חדשות היום

החוזים העתידיים על הנאסד”ק נחלשים לאור הירידות באפטר ב-SNAP, FB ו-TWTR ; אוורגרנד הסינית כשלה בעסקת הצלה וקיבלה הארכה

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ ענקית התרופות נוברטיס (NVS) חתמה על הסכם עם ביונטק (BNTX), במסגרתו תייצר עבורה את חיסוני הקורונה שפיתחה עם פייזר (PFE). העסקה כוללת ייצור של 24 מיליון מנות במפעלי נוברטיס בסלובניה, וכן שינוע המנות ליעדים שייקבעו.
✔ משרד התחבורה הישראלי אישר תקנה לפיה לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או אישור בדיקת קורונה שלילית בתוקף.
✔ הפרלמנט הצרפתי אישר את הארכת ‘התו הירוק’ במדינה, אשר נכנס לתוקפו ביולי השנה, עד ה-31 ביולי 2022.
✔ דו”ח של הסנאט הברזילאי המליץ להעמיד לדין את נשיא המדינה בגין “פשעים נגד האנושות ובאישומים אחרים” בהתמודדות עם מגיפת הקורונה. עפ”י הדיווח, נשיא ברזיל העלה מידע שגוי על מספר הנדבקים וההרוגים וטיפולים לא מוכחים והביא לכך שמעל ל-600 אלף איש מתו מהמגיפה.
✔ משרד הבריאות בהודו הודיע כי יותר ממיליארד בני אדם התחסנו נגד נגיף הקורונה. לפחות 75% מהאוכלוסייה הבוגרת בהודו קיבלה לפחות מנה אחת של החיסון, וכמעט 30% ממנה מחוסנת באופן מלא.
✔ התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה”ב ירדו בשבוע שהסתיים ב-16 לאוקטובר ל-290 אלף מ-296 אלף בשבוע שקדם לו, בעוד שהצפי עמד על 300 אלף תביעות חדשות.
✔ מדד הייצור של מחוז פילדלפיה (אינדיקטור למדידת שיעור האינפלציה של הפד) נחתך החודש לקריאה של 23.8 נק’ מ-30.7 נק’ בספטמבר, בעוד שהתחזיות היו לירידה קלה יותר ל-25 נק’.

אוורגרנד הסינית כשלה בעסקת הצלה וקיבלה הארכה
ענקית הנדל”ן הסינית הסינית כשלה שוב בעוד מאמץ הישרדות, אולי הניסיון האחרון להזרמת מזומנים לחשבונות שלה, שהייתה עשויה לבלום קריסה סופית.
בהודעה שפרסמה הקבוצה הודיעה שהמשא ומתן עם יזם סיני מתחרה לעסקת מכירה של חטיבת ניהול הנכסים שלה, כשל ובוטל.
העסקה למכירת נתח השליטה בחטיבת ניהול הנכסים של אוורגרנד להופסון הייתה אמורה להזרים אליה סכום של כ-2.6 מיליארד דולר.
הסיבה לביטול העסקה הייתה קשורה באי הסכמות על תנאי התשלום.
כמה שעות לאחר מכן פורסם כי אוורגרנד קיבלה ארכה בת “יותר מ-3 חודשים” לתשלום אג”ח בהיקף של 260 מיליון דולר, אך הדיווח לא אומת.

2 קרנות סל על הביטקוין באותו השבוע
עפ”י דיווח של בלומברג, קרן הסל השנייה על הביטקוין, של Valkyrie, תתחיל להיסחר היום בבורסת הנאסד”ק תחת הסימבול BTF, לאחר השקת קרן הסל של ProShares Bitcoin Strategy (סימבול BITO) מוקדם יותר השבוע.
בהתחלה רצו שהסימבול יהיה BTFD, אבל אחרי שהבינו מה יריצו ברשתות החברתיות ויתרו על זה.. (ראשי תיבות של Buy the FUCKING Dip).

דלתא חוזרת לוול סטריט
חברת האופנה הישראלית דלתא גליל, הנסחרת בבורסת ת”א, הודיעה כי הגישה ל-SEC טופס F-1 לקראת רישום מניותיה בנאסד”ק תחת הסימול DLTG. מספר המניות שיוצעו ומחיר ההנפקה המוצע טרם נקבעו.
מניית דלתא גליל נסחרה בעבר בנאסד”ק במשך שנים רבות, אולם נמחקה מבורסה זו בתחילת 2008 על רקע הסחירות הדלילה במניה שם והדרישה מהחברות הציבוריות ליישם את תקנות סרביינס אוקסלי.

התחזית של בואינג ל-20 השנים הקרובות
יצרנית המטוסים בואינג (BA) פרסמה תחזית ל-20 השנים הקרובות, בה ציינה כי הביקוש למטוסי נוסעים ומטוסי מטען במזרח התיכון יעמוד על 3,000 מטוסים חדשים, בשווי כספי כולל של 700 טריליון דולר, והביקוש לשירותי התעופה כולל תחזוקה ואספקת חלפים יעמוד על 740 טריליון דולר.
כשני שליש מהביקוש הוא למטוסים חדשים ומבטא את צמיחת השוק ואילו השליש הנוסף יכלול החלפה של מטוסים ישנים במטוסים חסכוניים בדלק כ- MAX 737, Dreamliner 787 ומטוס 777X.
התחזית של בואינג לשנת 2021 צופה שצרכי התעופה של איזור במזרח התיכון ירחיבו את כמות צוותי התעופה ל- 223,000 איש עד שנת 2040, כולל 54,000 טייסים, 51,000 טכנאים ו- 91,000 אנשי צוות במטוסי הנוסעים.

מיקרון מנסה לרתום את הממשל לפרויקט השקעות אסטרטגי
יצרנית הזכרונות Micron (סימבול MU) הכריזה על תוכנית אסטרטגית בהיקף של 150 מיליארד דולר ב-10 השנים הקרובות, להגדלת קיבולת הייצור שלה ולפיתוח טכנולוגיות חדשות.
החברה לא מסרה מה הם יעדי הפיתוח ומה הן התוכניות לנגדלת כושר הייצור, אולם רמזה שהיא מעוניינת להקים מפעל ייצור נוסף בארה”ב, ושהדבר תלוי ברמת הסיוע שהיא תקבל מהממשל האמריקאי.
עוד הוסיפה החברה שלהערכתה עלויות הייצור של רכיבי זיכרון בארה”ב גבוהות ב-35%-45% בהשוואה לייצור בדרום מזרח אסיה.

פרצו לאייפון 13 תוך 15 שניות
זו השנה הרביעית ברציפות בה מתקיים טורניר טורניר ההאקינג והסייבר Tianfu Cup בסין, כשבמהלכו מציגים האקרים את יכולותיהם לפרוץ למגוון רחב של מערכות ומתוגמלים בפרסים כספיים גדולים.
השנה חולקו פרסים מצטברים בסך 1.88 מיליון דולר כאשר קבוצת Pangu Team זכתה ב-300,000 על כך שפרצה בשתי דרכים לאייפון 13 החדש תוך כ-15 שניות.
כמובן שבמהלך הטורניר לא חושפים ההאקרים את דרכי הפריצה, אלה יפורסמו לאחר שדיווח מסודר יעבור לחברות והחולשות יתוקנו.

עסקת מיזוג בעולם הפיננסים בהיקף 1.1 מיליארד דולר
ענקית הפיננסים Raymond James (סימבול RJF) רוכשת את TriState Capital (סימבול TSC) תמורת 1.1 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות.
בעלי המניות של טריסטייט יקבלו 6 דולר במזומן ו-0.25 ממניית ריימונד ג’יימס על כל מנייה שבידיהם.
העסקה מתבצעת לפי שווי של 31.09 דולר למניית טריסטייט – פרמייה של 36% על מחיר השוק.
בכוונת הרוכשת לנהל את טריסטייט כחברה בת נפרדת תחת המותג הקיים, ובהנהגת ההנהלה הקיימת.

HP הקפיצה את הדיבידנד ושחררה תחזית שנתית מפתיעה לטובה
ענקית הטכנולוגיה Helmerich & Payne (סימבול HP) פרסמה כי היא מצפה לסיים את השנה הפיסקאלית 2022 עם רווח נקי של 4.07-3.86 דולר למניה, בעוד שתחזית האנליסטים עומדת על רווח נקי של 3.58 דולר למניה.
עוד ציינה החברה כי תזרים המזומנים החופשי שתניב הפעילות בשנה הפיסקאלית יעמוד על לפחות 4.5 מיליארד דולר.
החברה העלתה בהתאם את הדיבידנד השנתי ב-29% ל-1 דולר למניה.

בריטניה הגיעה להסכמה עם ניו זילנד על הסכם הסחר
בריטניה חתמה על עסקת סחר עם ניו זילנד, שתצמצם משמעותית את המכסים בין המדינות, בתום מו”מ שנמשך 16 חודשים.
בין המוצרים הבריטיים שיזכו לביטול מכסים בניו זילנד – ביגוד, אוטובוסים, ציוד הנדסי כבד וספינות.
בריטניה תסיר את המכסים בין היתר על יינות, דבש וקיווי מניו זילנד, ובשלב מאוחר יותר על תפוחים, חמאה וגבינה.
שווי הסחר הכולל בין בריטניה לניו זילנד עומד על 2.3 מיליארד פאונד לשנה.

 


 

פרסום דו”חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close