וול סטריטניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

איך בוחרים מנייה בתקופת הקורונה?

ניתוח עומק למניית ALT

קצת על החברה וניסויה – חברת ביוטק המתמקדת ב בפיתוח טיפולים למחלות כבד וטיפולי אפנון חיסוני סרטן והחלו גם לפתח חיסון לקורונה. במניית החברה לא הייתה התעניינות עד מרץ האחרון שהתחיל גל הקורונה והתחיל המירוץ למציאת החיסון. לחברה יש כמה וכמה ניסויים אך נפרט את העיקריים. 

 הניסוי הראשון (NasoVAX) – חיסון נגד שפעת תוך רחמית עם תגובה חיסונית מגוונת. נתונים ממחקר שלב 2 שערכה החברה עם חיסון חד-מונפי מסוג NasoVAX, הצביעו על כך ש- NasoVAX נסבל היטב והשיג 100% הגנה נגד סרום עם תגובות נוגדנים בסרום, הדומים לחיסון נגד שפעת. הניסוי בשלב ראשון.

הניסוי השני (NasoShield) – חיסון זה נועד נגד מחלת האנתרקס שזוהי מחלה זיהומית קשה אשר פוגעת באדם. חיסון זה מבוצע בשיתוף עם הרשות האמריקאית למחקרים רפואיים ונועד ליצב את השרירים ואת הגוף במקרה של הדבקות. ניסוי זה בשלב ראשון.

ניסוי קורונה – חברה זאת גם כמו מיני הרבה חברות שרצות אחר ניסוי למגפת הקורונה. החברה כרגע בשלב של ניסוי על 96 בני אדם ואיך החיסוןן ישפיע על קבוצות גיל שונות.

נתונים כללים:

שווי שוק: 521M

פלואט: 10M

שורטיסטים: 18.5%

אז מה קורה בחברה בזמן האחרון? 

במנייה לא הייתה איזושהי פעילות מיוחדת  עד ה28.02.2020 שהגיעו כל חדשות הקורונה וגרמו להרבה מניות ביוטק לזנק בלי סיבה. ב14.05.20 החברה מפרסמת דוחות מעולים המראים על נזילות גבוהה בחברה ומאזן חזק שגורמים לביקושים לחזור במנייה. תוך כדי החברה מודיעה על ניסויים שמבצעת על מנת למצוא חיסון לקורונה  והחלפת דירקטור. בנוסף , את המהלך האחרון שלה היא עשתה בעקבות הסכם עם ממשלת ארצות הברית. בנוסף בוצעה הנפקת מניות על הגבוהים והגיבה בחיוביות.

אז מה מייחד אותה משאר מניות הקורונה?

אז אנחנו רואים בחודשים האחרונים שלל של מניות שקופצות במאות אחוזים אך צריך לדעת על אלו מניות לשים את הפוקוס על מניות ספציפיות עם הנתונים הבאמת איכותיים.

יש למנייה הזאת כמה וכמה אלמנטים אשר מייחדים אותה משאר מניות הקורונה ונעבור עליהם כעת.דבר ראשון, למנייה יש ניסוי אמיתי בקנה ולא ספקולטיבי היא התחילה ניסויים בבני אדם וכרגע לפני אישור שלב 2. מה שמחזק את זה זה שיתוף הפעולה עם הממשלה האמריקאית שגם נותנת להם 133 מיליון דולר בתור מימון כך שיש מאחורי החברה גב פיננסי ענק ועצם זה שהממשלה משתפת פעולה עם החברה אנשים פרטיים ירגישו יותר בנוח להשקיע בה. מלבד ההשקעה של הממשל בדוח האחרון אפשר לראות מציב פיננסי חזק ויציב. והדבר האחרון שמראה לי עוצמה במנייה שהחברה מודיעה על הגבוהים שלה על הנפקת מניות ובמקום להתפרק המשקיעים פשוט אוספים את הסחורה.

נתונים פיננסים:

נכסים שוטפים: 39M

התחייבויות שוטפות: 6M

כסף נזיל : 11M

שריפה חודשית: 1.43M

אפשר לראות בדוח הפיננסי האחרון (13/05/2020) על מאזן מאוד מאוד חזק של החברה, הWORKIN CAPITAL עומד על 33M ויחס ההון החוזר הוא 6.5 . אפשר לראות שנשאר לחברה על פי הדוח 8 חודשים לראות שבישביל חברת ביוטק זה הרבה. אך בדוח לא משוקללת הנפקת המניות האחרונה שהכניסה לחברה 130M ועוד 130M מהממשל האמריקני בהסכם השיתוף פעולה. בשאר הדוח לדעתי לא ניתן עוד ללמוד הרבה על החברה כי הדברים המהותיים שקרו בחברה קרו בשלושת החודשים האחרונים. אך ניתן ללמוד לפי החדשות והנפקת המניות שלחברה יש כרית מזומנים גדולה ועוד הרבה זמן להתקיים.

מבחינה טכנית:

אפשר לראות במבט על הגרף שהמנייה מצליחה לשמור על הגבוהים ובנתיים לא מתפרקת. המנייה נגיעה משיא של שנה וחצי ואם תפרוץ אותו השורטיסטים הרבים במנייה יכולים לדלק את הריצה הבאה שיכולה להגיע עד 50 דולר.מבחינה שבועית ניתן לראות שהמנייה שומרת על עקרון המומנטום ושומרת על האזורים של ה25-30 דולר. חשוב לי להדגיש שזאת מנייה מאוד תנודתית וצריך תנועת מחיר שתתמוך. צריך לחפש במנייה איזשהו איתות שהקונים מתכוונים להרים אותו מעבר לשיא שייצרה בחודש האחרון.

גרף יומי – 

גרף שבועי –

 

לסיכום:

אפשר לראות שמדובר לא במניית ביוטק ספקולטנית בלי שום רקע ובסיס אלה מניית עם נתונים וביסוס להמשכיות. למנייה יש ניסויים קליניים רציניים בקנה ובנוסף והניסוי הכי חשוב הוא ניסוי בבני אדם למגפת הקורונה אשר גורמת בפני עצמה להייפ רציני. מלבד זאת למנייה נתונים פיננסים חזקים ושיתוף פעולה עם ארגון ממשלתי והנפקת מניות שעברה בהצלחה. למרות כל זאת אין להכנס למנייה על פי נתונים אלא בלי תנוועת מחיר תומכת שתאשר שהקונים באים.

 

 

אין באמור המלצה לקנייה או ייעוץ***

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close