וול סטריטטכנולוגיה וביוטקניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

כיצד שינויי הנהלה גורמים למנייה לזנק 50% בשבועיים?

ניתוח עומק מניית PACB

קצת על החברה – 

חבררת פסיפיק ביוסיינס היא חברה ביו טכנולוגייה מבוססת אשר מתעסקת בסיפוק מערכות גנומיקה אשר מאפיינות גנים ומערכות DNA על מנת לפתור אתגרים גנטים מורכבים. לחברה יש שלושה נושאים עיקריים שחוקררת ומפתחת בישבילם, מחקר ביו רפואי אנושי, מדעי הצמח ובעלי החיים ומחלות זיהומיות.

ביו רפואי אנושי – בקטגוריה זו נכנסים כל מיני סוגי מחקרים שהחברה מתמחה בהם ומנסה למצוא פיתרונות עבורם. גנטיקה של אוכלוסיה, מחקר סרטן אשר נבדק בהדיקות את התנהגות המולקולות וכיצד הם מתפתחות, מדעי המוח שבו החברה חוקרת מה גורם להפרעות נוירולוגיות שמשפיעות על המוח.

מדעי הצמח ובעלי החיים – בקטגוריה זאת החברה מתעסקת בעולם החי והצמחים בכך שמפתחים יעילות לגידול יבולים, חקר גנטי ותורשתי של בעלי חיים, אבולוצית המערכת הימית והגנה על מינים בסכנת הכחדה.

מחלות זיהומיות – בקטגוריה זאת ניתן לראות את שלל המחלות הזיהומיות שהחברה חוקרת ומנסה למצוא פיתרון עבורם. בנוסף החברה עובדת על נוגדנים ומחקר על מה גורם לוירוס להווצר ולחלוף.

 

נתונים כללים:

שווי שוק: 1.1B

פלואט: 148M

שורטיסטים: 11.7%

אז מה קורה בחברה בזמן האחרון? 

אפשר לראות בגרף היומי שלפני ה07/08/20 החברה הייתה בסוג של מגמת ירידה בלי התלהבות לשתי הצדדים ובשיא משבר הקורונה הייתה החברה בשפל של השלוש שנים האחרונות. אחר התאוששות השוק המנייה זחלה לכיוון מעלה. ב07/08/20 החברה מודיעה על כמה שינויי הנהלה בחברה וחילופים בהם ימונה מנכל, יו"ר דירקטוריון וסמנכ"ל כספים חדשים. הודעה זאת מזניקה את החברה ב16% באותו היום ולא סתם.המנכל החדש מגיע עם נסיון נרחב בעולם הגנטיקה והכספים ותפקידי הנהלה,  והיו"ר דירקטוריון כיהן כמנכל בחברת הביוטק הענקית גילד (GILD) ומילא עוד תפקידים כמו סמנכל כספים ועוד. ב11/08/20 החברה מודיעה על הנפקת מניות במחיר 4.47$ שזהו המחיר הנוכחי לאותו יום של המנייה, שזה אומר שהחברה מאמינה בעצמה ושהמשקיעים יסתערו על הסחורה. אז אפשר לראות שקרו שתי דברים מאוד חזקים מבחינה פונדומנטלית בחברה שינויי הנהלה חיוביים מאוד כיוון שגייסו אנשים עם רקורד מאוד מרשים שיכולים להרים את החברה, ובנוסף הנפקת מניות שעברה בהצלחה והראתה שהמשקיעים מאמינים בחברה ומוכנים להחיות אותה מחדש.

נתונים פיננסים:

נכסים שוטפים: 150M

התחייבויות שוטפות: 130M

כסף נזיל : 43M

שריפה חודשית: 3.6M

אפשר לראות חברת ביוטק לא ספקולטיבית עם מאזן טוב הנכסים עולים על ההתחייבויות של החברה. יחס ההון החוזר של החברה עומד על 1.2. החברה עומדת על שריפה חודשית של 3.6M עם 43M כסף נזיל לכן לחברה נשאר "לחיות" באזור שנה שזה מראה על כרית מזומנים גדולה לחברה. צריך לזכור ששבוע לאחר הדוח החברה גייסה באמצעות הנפקת המניות עוד 84M דולר וזה מראה לנו על עוד כרית גדולה של מזומנים שיש לחברה. מבחינת הכנסות החברה ירדה ב30% מהרבעון הקודם אך צריך להביא בחשבון את תקופת הקורונה וגם לא מייחס חשיבות להגדלת רווחים בחברות ביוטק, אך הנתון המעניין הוא שהחבר הקטינה את ההפסד ב50% ואולי ברבעון הבא כבר נראה אותה על האפס או ברווח קטן.

 

מבחינה טכנית:

אפשר לראות בגרף שלאורך השנים יש קצת בלאגן של גאפים למעלה ולמטה אך מ2019 נראה ששומרת על איזון מבחינת הבלאגן. בגרף ניתן לראות את היציאה מהתחתית מאז ההודעה עם מחזורים שגדלים ושריפת שורטיסטים. כרגע המנייה מאוד מתוחה אך שומרת יפה על עקרון המומנטום ולאחר טעינת אנרגיה יכולה להגיע לאיזורי ה7.5 שזהו שיא של 4 שנים. אפשר לראות כרגע שהמנייה כרגע על שיא שנתי שיכול לגרום לעוד שורטסקוויז במנייה. צריך לשים לב שהמנייה עם פלואט של טנק ויכולה לייצא הרבה משחקים וצריך לתת לה אוויר.

גרף יומי –

גרף שבועי –

 

סיכום:

אפשר לראות בחברה הרבהה פרמטרים טובים שמתחברים ללמה לשים אותה למעקב בתקופה הקרובה בשילוב של זרזים פאנדמנטליים וטכניים. השינויים בהנהלה והבאת אנשים בעלי רקורד טוב לחברה משכו המון משקיעים שקיבל אישור בהנפקת המניות שעברה בהצלחה. בנוסף משלבים את כרית המזומנים הגדולה שיש לחברה שמירה על רווחים וצמצום משמעותי של ההפסדים וכל זה מקבל תמיכה בגרף על ידי טיסה של 50 אחוז בשבועיים בלבד. עכשיו צריך לחכות שהמנייה רק תיתן לנו את האיתות המתאים ולרכב על הגל.

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכי האישיים של כל משקיע או סוחר

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close