וול סטריט

מיזוגים ורכישות ה"תקועים" על רקע מלחמת הסחר

מלחמת הסחר בין סין לארה"ב ההולכת ומחריפה גובה קורבנות עיסקיים מכל הצדדים. ביום שישי הורה הנשיא טראמפ לכל החברות האמריקאיות לצאת מסין, אך נכון לכרגע אין לו כל דרך לאכוף את ההוראה.

בינתיים חברות אמריקאיות הנמצאות בסין, או שרוב הפעילות שלהן נמצאת בסין, מצויות בבעיה קשה. עסקאות גדולות של מיזוגים ורכישות בין חברות אמריקאיות לחברות בינלאומיות, שדווחו והיו עתידות להתבצע נמצאות במצב של חוסר וודאות וממתינות לאישור, לא פחות ולא יותר, מהממשל הסיני. עד שזה יחליט אם לאשר או לא את העסקה.

בין העסקאות הממתינות לאישור:

עסקת מלנוקס אינבידיה – בחודש מרץ הסכימה חברת אנבידיה האמריקאית (סימבול: NVDA) לרכוש את חברת מלנוקס הישראלית (MLNX) תמורת יותר מ 6 מיליארד דולר. עסקה זו היתה אמורה לעזור לאנבידיה להרים את תחום הבינה המלאכותית של החברה.

 

עסקת מרק ורסום – בחודש אפריל, הצליחה חברת מרק הגרמנית (MRCG) לרכוש את חברת הכימיקלים האמריקאית ורסום   (VSM), לאחר מאבק עיקש מול מספר חברות אחרות. היא הצליחה לקבל את הסכמת הדירקטוריון של ורסום, תמורת יותר מ 6 מילארד דולר.

 

עסקת אבווי אלרגן – חברת התרופות ABBVIE (סימבול: ABBV) דיווחה כבר בחודש יוני כי תרכוש את חברת אלרגן (AGN) תמורת 63 מילארד דולר, ובכך תקבל שליטה על שוק הטיפולים הנכסף, בקמטים והבוטוקס. וזאת רגע לפני שהפטנט על אחת התרופות הנמכרות שלה יפוג.

 

עסקת אינפיון סייפרס – יצרנית הצי'פים הגדולה באירופה, אינפניון הגרמנית (IFXGN) הסכימה בחודש יוני לרכוש את חברת סייפרס סמיקונדקטורס האמריקאית (סימבול: CY) תמורת 10 מיליארד דולר. וזאת במטרה להרחיב את השוק הפוטנציאלי לדור הבא של תעשיית הרכבים והאינטרנט.

 

עסקת IIVI פינסר – חברת הלייזר ויצרנית חלקים לאופטיקה II-VI (סימבול: IIVI) הודיעה כבר בנובמבר 18 כי תרכוש את חברת פינסר (FNSR) ספקית של חברת אפל, תמורת יותר מ 3 מיליארד דולר, כדי לקבל נתח שוק גדול יותר בתחום ההשקעות של ה G5 ובכך למכור יותר סנסורים לאייפונים ולמכוניות ללא נהג.

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close