרם לתקלה בהצתת מנוע, הטיסה בוטלה.
בטיסת הניסוי תבחן החברה את התנאים בתא הנוסעים ובשידור מתוך החללית אל כדור הארץ. החברה צופה כי תקיים לאחר הניסוי שניים נוספים לפני שתתחיל בשיגור נוסעים.

Airbnb עומדת בפני תביעה
פלטפורמת התיווך בין שוכרי יחידות נופש להשכרה airbnb (סימבול ABNB) עומדת בפני תביעה מצד משכירים המשתמשים בה.
בתביעה שהוגשה בישראל נטען כי לאחר שהוכרז על נגיף הקורונה כמגיפה עולמית, החברה הודיעה כי תאפשר לשוכרים לבטל הזמנות ללא דמי ביטול וללא הסכמה מצד המשכירים של הדירה.
החברה מסרה כי "בעקבות התקוממות של קהילת המשכירים, החברה הודיעה על הקמת קרן בגובה 250 מיליון דולר, מתוכה בכוונתה לשלם למשכירים 25% בלבד מהסכום שהם היו מקבלים לו ההזמנות היו מבוטלות בהתאם למדיניות הביטולים שהוגדרה לנכסים".

מיקרוסופט ב'דאבל טופ'
מניית ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט (סימבול MSFT) מזנקת אתמול במעל ל-3% ומקבלת התנגדות על הגבוהים, זאת לאחר שהסכסוך אליו נכנסה גוגל באוסטרליה בא לקראתה.
גוגל הודיעה כי תחסום את מנוע החיפוש שלה באוסטרליה בעקבות הדרישה שתשלם מס לכלי תקשורת מקומיים, ומיקרוסופט הגיעה למקום הנכון, בזמן הנכון, ומנצלת את המצב על מנת לאפשר את השימוש במנוע החיפוש שלה – Bing.
ראש ממשלת אוסטרליה אמר בטון חיובי כי דן בנושא עם מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה.
גוגל סירבה להגיב לדברים, כשבמקביל מיקרוסופט אישרה את קיום השיחה.

 

=================================================================================
?
 חדש בטריידסטריט – Tradestreet Premium ?
כל החדשות והעדכונים שסוחרים ומשקיעים בוול-סטריט צריכים

במידה ואתם מקבלים ערך מהסקירות היומיות שלנו – טריידסטריט פרימיום הוא בשבילכם.

אין בכלל ספק שבכל יום מתפרסמים אינספור דיווחים 'חמים' הגורמים לתנודתיות גם בשווקים וגם בסקטורים / מניות ספציפיות.

המנוי כולל את כל העדכונים והחדשות שיעזרו לכם להרחיב את הידע ולהישאר מעודכנים בכל מה שקורה בשוק ההון ובעולם הכלכלה.
הסקירות מחולקות כך שתישארו בעניינים לאורך כל שעות היום – בוקר, צהריים וערב.

לא סגורים על הערך המוסף שתקבלו מהסקירות?
במיוחד בשביל זה החודש הראשון הוא עלינו – ללא התחייבות וללא מסירת פרטי אשראי.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לחצו כאן

=================================================================================

 

כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close