חדשות היום

בורסות אירופה רושמות ירידות חדות של עד 4.24% ; פריצת דרך בתחום הקורונה, והפעם מדובר בישראל

תמונת מצב השווקים

מדדים 05.05.20
מדדים 05.05.20

 

 

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 05.05.20
ביטקוין 05.05.20

 

 

Texas Oil Δ

נפט 05.05.20
נפט 05.05.20

 

 

Gold (XAU-USD) Δ

זהב 05.05.20
זהב 05.05.20

 

 

(US02Y) תשואות אג"ח לשנתיים Δ

תשואות שנתיים 05.05.20
תשואות שנתיים 05.05.20

 

 

-(US10Y) תשואות אג"ח ל-10 שנים Δ

תשואות ל-10 שנים 05.05.20
תשואות ל-10 שנים 05.05.20

 

 

 

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- תמונת מצב עולם

 

✔ ארגון הבריאות העולמי מסר כי הערותיו של שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, שהצביעו על עדויות לכך שהנגיף שהגיח ממעבדה סינית היו "ספקולטיביות", וקרא לחקירה מבוססת מדע.
✔ מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, דיבר אמש על פתיחה מחודשת של הפעילות העסקית במדינה. קואומו לא נתן ציר זמן, אולם צו המדינה להישאר בבית עתיד להסתיים ב-15 במאי.
✔ מתחילים להרגיש שיפור והקלות במספר מדינות, וביניהן גם טורקיה שהודיעה כי החל משבוע הבא ייפתחו הקניונים והמרכזים הציבוריים.
✔ נציבות האיחוד האירופי אישרה לממשלת צרפת להעביר סיוע בסך 7 מיליארד יורו ל- Air France במטרה לסייע לה לצלוח את משבר הקורונה.
✔ אפל (ס.AAPL) הודיעה כי תפתח את החנויות באוסטרליה כבר ביום חמישי הקרוב, במתכונת של 10 בבוקר עד 5 בערב.
✔ מכון IHME בארה"ב מעריך כי במהלך תחילת חודש אוגוסט מספר המתים במדינה יעמוד על 135,000 (כרגע עומד על 69,200), תוך שהם מציינים כי הגורם העיקרי לכך הן ההקלות בסגר.
✔ מושל קליפורניה, גווין ניוזום, הודיע כי חלק מעסקי הקמעונאות במדינה עשויים לחזור לפעילות כבר בסוף השבוע הקרוב, תוך שהוא מציין שהנתונים בשטח תרמו לכך הרבה.
✔ חברת התעופה יונייטד איירליינס (ס.UAL) מתכוונת לקצץ לא פחות מ-3,400 משרות ניהוליות בחודש אוקטובר, כך עפ"י דיווח של רויטרס.
✔ הרשות לניירות ערך (SEC) הודיעה כי היא תספק הקלה לחברות קטנות המבקשות לגייס הון באמצעות פלטפורמות מקוונות ולענות על "צרכי מימון דחופים" כתוצאה מהנגיף.

משרד האוצר האמריקאי חושף את הסכומים
משרד האוצר האמריקאי פרסם כי הסכום הכולל למלחמה בנגיף הקורונה עומד על 2.999 $, וזאת בנוסף על ההלוואות ברבעון השלישי שהצפי לגביהן הוא 677 מיליארד דולר וכולל בתוכו את חבילות הגירוי לרבעון הנוכחי ש'יעלו' לו בסכום של טריליון דולר.

מאז ה-1 במרץ, החוב הלאומי צמח ב-1.5 טריליון דולר ל-24.9 טריליון דולר – עלייה של 6.4%. הגירעון התקציבי עד חודש מרץ הסתכם ב-744 מיליארד דולר.

באפט הניע את הדיבורים על סקטור התעופה
לאחר שביום שבת אמר המשקיע האגדי, וורן באפט, בכנס למשקיעיו כי החברה מכרה את כלל האחזקות שלה בחברות התעופה האמריקאיות, אמש חברת הברוקראז' TD Ameritrade (ס.AMTD) דיווחה כי היא, בניגוד לבאפט, קנתה את אותן המניות מתוך מחשבה כי הסקטור ישתפר בטווח הרחוק.

פריצת דרך בתחום הקורונה – בישראל
אמש שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר במכון הביולוגי בנס ציונה, שם הוצגה בפניו פריצת דרך משמעותית במציאת נוגדן לנגיף הקורונה. מדובר בנוגדן שתוקף את הנגיף באופן חד שיבטי ויודע לנטרל אותו בגוף החולים.

עפ"י חוקרי המכון שלב הפיתוח לנוגדן הסתיים. כעת, ימשיך המכון בהליך רישום הנוגדן כפטנט ובשלב הבא יפנו החוקרים לחברות בינלאומית במטרה שאלו יוכלו לייצר את הנוגדן בכמויות מסחריות.

אוסטרליה בשפל פרסומי משרות
מספר מודעות הדרושים למשרות באוסטרליה צלל בחודש אפריל ב-53.1%, בהשוואה לחודש מרץ- הירידה החודשית החדה ביותר שנרשמה אי פעם במדינה, ולאחר שבחודש מרץ נרשמה ירידה של 10%.

לצורך השוואה, הירידה החדה ביותר שידעה אוסטרליה עד היום נרשמה בינואר 2009 – אז היא עמדה על 11.3%. בהשוואה שנתית לאפריל 2019, נתוני אפריל 2020 משקפים צניחה של 62.2%.

הקורונה 'שוברת' חברות..
רשת האופנה J.Crew הגישה בקשה להגנה מפני נושים בהליך פשיטת רגל (צ'פטר 11), והיא מבקשת להמשיך להתנהל תחת פיקוח של בית המשפט במסגרת הליך הבראה. בבקשה מציינת j.crew שהגיעה להסכמות עם 71% מהנושים שלה ועם 78% מהמחזיקים באגרות חוב המירות, שצפויים להמיר את החוב של החברה כלפיהם, בסכום של 1.6 מיליארד דולר, למניות של החברה.

ג'נרל אלקטריק מקצצת
תאגיד הענק ג'נרל אלקטריק (ס.GE) פרסם כי יקצץ במשרות נוספות בחטיבה הגדולה שלה- חטיבת ייצור מנועי המטוסים. רבע מעובדי החטיבה יפוטרו – סה"כ 13 אלף עובדים.

ראש החטיבה, דיוויד ג'ויס, במכתב לעובדים, אמר כי המשבר הנוכחי בתעשייה הוא חסר תקדים, עד כדי צפי לירידה של 80% בטיסות המסחריות ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

קצת מאקרו
כלכלת הונג-קונג
התכווצה ב-8.9% ברבעון הראשון בקצב שנתי – הנסיגה החדה ביותר שנרשמה בתוצר של הונג קונג מאז ומעולם, וזאת לאחר הנסיגה של 2.9% ברבעון הרביעי. בחישוב חודשי התכווצה הכלכלה ב-5.3%.

הנתון הגרוע עד כה בהונג קונג נרשם ברבעון השלישי של 1998, אז נפל התוצר ב-8.3% בקצב שנתי.
בנקודת השפל של המשבר הפיננסי, הרבעון הראשון של 2009, נרשמה נפילה שנתית של 7.8%.

לשכת מפקד האוכלוסין של ארצות הברית פרסמה את נתוני הזמנות המפעלים במדינה ו'הפתיעה' עם צניחה של 10.3% בחודש מרץ, לאחר שכמות מאסיבית של מפעלים ובתי חרושת נסגרו בעקבות הנגיף. תחזית הכלכלנים היתה לנפילה מתונה מעט יותר של 9.8%. נתוני פברואר תוקנו קלות כלפי מטה לירידה של 0.1% לעומת ללא שינוי במקור.

 

 

המלצת ספר היום

NEW TRADER RICH TRADER 2
NEW TRADER RICH TRADER 2

 

 

 

 


 

 

חופשות בבורסות

חופשות שבוע 19
חופשות שבוע 19

 

 


הנפקות

הנפקות שבוע 19
הנפקות שבוע 19

 

 

 


 

פגישות FDA

פגישות FDA שבוע 19
פגישות FDA שבוע 19

 

 


 


 

ספליט הפוך

ספליט הפוך שבוע 20
ספליט הפוך שבוע 20

 

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 19
דוחות שבוע 19

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close