חדשות היום

וול סטריט בדרך ל'יום שישי אדום': הביטקוין שובר את ה-38.5K, החוזים העיתידיים בירידות ; ארה"ב נערכת לסנקציות על רוסיה

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע שעבר הגיעו ל-286 אלף – המספר הגבוה ביותר מאז אוקטובר, ובעוד שהצפי עמד משמעותית נמוך יותר, על 220 אלף.
✔ ב-HSBC חותכים את ההמלצה על שוק המניות האמריקאי מ'תשואת יתר' ל'תשואת שוק' ומציינים כי השווקים המתעוררים הם מקום טוב "להתחבא' בו כרגע, במיוחד השוק הסיני.
✔ לפי דיווח ברויטרס, ארגון Medicines Patent Pool הגיע לעסקה שתתיר ל-30 יצרניות תרופות גנריות לייצר גרסאות מוזלות של התרופה של מרק (MRK) נגד הקורונה עבור מדינות עניות.
התרופה Molnupiravir תשווק במחיר מוזל משמעותית – 20 דולר לטיפול שבועי, לעומת 700 דולר בארה"ב.
✔ הפרלמנט באוסטריה אישר סופית את חוק חובת חיסונים לקורונה לבני 18 ומעלה – המדינה הראשונה באירופה שתחייב להתחסן. 137 מחוקקים בפרלמנט הצביעו בעד המהלך ו-33 התנגדו לו.
✔ הרשויות בקפריסין הודיעו כי החל מה-1 במרץ זרים מחוסנים או מחלימים יהיו רשאים להיכנס אם מדינת המוצא נחשבת בטוחה מבחינה אפידמיולוגית, ללא דרישת בידוד.
✔ תאילנד תחזור ותאפשר כניסה חופשית למדינה בלי חובת בידוד לתיירים מחוסנים, לאחר שהשעתה את התוכנית בחודש שעבר על רקע גל האומיקרון.
✔ משרד הבריאות הישראלי הנחה את קופות החולים להתחיל לחסן במנה שלישית של פייזר נגד קורונה ילדים בני 5 עד 11 בקבוצות סיכון, שהיו הראשונים לקבל שתי מנות.
✔ ראש ממשלת ניו זילנד הודיעה כי בניגוד לפעמים הקודמות, ככל הנראה שהמדינה כן תצטרך להטיל הגבלות – "השלב הזה של המגיפה שונה ממה שהתמודדנו איתו בעבר. אומיקרון מדבק יותר. כאשר נגיף הקורונה משתנה, אנו משתנים".
✔ המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) פרסם נתונים חדשים על השפעת האומיקרון על האמריקאים, בהתבסס על סקר שבוצע בקרב כ-75 אלף משקי בית.
הדו"ח מצביע כי בין ה-29 בדצמבר ל-10 בינואר יותר מ-14 מיליון אמריקאים לא עבדו בשלב מסוים מהסיבה שהם טיפלו במישהו שהיה עם קורונה או שהיו צריכים להישאר עם הילדים שלהם בגלל שהגן היה סגור.
3.2 מיליון אנשים נוספים הפסיקו לעבוד מכיוון ש"פחדו להידבק בנגיף הקורונה או להפיץ אותו".
כמעט 7 מיליון אנשים אמרו שהם הפסיקו לעבוד בגלל שהם פוטרו או שהמעסיק שלהם פשט רגל.

ארה"ב נערכת לסנקציות על רוסיה
שרת האוצר של ארה"ב, ג'נט ילן, הזהירה בראיון ל-CNBC את רוסיה כי היא מוכנה להטיל "סנקציות משמעותיות" על המדינה אם היא תפלוש לאוקראינה –
"אנו מקווים שרוסיה תחתור לפתרון דיפלומטי. ארה"ב פועלת בתיאום עם בעלות בריתה באירופה שלהן קשרים כלכליים הדוקים עם רוסיה, כדי לוודא שלא ייפגעו מהסנקציות האפשריות".
מספר שעות לאחר מכן דווח כי ארה"ב הטילה סנקציות על 4 בכירים בממשל רוסיה והאשימה אותם "בסיוע לערער את היציבות באוקראינה".
הנשיא ביידן התייחס לנושא ואמר כי הבהיר לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי כל תנועה של כוחות רוסים לאוקראינה תחשב כ"פלישה. הייתי ברור מאוד עם הנשיא פוטין, אין לנו אי הבנות. שלא יהיה ספק בכלל, שאם פוטין יעשה את הצעד הזה, רוסיה תשלם מחיר כבד".
במקביל לכך, ספרד הודיעה כי קידמה ספינת מלחמה לים השחור, ותמשיך לתגבר בעוד אמצעים ויחידות שונות, כדי להגן על אוקראינה במקרה של פלישה רוסית.

הבית הלבן זימן חברות כדי לדון בתחרות במגזר הטכנולוגי
בכירים בבית הלבן נפגשו עם חברות קטנות ובינוניות כדי לדון בנושאי התחרות במגזר הטכנולוגי, בעוד שהלחץ מצד הקונגרס גובר ל'ריסון' חברות הענק, המנצלות את המונופוליות שלהן.
מהבית הלבן נמסר כי הפגישה נערכה בהובלת ברוס ריד, היועץ הטכנולוגי הבכיר של הנשיא ביידן וסגן ראש הסגל ובהשתתפות "מנהלים של חברות טכנולוגיה קטנות יותר כמו סונוס (SONO) ו-ילפ (YELP)".
הפגישה נערכה לאור ההצבעה הצפויה בסנאט על הצעת החוק שתמנע מחברות כגון אמזון וגוגל מלתעדף את המוצרים והשירותים שלהן.

גנרל מוטורס תשיק משאיות חשמליות עד 2035
שנה אחרי שג׳נרל מוטורס (GM) קבעה תאריך סיום למכירות הרכבים המזהמים שהיא מייצרת, הודיעה המנכ״לית כי עד 2035 תשיק משאיות חשמליות, יחד עם שאר הרכבים הקלים שיהפכו לחשמליים עד אז –
״כפי שהודענו לפני כן, התכנית שלנו היא להפוך את כל רכבי העבודה הקלים לחשמליים עד 2035.
היום, אני שמחה להודיע שנציג משאיות חשמליות באותו לוח זמנים. המשאיות החשמליות האלו יתוכננו לספק פעילות וגרירה חשמלית נטולת מאמץ".
מדובר על הקדמה של כ-5 שנים ביחס לתאריך המקורי בו ג׳נרל מוטורס התכוונה להפוך גם את סקטור הרכבים הכבדים שלה לחשמלי.

גוגל וביטקוין כבר לא שילוב גס
גוגל הודיעה על שיתוף פעולה עם בורסת הקריפטו קוינבייס (COIN) ושירות תשלומי הקריפטו Bitpay, שכחלק ממנו הכרטיס הדיגיטלי שלה יאפשר למשתמשים להחזיק ולבצע תשלומים באמצעות ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים.
עם זאת, גוגל עדיין לא מתכוונת לקבל מטבעות קריפטו כאמצעי תשלום בעצמה.
השילוב של מטבעות דיגיטליים בכרטיסי התשלום של גוגל יאפשרו למשתמשים להחזיק קריפטו ולבצע תשלום ע"י המרתו לכסף פיאט (דולר, ש"ח וכו'..), ולא באמצעות העברה ישירה של מטבעות דיגיטליים לבעלי העסקים.

פורד ממשיכה לאבד גובה, הפעם לאור הורדת המלצה
אנליסט מבנק ההשקעות Jefferies הוריד את ההמלצה למניית פורד (F) מ'קנייה' ל'החזקה', תוך שהוא טוען כי האופטימיות בנוגע לתוכניות הרכב החשמלי של החברה הקפיצו את המניה למחיר גבוה ולא מוצדק, שלא משאיר למניה עוד פוטנציאל צמיחה רב.
"אנחנו חושבים שזה מוקדם לדרג מחדש את יצרניות הרכבים על ההתקדמות שלהן עם הרכבים החשמליים, מכיוון שהרווחים נותרו מונעים בעיקר ממחסור מחזורי וסקטור הרכבים החשמליים הוא בעיקרו משחק סכום אפס בהתחלה".

קריפטו.קום מאשרת את הפריצה
מנכ"ל קריפטו.קום, כריס מרזלק, אישר בראיון ל-Bloomberg TV את הפריצה לבורסה לאחר יומיים של שמועות ומסר כי נגנבו 440 מטבעות ביטקוין בנוסף ל-4600 איתר – מה שמסתכם ב-33 מיליון דולר לפחות שנגנבו, לעומת כ-15 מיליון לפי הדיווחים הראשוניים.
כריס ציין כי הכסף הוחזר ללקוחותיהם והם חזרו לפעילות מלאה תוך "בערך 13-14 שעות" לאחר התקרית.

ה-SEC מתכננים לטפל השנה בבורסות הקריפטו
יו"ר הרשות לניירות ערך (SEC), גארי גנסלר, אמר ל-Yahoo Finance כי הוא מקווה ש-2022 תהיה השנה שבה הרשות תסדיר את נושא בורסות המטבעות הדיגיטליים בהיבט הרגולציה והפיקוח –
"אם לא תתבצע רגולציה לזירות המסחר, זו תהיה עוד שנה שבה הציבור יהיה פגיע".
גארי חזר והדגיש שיש "איום אמיתי" בבורסות מטבעות הקריפטו וכינה את הקריפטו כסוג נכס "ספקולטיבי מאוד".

ביידן ציין כי המכסים על הסחורות הסיניות עדיין קיימים
הנשיא ביידן אמר במסיבת עיתונאים שביצע בבית הלבן כי זה עדיין לא הזמן להסיר את המכסים שארה"ב הטילה על סחורות סיניות, מכיוון שסין לא עמדה בהבטחותיה במסגרת השלב הראשון של הסכם הסחר, שנחתם עוד בכהונתו של טרמאפ –
"הייתי רוצה להיות במצב שבו אני יכול להגיד שהם עומדים בהתחייבויות, אך  אנחנו עדיין לא שם".
שני הצדדים חתמו על הסכם הסחר בינואר 2020, כאשר סין הבטיחה לרכוש סחורות ושירותים מארה"ב בשווי של לפחות 200 מיליארד דולר במהלך 2020 ו-2021, אך עמדה רק ב-60% מיעד הקנייה שלה, נכון לנובמבר 2021.

המפעל של טסלה בברלין מתחיל להתארגן לפעילות
איגוד עובדי הרכב בגרמניה IG Metall הודיע כי המפעל החדש של טסלה בברלין יבחר את מועצת העובדים הראשונה שלו ב-28 בפברואר, אשר תמנה 19 חברים.
עוד ציין כי רק 1 מכל 6 עובדים, מתוך כ-12,000 עובדים בכללי, החל לעבוד בפועל במפעל, מכיוון שטסלה עדיין ממתינה לאישור הסופי מהרשויות המקומיות להתחיל בייצור.

ראש עיריית ניו יורק יקבל את שכרו בקריפטו
לפי פרסומים ב-The street, תלוש המשכורת של ראש עיריית ניו יורק, אריק אדמס, יומר אוטומטית כל חודש לביטקוין ואיתריום על ידי פלטפורמת הקריפטו קוינבייס (COIN).
אריק אמר כי הוא ״רוצה שניו יורק תהפוך לבירת הקריפטו, להיות בחזית יאפשר לנו להוסיף עוד משרות למשק, ליצור שגשוג כלכלי ולהמשיך להיות מגנט לכישרונות בתחומים חדשניים מכל העולם״.

הבנק המרכזי ברוסיה קורא להחרים את מטבעות הקריפטו
דו"ח חדש שהציג הבנק המרכזי ברוסיה לא משאיר הרבה מקום לטעייה וקורא בצורה ברורה לרוסיה לאסור כל פעילות שקשורה בקריפטו, תוך מתן דגש כי הבנק אינו מציע לאסור בעלות על קריפטו על ידי אזרחים פרטיים.
עוד צוין כי אין לאפשר למשקיעים מוסדיים להשקיע בנכסי קריפטו ואין להשתמש בארגונים פיננסיים או בתשתית רוסית לעסקאות במטבעות קריפטו, על אף שהבנק המרכזי כבר אסר על קרנות נאמנות להשקיע במטבעות.
"ההשלכות יהיו רעות, לא לתעשיית הקריפטו, אלא לעתיד שלנו. זה יהיה צעד נוסף לפיגור של רוסיה מבחינה טכנולוגית, אפילו יותר ממצבה עכשיו".

אמזון מקימה חנות אופנה ראשונה
אמזון מבצעת מהלך נוסף להרחבת עסקי האופנה שלה, והכריזה כי תפתח את חנות הביגוד הראשונה שלה השנה, עם טוויסט טכנולוגי –
"לא היינו יכולים לעשות דבר בקמעונאות הפיזית, לולא היינו מרגישים שאנו מסוגלים לשפר משמעותית את חוויית הצרכן".
החנות המתוכננת, שתקרא "Amazon Style", תמוקם ליד לוס אנג'לס, ועל מדפי החנות יוצגו פריטים לדוגמא, והקונים יסרקו קוד באמצעות אפליקציית אמזון בנייד כדי לבחור את הצבע והמידה הרצויה.
לצורך מדידת הבגדים, המאוחסנים בגב החנות, הקונים ייכנסו לתור וירטואלי לחדרי המדידה, שנעילתם תבוטל על ידי הסמארטפון ברגע שהבגדים יהיו מוכנים.

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close