חדשות היום

מסיימים עוד שבוע של ירידות בשווקים ; טראמפ "מכה שנית" – לאחר מקסיקו מגיעה גם תורה של הודו

להלן תמונת מצב השווקים העולמית, ביציאה לסוף השבוע:

קצת חדשות מהעולם…

« נשיא ארה"ב לא מסתפק רק במקסיקו ו"גולש" לעוד מדינות. הנשיא טראמפ ביטל את מעמדה המיוחד של הודו כמדינה מתפתחת במסגרת תוכנית עידוד סחר, ובכך בטיל את הפטור שאפשר לה לייצא קרוב ל-2,000 מוצרים לארה"ב ללא מכס: "החלטתי שהודו לא סיפקה לארה"ב את ההבטחה שהיא תאפשר לה גישה הוגנת וסבירה לשוקיה. לפיכך, יהיה זה הולם לבטל את מעמדה המיוחד של הודו כמדינה מתפתחת הזכאית להטבות, החל מ-5 ביוני 2019". ממשרד המסחר ההודי נמסר כי "המדינה הציעה לארה"ב פתרונות במהלך דיוני סחר דו-צדדיים, אך הם לא התקבלו. המדינה תמשיך להדק את קשריה עם ארה"ב, אולם החלטות הסחר שלה יונחו על-ידי הצרכים והאינטרסים ההתפתחותיים שלה עצמה".

« הממשלה הסינית צפויה לפרסם מחר בבוקר מסמך המפרט את עמדתה בנוגע לשיחות הסחר עם ארה"ב, תוך אי הודאות בשאלה אם שני הצדדים ישובו לשולחן המשא ומתן ויגברו החששות שמלחמת הסחר תמשיך ותגבר. צעד זה מגיע לאחר שסין איימה להגביל את ייצוא המינרלים הנדירים לארה"ב, בעוד שהיא שולטת על 35% מהם.

« סין אינה מרפה ומחזירה "פייט"- הרשויות בסין הגישו בקשה לחקירת ענקית השליחויות האמריקאית FedEx (סימבול: FDX) בחשש לפגיעה לכאורה בזכויותיהם של לקוחות סינים. לדבריהם פדאקס לא מעבירה חבילות לכתובות ייעודיות בסין ובכך "פוגעת קשות בזכויות החוקיות ובאינטרסים של לקוחותיה ומפרה חוקים ותקנות המסדירים את התעשייה המפורשת בסין".

« iTunes, התוכנה הידועה של חברת אפל (סימבול: AAPL), הקיימת כבר כ-18 שנה, עומדת להיסגר. על-פי דיווח של בלומברג, חברת אפל עומדת להשיק במקומה 3 אפליקציות אחרות- תוכנת שירים, טלוויזיה ופודקאסטים, ולהודיע עליהן בכנס המפתחים אשר יקרה ביום שני. עוד צוין כי אפל צפויה להציג תכונות חדשות במכשירי האייפד, שיקלו על המשתמשים ויאפשרו להם להחליף את המחשבים במכשירי האייפד.

« משרד המשפטים האמריקאי מתכוון לפתוח בחקירת הגבלים עסקיים בחברת האם של גוגל (סימבול: GOOGL)- אלפבית. הצעד מתאפשר אחרי שמשרד המשפטים הגיע להסכם עם נציבות הסחר החופשי' שלפיו חקירת החברה צריכה להיכלל כחלק ממחלקת ההגבלים העסקיים במשרד המשפטים. גוגל ומשרד המשפטים האמריקאי סירבו להגיב לכך.

« חברת החלל spaceX עברה בשוויה את יצרנית הרכבים החשמליים טסלה (סימבול: TSLA), לפחות על הנייר. שוויה של spaceX מוערך ב-33.3 מיליארד דולר, בעוד ששווי השוק של טסלה עומד על 32.8 מיליארד דולר. אילון מאסק, המנכ"ל של 2 החברות, מחזיק בנתח של 54% מ-spaceX ויותר מ-20% מטסלה. חברת SpaceX שיגרה בהצלחה 60 לוויינים לאחרונה, וגייסה יותר מ-1.02 מיליארד דולר מאז תחילת 2019, אך מצד שני, החברה השנייה שלו ירדה באותה התקופה כבר מעל ל-44%.

חופשות בבורסות בעולם

שבוע 23

05/06/2019-

בורסת הודו- עיד אל-פיטא.

07/06/2019-

בורסות הונג קונג + שנגחאי (סין)- חג סירות הדרקון.

 

שבוע 24

10/06/2019-

בורסת לונדון- יום הולדת למלכה.

בורסת גרמניה – Whitmonday.

 

  

הנפקות לשבוע הקרוב

04/06/2019

חברת Gigcapital2 (סימבול: GIXU).

06/06/2019-

חברת GSX Techedu(סימבול: GSX).

07/06/2019-

חברת Haymaker Acquisition (סימבול: HYACU).

חברת Revolve Group(סימבול: RVLV).

אישורי FDA לשבוע הקרוב

פרסום דו"חות פיננסיים לשבוע הקרוב

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close