וול סטריטניתוח פונדמנטלי

ניתוח עומק מניית MTEM

קצת על החברה
שווי שוק – 746.69 מיליון דולר
פלואוט – 35.59 מיליון מניות
שורטיסטים – 3.46%

חברה מסקטור הביוטכנולוגיה , מתמקדת בגילוי ופיתוח של טיפולים ביולוגיים לטיפול בסרטן ומחלות אחרות. החברה מפתחת בעיקר צינור של גופי רעלים מהונדסים. החברה מייצגת סוג חדש של טיפול ביולוגי ממוקד עם תכונות ביולוגיות ייחודיות , היא מכילה מנגנון פעולה חדשני ETB ( מנגנון פעולה פנים תאי ייחודי המפעיל ריבוזומים אנזימטיים וקבועים ) מטרתו להפחית תגובות חיסוניות מותאמות ומולדות כאחד. יש לה הסכם עם חברת התרופות Takeda Limited, לפיתוח גופי רעלים מהונדסים עם CD38 המיועדים לטיפול בחולים במחלות, כגון מיאלומה נפוצה; ושיתוף פעולה אסטרטגי עם Vertex Pharmaceuticals Incorporated במטרה לגלות ולפתח משטרי מיזוג ממוקדים חדשים כדי לשפר את תהליך השתלת תאי הגזע ההמטופואטיים. 

תרופה עיקרית בחברה
MT-3724 – הוא חיסון חיסוני הממקד לאנטיגן פני השטח של ה- CD20 הקיים במגוון לימפומות ולוקמיות. MT-3724 קושר את אותה epitope כמו Rituxan עם זיקה דומה. הוא נחשב מסלול עצמי לציטוזול שם הוא הורס באופן אנזימטי ובלתי הפיך את התפקוד הריבוזומלי ובכך הורג ישירות את התא. נמצא כרגע בשלב 2 לאחר שעבר את שלב 1 בהצלחה .

עוד תרופות בחברה 

TAK-169 – הינו גוף רעלים מהונדס, המכיל חלבון חיידקי שיכול לעכב באופן בלתי הפיך את המכונות לייצור החלבון של התאים. הנוגדן הספציפי , ברגע שהוא נמצא בפנים החלבון נקשר לרכיב סלולרי הנקרא ריבוזום ובכך חוסם את סינתזת החלבון. זה נחשב לעורר מוות של תאים ומכאן שמביא למוות של תאי מיאלומה. יצא עדכון ממש לפני כמה ימים על תחילת שלב 1 .

MT-5111 –  גוף רעלים מהונדס (ETB) המורכב מנוגדן המתמזג לתת היחידה הפעילה אנזימטית של חיסון דמוי שיגה.עשוי להיות בעל פוטנציאל לשילוב עם טיפולים אחרים כאשר עיכוב ריבוזומלי בתיווך MT-5111 ומוות של תאים מתרחשים תוך תאית ולכן לא צפויים שינויים בסביבת המיקרו-סביבה הגורמים המעכבים מנגנונים בתיווך חיסוני . MT-5111 מייצג טיפול חדשני ממוקד שיכול לספק תועלת בקרב נבדקים עם סרטן חיובי ועלול להתגבר על מנגנונים של התנגדות לגידולים לטיפולים . נמצאת כרגע בשלב 1.

ניתוח החברה מבחינה טכנית
מגיעה מאזורים סופר גבוהים , המון אפסייד בגרף , אין לכלוכים יותר מידי , מתחילה לעניין מאוד בחודשים האחרונים , אחרי שעולה ויוצאת מאזורים סופר קריטיית בשלוש שנים האחרונות לתאי שטח נקיים .

21.11.19 – החברה מודיעה על הנפקת של 50M מניות, המשקיעים מגיבים בצורה חיובית ומתחילה מגמת עלייה חדה עם יציאה מאזור מחיר 10$ לכיוון מעלה . לאחר מכן שוב מגיעים המוכרים ומורידים אותה למטה ובשבועות האחרונים נראה כי המניה "לא יודעת מה היא רוצה מעצמה" המון עליות וירידות .. לפני כמה ימים יוצאת בחדשות על משתתף ראשון בניסוי החברה מה שגורם למשקיעים לעלות את המניה למעלה ופריצה של אזורים סופר קרייטים 17$ חשוב לציין כי ביומי המניה נראית טיפה מתוחה , צריך לקחת בחשבון .

גרף יומי : 

גרף שבועי : 

מצבה הפיננסי של החברה
נכסים שוטפים – 64,146,000.
התחייבות שוטפות – 24,098,000.
שורפת כל חודש – 4,363,555.
WORKING CAPITAL – 40,048,000 .
זמן שנותר לחברה – 3 חודשים ( יחסית לא הרבה )

MVPHS – מעל 75 מיליון דולר , הוא 654.114 מיליון . מכאן נובע שהיא יכולה לגייס כל סכום כסף שתרצה .

דוחות SEC
החברה מוציאה טופס 3S בתאריך 21.12.18 על סכום של 200 מיליון .
טופס אפקט יוצא ב-3.7.18.
החברה מוציאה טופס 424 בתאריך 22.11.19 על סכום של 50 מיליון.
כרגע נשאר לה עוד 50 מיליון מהטופס האחרון.

סיכום ומסקנות
1. ניתן לראות מבחינת נזילות שהחברה מתנהלת בצורה חיובית WORKING CAPITAL יחסית בסדר.
2. מבחינת דילולים ,צריך לקחת בחשבון את העובדה שנותר לה 3 חודשים מה גם יש עוד 50M מהטופס האחרון משנה סופר זהירות.
3. מבחינת הגרף היומי ישנה מתיחות קלה לאחר המון ירידות ועליות , אין הרבה מחזורים יחסית , אבל לאור העובדה שבימים האחרונים היא מכוונת למעלה שוב לאזורים הגבוהים עם חדשות איכותיות על ניסוי PHASE 1 נרצה לעקוב אחריה בימים הקרובים בתקווה שיכנסו עוד מחזורים עם שמירה על עקרון המומנטום במטרה להמשכיות לתאי שטח ריקים .

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close