וול סטריטניתוח טכניניתוח פונדמנטליפני סטוקס

מה הקשר בין שווי שוק והון עצמי והאם זה יכול לבשר על הבאות?

ניתוח עומק מניית CBIO

על החברה
חברת Catalyst Biosciences עוסקת בפיתוח תרופות חדשות לטיפול במצבים רפואיים קיצוניים עבור אנשים שזקוקים לטיפול חדשני. כרגע החברה מתמקדת בפיתוח טיפולים יקרי ערך עבור חולי המופיליה והפרעות דימום חמורות.
בנוסף החברה בשיתוף פעולה עם החברה הגדולה ביוג'ן (ס.BIIB) שהוציאו יחד תרופה (CB 2782) אשר קבלה אישור קליני.

 

ניסויי החברה והמחלות איתם מתמודדת
המופיליה ופתרונה:
המופיליה נובעת ממחסור גנטי או נרכש בחלבון הנדרש לקרישת דם תקינה. אנשים עם המופיליה סובלים מהתופעות דימומים וזמני דימום ממושכים באופן משמעותי העלולים להפוך לסכנת גפיים או לסכנת חיים בעקבות טראומה או באופן ספונטני. במקרים של המופיליה קשה יכולה להוביל לדימום ספונטני לשרירים או למפרקים ולעיתים קרובות מביא לנזק קבוע. החברה מציעה טיפול בעזרת המוסטזיס. תרופת החברה היא בעצם הזרקת גורם חיצוני אשר יעזור לגוף בקרישת הדם וימנע דימומים ספוטניים בגוף.

ניוון רשתית AMD ופיתרונו:
מחלת ניוון הרשתית AMD  או ניוון מקולרי גילי -נמ”ג, היא הגורם העיקרי לעיוורון במדינות המערב ובישראל בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. במחלה קיימת פגיעה במרכז הרשתית (מקולה), המובילה לירידה ניכרת בחדות הראייה תוך שימור יחסי של הראייה ההיקפית. תרופת החברה בשיתוף פעולה עם ביוג'ין נקראת CB 2782, התרופה גורמת ליצירת פרוטאזת חדשות אשר אמורות לבלום את המחלה ולשמור על הראייה. התרופה קבלה את אישור קליני.

 

אז מה קורה בחברה בתקופה האחרונה?

החברה מודיעה בתאריך 03.10.19  על הרשמה לניסוי שלב 2 לטיפול בהימופליה ומזנקת ב24% ומבצעת היפוך בגרף. לאחר מכן המנייה מדשדשת ומתממשת מעט. בתאריך 19.12.19 החברה מודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ביוג'ן הענקית ששווה 63B, החברות ישתפו פעולה בפיתוח התרופה CB 2782, החדשות האלה כל כך חזקות כי בתאריך 18.06.18 החברה התרסקה בעקבות הפסקת הניסוי בתרופה זאת. בנווסף החברה תקבל 15M דולר ובהמשך הדרך 340M באבני דרך ובתמלוגים. בתאריך 07.02.20 החברה מודיעה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב 2 בהימופיליה בי. חשוב להבין שהמנייה הייתה באזורי ה30$ לפני שהפסיקה את הניסוי, לכן שיתוף הפעולה עם ביוג'ן שתוציא איתה את התרופה שב2018 הופסקה, 15M דולר שקבלה החברה וההודעה על ניסוי שלב 2 חיובי יכול לממש את האפסייד.

 

נתונים כללים:
שווי שוק: 108M
פלואט: 11M
שורטיסטים: 5.43%
הון עצמי: 81M

 

נתונים פיננסים:
נכסים שוטפים: 89M
התחייבויות שוטפות: 9M
הון נזיל: 23M
שריפה חודשית: 3.9M

 

חברת קטליסט מציגה ברבעון האחרון מאזן יציב מאוד, אפשר לראות WARKIN CAPITAL של 80M ויחס הון חוזר של 9. אך גם על פי הנתונים נשאר לחברה לחיות 6 חודשים מפרסום הדוח שזה אומר שנשאר לחברה חודשיים לחיות. אך בירידה לעומק אפשר להוסיף את ה15 מליון שהחברה קבלה משיתוף הפעולה עם ביוג'ין ונקבל שנשאר לחברה עוד חצי שנה לפחות. אך הנתון החזק ביותר בדוח הפיננסי הוא ששווי השוק של החברה וההון העצמי שלה כמעט שווים. שווי שוק של חברה בבורסה מתומחר לא רק מנתונים פיננסים אלא גם בנוסף ממוניטין, צמיחה של אותו סקטור ועוד גורמים שלא תלויים בבביצועי החברה נטו. לעומת זאת, ההון העצמי מורכב מכלל הנכסים של החברה פחות כלל ההתחייבויות, זאת אומרת אם מפרקים את החברה ומשלמים את כלל ההתחייבויות כמה כסף נטו נשאר. כשאר אנו רואים חברות ששווי השוק וההון העצמי דומים אפשר להסיק שיש מצב שהמנייה מתומחרת בחסר ויש למנייה לאן לעלות, בדיוק כמו במקרה של מניית CBIO.

מאזן CBIO
מאזן CBIO

 

 

 

דוחות SEC
22.01.18 – החברה מוציאה טופס S3 על סכום של 150M
06.02.18 – החברה מוציאה אפקט
14.02.18 – החברה מוציאה טופס 424 על סכום של 100M
21.12.18 – החברה מוציאה טופס S3 על סכום של 200M
14.02.2020 – החברה מוציאה אפקט

אפשר להסיק מכאן שהחברה יכולה להפיל 50M מהטופס הראשון ועוד 200M מהטופס השני. בנוסף, הMVPHS גדול מ75, לכן לחברה יש יכולות לבצע דילול רעיל במנייה ונדרש משנה זהירות.

 

 

מבחינה טכנית
אפשר לראות במבט על גרף שהמנייה הייתה באזורי ה30$ לפני הירידה החדה בעקבות ההודעה, ומאז החברה משייטת בין 9.5 ל5 דולר. הגרף יחסית בתולי ובלי הפרעות וגם לאחר הגאף הירידות היו מתונות וללא מחזורים. אך מההיפוך שהיה בסוף דצמבר בגרף השבועי אפשר לראות את שינוי ההמגמה ואיך המנייה פורצת את קו הירידה הלינארי בעוצמה ועם מחזורים. מה שעוד יותר מתדלק את המנייה להמשך זהו נר ההיפוך ביום המסחר האחרון והגעה לשיא של החצי שנה האחרונה. נקודה האחרונה, אפשר לראות המון אפסייד בגרף במקרה הרמות הקריטיות ב8.66 וב9.8.

גרף יומי

 

גרף שבועי

 

 

סיכום
אפשר לראות שלחברה יש המון אפסייד בגלל המון זרזרים חיובים כמו שיתוף הפעולה, תקבול המזומנים, פריצה טכנית והיפוך בגרף ובעיקר ההפרש הקטן בין שווי השוק להון העצמי שלדעתי מהווה מפתח למהלך עליות נוסף במנייה. שילוב כלל הנתונים הללו יכול להצביע על פוטנציאל גדול במנייה, מה שנשאר זה לחכות לתנועת המחיר שתאשר זאת. אך למרות כלל הנתונים החיובים במנייה שווה לא להקל ראש בנושא ההנפקות, לחברה בנתיים יש מימה לחיות אך שווה לנקוט משנה זהירות למרות זאת.

 

 

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכי האישיים של כל משקיע או סוחר

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close