וול סטריט

קרן גידור סיטרון ומי העומד בראשה?

מיהו אנדרו לפט וסיטרון.

מיהו אנדרו לפט? 

אנדרו לפט נולד בפרבר של דטרויט למשפחה יהודית ועבר אחר כך עם משפחתו לקורל ספרינגס, פלורידה. הוא למד בתיכון קורל ספרינגס שם היה חבר בצוות הדיונים ונשיא קבוצת הנוער היהודית. הוא למד באוניברסיטת נורת'איסטרן בשנת 1993. תפקידו היה בחברת יוניברסל בתיווך סחורות, בתפקידו אנדרו לחץ אנשים לפינה ומכר להם חתול בשק. אחרי כמה זמן האיגוד הלאומי גילה והעביר את עובדי המקום קורס באתיקה. בגיל 24 החל את מסעו כשורטיסט ביוניברסל לאחר מכן באפריל 1999 הפך שמאל לנשיא ומנכ"ל חברת Detour Media וב2001 הקים את קרן גידור סיטרון.

קרן גידור סיטרון:

דבר ראשון מה זה קרן גידור? 

קרן היא גידור היא קרן השקעה המתיימרת להביא מיקסון רווחים בכל מצב שוק. קרן גידור לעומת קרן נאמנות המשתמשת באמצעים פיננסים סולידים כמו אג"ח, מניות יציבות וכדומה. קרן גידור תשתמש באמצעים יותר תנודתיים שיכולים להביא יותר רווחים כמו נגזרים, שורטים ומינוף ע"י גידור (סיכון ידוע מראש).

מהי האג'נדה של  סיטרון?

אנדרו הקים את סיטרון ב2001 כבלוג המכיל חברות שנויות במחלוקות לגבי אמינותם בכל מיני היבטים כמו שוחד, אי שקיפות לציבור או ערכן יקר לטעמו ונכנס בהם לפוזיצית שורט. על פי דיווח של וול סטריט ג'ורנל מתוך 111 פוזיציות שורט שהם לקחו 90 מהם רשמו ירידה של 42 אחוז בשנה אחר כך ביניהם חברות סיניות חברות תרופות ועוד.

שורטים מפורסמים:

TSLA – לחברת סיטרון וטסלה יש היסטוריה ארוכה של ציוצים ותביעות ב2016 סיטרון נכנסה בפוזיצית שורט והעריכה  את המנייה ב50 אחוז פחות. ב2018 סיטרון שינו את עמדתם ללונג בגלל דגם מודל 3. למרות שאנדרו לפט מנכל סיטרון היה בתביעות מול איילון מאסק. בפברואר לפט יצא בהצהרה ש”גם מאסק היה פותח שורט במחיר הזה” ובאמת לאחר מכן המנייה התממשה בחדות בעזרת משבר הקורונה ומאז לא מפסיקה לנסוק.

TLRY – עוד שורט מפורסם הוא על חברת הקאנביס טילרי שהונפקה במחייר חיתום של 17 דולר ותוך כמה חודשים נגעה ב300 בדולר. סיטרון איתרה כמה החברה מנופחת ולא מחוברת לקרקע  ופרסמה תחזית שורט לכיווני ה50 דולר ב09/12/20 כיום היא באיזורי ה7 דולר.

 

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close