וול סטריטטכנולוגיה וביוטקניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

איך ניסוי שלב שלוש גורם לחברה לזנק מעל 400% ?

ניתוח עומק מניית MCRB

קצת על החברה – 

חברת סרס היא חברת ביוטק המתמחה בטיפול במגוון רחב של מחלות באמצעות שינוי תפקוד המיקרוביוטה האנושית. החברה מתמקדת בפיתרונות לבעיות קיבה מעי וחיידקים באזור הבטן. לחברה יש שלושה ניסויים עיקריים בשלבים שונים. SER-109  ניסוי קליני בשלב 3 שעוסק בדלקת מעי קשה. SER-287 ניסוי קליני בשלב 2 העוסק בטיפול בקוליטיס הקיבה. SER-401 במחלת פה קשה. אפשר לראות שלחברה יש הרבה ניסויים בקנה רציניים ומאוד מבוססת.

אז מה קורה בחברה בזמן האחרון? 

לפני ה10/08/20 החברה מאז הנפקתה מדעיכה ובמגמת ירידה מתמדת.אפשר לראות בגרף שהמחזורים מאוד חלשים וסוג של דשדוש כלפי מטה. ב10/08/20 החברה מודיעה תוצאות חיוביות בשלב 3 בניסוי שלהם. צריך להבין שחברות ביוטק הדבר העיקרי שמחזיק אותם זה הניסויים הקליניים ומה השלב שלהם. הסיבה לקפיצה הגרנדיוזית הזאת היא כי המשקיעים מצפים שהחברה תכניס עכשיו כסף והרבה בזכות התרופה הזאת. בתאריך ה12/08/20 החברה מודיעה על הנפקת 12M מניות לציבור במחית 21.5 שזה בערך מחיר המנייה מה שמראה על זה שהחברה מאוד מאמינה בעצמה ושיש לה מה להציע. ב17/08/20החברה מודיעה על סגירה של הנפקת המניות וקבלה של 263M. בנתיים המנייה לא מתפרקת וממשיכה להתייצב מה שמראה שהמשקיעים לא מעוניינים להוריד את המנייה ומאמינים בה.

נתונים כללים:

שווי שוק: 2.2B

פלואט: 51M

שורטיסטים: 17.3%

נתונים פיננסים:

נכסים שוטפים: 72M

התחייבויות שוטפות: 44M

כסף נזיל : 61M

שריפה חודשית: 8.3M

מבחינה פיננסית אפשר לראות שמבחינת יחסים מול התחייבויות שוטפות אפשר לראות יחס חיובי ויחס הון חוזר טוב. אך מבחינת נכסים כוללים מול התחייבות כוללות אפשר לראות שהחברה בגרעון של 60M. אך בגלל שהדוח יצא לפני הנפקת המניות והיא לא משוכללת שם, המצב הפיננסי של החברה היום שונה כי קבלה 260M דולר ככה שזה עוזר לה גם מבחינת המאזן וגם מבחינת זמן לחיות שנשאר לה. מעבר לכך מעניין איך יראה הדוח הקרוב לאחר הניסוי הקליני והנפקת המניות.

מבחינה טכנית:

אפשר לראות שהגאפ הענקי שנגרם עקב הניסוי הקליני סגר גאפ משנת 2016 וכרגע משייטת על השיאים מה2016. תמונת המצב הכללית כמו שאני רואה אותה זה שהמנייה טסה בגאפ נסתה להמריא ולפרוץ לא הצליחה וכרגע היא אחרי כשל מאוד חזק בשבועי ונתמכת על איזורי ה24.3. אני חושב שמניות כאלה הכי קל לזהות לפני שמתחיל המהלך כי כרגע היא מתחת לראדר ופשוט לחכות לשביאת כשל היפוך או תצורה טכנית ברורה בתוך היום ואפשר להגיע לסווינג לאיזורי ה32 ואולי גם לפרוץ.

גרף יומי – 

גרף שבועי –

סיכום:

אפשר לראות מניית ביוטק שקבלה אישור שלב 3 שזה אחד ההודעות הטובות שחברה כזאת יכולה לקבל. בנוסף , החברה עברה הנפקת מניות שעברה בצורה חיובית וכך גייסה עוד סכום נכבד של כסף לקופת המזומנים שלה. המנייה נמצאת כרגע על שיאים משנת 2016 וממשיכה להתמך, כרגע היא לא מיקוד ראשוני אבל שווה מעקב יומיומי לחובבי הסווינגים הרגועים.

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכי האישיים של כל משקיע או סוחר

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close