טכנולוגיה וביוטקניתוח פונדמנטלי

ה'השתלטות' של ואווי על העולם

לאחר ההודעה המפתיעה (או שלא) של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, על כך שממשלתו החליטה שלאפשר לחברת התקשורת הסינית ואווי להתעסק עם התשתיות של רשת הדור החמישי ברחבי המדינה – מסע ההשתלטות של החברה התרחב משמעותית.

המעשה של ג'ונסון יכול להיחשב כ'בגידה' בעיני הנשיא האמריקני טראמפ, לאחר שהוא חזר אינספור פעמים ואמר לכלל מנהיגי האיחוד האירופי כי החברה משתפת פעולה עם צבא סין ועם הממשל הסיני וזהו סיכון לביטחון הלאומי שלהם, ובשורה התחתונה- יגיע היום וסין תנצל את התשתיות שהחברה שלה הטמיע במדינה לחשיפת סודות מדיניים.

והפעם באמת במפתיע ובמקרה חריג טיפה, טראמפ לא התייחס ולא צייץ בנושא זה, ככל הנראה מאחר והוא עסוק כולו במסע ההאשמות נגדו וניסיון הדחתו, אך ללא ספק הקשר בין שני המנהיגים הוא קשר מיוחד שהתבסס עד כה מעבר לרמה המקצועית- על חיבה אנושית.

ואווי כיום שולטת על נתח שוק עולמי של כ-28%, והיא המובילה מבין שאר החברות, ומשמעותית (נזכיר כי יש מדינות רבות של יכללו בזמן הקרוב ב-100%, בעיקר מדינות "העולם השלישי").

 

וכעת נעשה סדר מבחינת המדינות 'המשמעותיות' בגודלן ושיתוף הפעולה שלהן עם ואווי לצורך הטמעת התשתיות במדינתן

ארצות הברית
אני בטוח שלא "מגלים לכם את אמריקה" כשאומרים לכם שארה"ב חד-משמעית נגד המהלך ולא יקרה מצב בו תסכים לתת לחברה הסינית לגעת בתשתיות שלה.

 

אוסטרליה
אוסטרליה אסרה על חברת ואווי לספק לה ציוד תקשורת  לרשת ה-5G עוד בשנת 2018.
ואווי הצליחה לזכות במקור במכרז לפריסת כבלים תת-ימיים בכדי להביא את האינטרנט המהיר לאיי סולומון ופפואה גינאה החדשה, אך בשנת 2018 אוסטרליה החליטה לממן ולבנות את התשתית עצמה.

 

ניו זילנד
ניו זילנד, חברה ברשת שיתוף המודיעין Five Eyes יחד עם אוסטרליה, ארצות הברית, בריטניה וקנדה.
כמשתמע מכך, היא גם אסרה את השימוש בשירותי החברה מידי החברה הספקית שלה- Spark, בשנת 2018.

 

קנדה
ממשלת קנדה בוחנת כיום את ההשלכות הביטחוניות של העבודה אל מול ואווי על רשתות ה-5G והיא צפויה לשים לב מקרוב להחלטת בריטניה, ואולי אף לעשות כמותה.
גורם משפיע נוסף הוא שהמדינה נמצאת גם בסכסוך מתמשך אל מול סין, לאחר שהרשויות בקנדה עצרו את סמנכ"לית הכספים של ואווי, מנג וונשו, בדצמבר 2018, על פי בקשת הסגרה אמריקאית.

האיחוד האירופאי
האיחוד האירופי קבע בשבוע שעבר הנחיות חדשות המאפשרות למדינות החברות להגביל או להחריג ספקי 5G בסיכון גבוה (כמו ואווי). בשורה תחתונה הם לא חסמו אותה חד-משמעית.
ראש המשק הדיגיטלי של האיחוד האירופי, מרגרטה ווסטאגר, צפויה להכריז על הצעדים הבאים כבר היום.

 

גרמניה
בכלכלה הגדולה באירופה, הקנצלרית אנגלה מרקל ביקשה מהמחוקקים להמתין עד אחרי פסגת האיחוד האירופי, אשר עתיד להתקיים במרץ, לפני שתנקוט בעמדה.
היא בעד דרישות אבטחה מחמירות לרשת ה-5G, אך מנגד מתנגדת בהחרגת חברות בודדות.
היא מתמודדת עם התנגדות מצד מפלגתה המגנה את ארה"ב בקריאתה לחסום את ואווי.

 

פולין
בדצמבר האחרון השר האמון על המשק הדיגיטלי במדינה התייחס בראיון לתקשורת ואמר כי לואווי יש גישה למדינה, אך היא עדיין תיבדק, וכי דרישות האבטחה בפולין שונות מהאחרות.

 

אוסטריה
הקנצלר סבסטיאן קורץ לא שלל את פריסת הציוד של ואווי במדינתו, בדברים שנשא לתקשורת ביום שני האחרון, אך אמר כי המדינה תתאם את החלטותיה עם שאר מדינות האיחוד האירופי.

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
{ "symbols": [ { "title": "S&P 500", "proName": "OANDA:SPX500USD" }, { "title": "נאסדק 100", "proName": "OANDA:NAS100USD" }, { "title": "EUR/USD", "proName": "FX_IDC:EURUSD" }, { "title": "BTC/USD", "proName": "BITSTAMP:BTCUSD" }, { "title": "ETH/USD", "proName": "BITSTAMP:ETHUSD" } ], "colorTheme": "light", "isTransparent": false, "displayMode": "adaptive", "locale": "he_IL" }
Close
Close