וול סטריטטכנולוגיה וביוטקניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

איך תרופה נגד מחלת ריאות מקפיצה מנייה ב60%?

ניתוח עומק מניית INSM

על החברה:

חברת אינסמד היא חברה ביו פרמצבטית עולמית ששמה לעצמה משימה לשנות את חייהם של חולים במחלות נדירות. החברה מונחה ע"י ערכים של כבוד, אחריות, תשוקה, ויושרה. חברת אינסמד משכללת את החלטותיה ופעולותיה ע"י צורכי המטופלים וזהה מה שמשמש מצפן לחברה. עיקר עיסוקה של החברה הוא במחלות ריאות חמורות עם תמותה באחוז גבוהה.

אז במה החברה מטפלת:

מחלת NTM – הינה מחלת ריאות כרונית אשר חולים בה יכולים לחוות מגוון של תסמינים אשר לעתים קרובות מחמירים עם הזמן, כולל שיעול כרוני, הפרעה במערכת העיכול, עייפות, חום, ירידה במשקל וכאבים בחזה. במקרים מסוימים, מחלת ריאות NTM יכולה לגרום לנזק קשה וקבוע לריאות. המחלה נגרמת ע"י חיידקים שבאים מהמים וממכשירים רפואים שאינם חד פעמים. לחברה יש ניסוי קליני אחד שאושר ואחד בשלב שלוש שמטפלho במחלה זאת.

מחלת NCFBE – היא מחלה חסימתית של הריאה המאופיינת בהתרחבות בלתי הפיכה של הסמפונות. על פי רוב מדובר במחלה נרכשת, אולם במקרים נדירים, הקשורים בתסמונות מולדות, תיתכן הופעה מולדת שלה.התסמינים כוללים שיעול כרוני, המופטיזציה לסירוגין, ייצור מוגבר של כיח, פגיעה ברווחיות הרירית וזיהום קשה בריאות, החולים במחלה עשויים להיות בסיכויי תמותה גבוהים. לחברה יש ניסוי קליני בשלב 2 שעוסק במחלה זאת.                                                                                                                                               

אז מה קורה בחברה בתקופה האחרונה?

  החברה בגדול מ2014 נמצאת באזורי דשדוש גדולים שבין 10 דולר   ל33 דולר. בתאריך 07.01.19 המנייה פותחת בגאפ אפ עקב חדשות איכותיות שבהם נאמר שהחברה גרפה סכום של 9.2 מליון דולר ממכירת התרופה שלהם נגד (NTM )  . בנוסף, 500 מטופלים נוספים התחילו להשתמש בתרופה זאת. לאחר מכן החברה מטפסת לשיא כל הזמנים אך לא מצליחה להחזיק ומתממשת באופן בריא. ב01.08.19 החברה מפרסמת דוחות שהתגובה הראשונית הייתה שלילית אך לאחר כמה שבועות המנייה מתייצבת וחוזרת לכוון למעלה. בתאריך 03.02.2020 החברה מפרסמת הודעה שמטיסה את החברה ב50% בערך. בהודעה נאמר שהניסוי שלה למחלת NCFBE עמד בצפיות החברה החולים הרגישו שיפור, היה הבדל ניכר בין התרופה לפלצבו ותכנון התרופה לשלב 3, כך שבנתיים המנייה מראה לנו שהיא רוצה להמשיך צפונה.

נתונים כללים:
שווי שוק: 2.61B
פלואט: 85M
שורטיסטים: 15%
הון עצמי: 304M

נתונים פיננסים:
נכסים שוטפים: 595M
התחייבויות שוטפות: 85M
הון נזיל: 535M
שריפה חודשית:22M
זמן שנותר לחברה לחיות: 1.8 שנים

אפתח ואומר שהחברת INSM לא כמו שאר המניות שבדרך כלל אנחנו רואים שחיות מהנפקות, כיוון שיש לחברה מוצר שנותן לה הכנסה ותדלוק להמשך השנה ואוויר למרות השריפה החודשית כך שזה לא נתון קבוע. הדוח האחרון של החברה מראה על כרית מזומנים גדולה ושומרת על מגמה חיובית מהדוח הקודם. WARKIN CAPITAL מאוד חזק שעומד על חצי מיליארד דולר, בנוסף יחס ההון החוזר של החברה עומד על 7. חשוב לציין שגם אם המוצר לא יפיק רווחים העומדים בציפיות לחברה יש גב כלכלי חזק. בהמשך הדוח אפשר לראות שיפור כמעט בכל נתון בדוח לעומת הדוח הקודם, הפסד תפעולי קטן ב45%, ההפסד הנטו קטן בכמעט 40%, בנוסף אפשר לראות שהתרופה הכניסה לחברה בתשעת החודשים האחרונים 90M.

דוחות SEC:

לא רואה שיש דילול עתידי או פעיל במנייה כיוון שמעבר לזה שלחברה יש תוחלת חיים ארוכה יש לה מוצר שמכניס כסף כך שבנתיים לא יהיה שווה להוציא טפסים, אך שווה להשאר מעודכן במקרה של כניסה לעסקה.

מבחינה טכנית:

המנייה בכמה שנים האחרונות בטווחים בין ה10$ ל33$ שזהו שיא כל הזמנים, לחברה יש המון אנרגיה בגרף הזה ומגובה בחדשות סופר איכותיות. שילוב של כמות אנרגיה בגרף, שורטיסטים ופריצה של שיא כל הזמנים יכולה להביא את המנייה לגבהים חדשים ולעבור לתא השטח הבא. אך נדרש לעשות תיאום צפיות כיוון שמדובר בשווי שוק גדול ופלואט גדול ומדרש להזהר ממשחקים של פלואט ושווי שוק גדול.

גרף שבועי –

 

גרף יומי – 

 

סיכום בנקודה: 

החברה נמצאת במומנטום אדיר היא מגיעה לשיא כל הזמנים שמצביע על נקודה סופר קריטית בישביךה. בנוסף, כל המהלך הזה קורה עם חדשות מעולות יש לה דוח שמראה על הגדלה בהכנסות והקטנת הפסדים. לחברה יש מוצר שמכניס כסף כך שזה עוד יתרון שמשקיעים אוהבים לדעת שלא מדובר בחברה שחייה מהנפקות. אך חשוב להגיד שמדובר בשווי שוק גדול ופלואט גדול ונדרש לבחון את תנועת המחיר ברזולוציות יותר גדולות המכוונות לסווינג.

אציין שכלל הנתונים שנכתבו בכתבה רלוונטים ליום כתיבת הכתבה והנתונים עלולים להשתנות.

**אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכי האישיים של כל משקיע או סוחר

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close