חדשות היום

חדשות הסופ"ש – נשיא סין מזהיר את ארה"ב ואירופה בפתיחת הפורום הכלכלי העולמי לעלייה מהירה מדי של הריבית, מתקפת המזל"טים באבו דאבי מזניקה את מחיר הנפט ועוד…

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ כלכלת סין מסכמת את שנת 2021 עם צמיחה חזקה של 8.1%, לאחר שבשנת 2020 התרחבה ב-9.8%.
ברבעון הרביעי גדל התוצר הסיני ב-4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בעוד שהתחזיות עמדו על צמיחה של 3.6%.
הייצור התעשייתי במדינה עלה בדצמבר 2021 ב-4.3% בהשוואה לדצמבר אשתקד, ובעוד שהתחזיות עמדו על 3.6%.
עם זאת, המכירות הקמעונאיות אכזבו עם עלייה שנתית של 1.7% בדצמבר, מהותית מתחת לתחזיות שעמדו על 3.7%.
✔ הבנק המרכזי הסיני נוקט בצעד הפוך משאר המדינות ומודיע על הורדת שער הריבית ב-0.1%, לראשונה מאפריל 2020.
✔ יו"ר הבנק השוויצרי קרדיט סוויס (CS) הודיע במפתיע על התפטרותו לאחר שהפר את הוראות הבידוד בבריטניה –
"אני מצטער על כך שכמה מהפעולות שעשיתי יצרו קשיים לבנק ופגעו ביכולת שלי לייצג אותו, כלפי פנים וכלפי חוץ. לפיכך אני מאמין שההתפטרות שלי תשרת את האינטרס של הבנק ובעלי המניות שלו בתקופה קריטית זו".
✔ חוקרים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ביילור שבטקסס פיתחו את Corbevax – החיסון הראשון לקורונה ב”קוד פתוח”.
הודו בחנה את החיסון בניסויים קליניים וגילתה כי הוא מספק 90% הגנה מהוירוס המקורי ו-80% הגנה מוריאנט הדלתא.
בעקבות כך, ייצרה ענקית הפארמה ההודית Biological E כ-150 מיליון מנות חיסון והיא תייצר עוד מאות מיליונים בחודשים הקרובים.
✔ הסנאטור האמריקני, ריק סקוט, יוצא נגד שימוש בבדיקות קורונה תוצרת סין וטוען כי כספי משלמי המיסים האמריקנים לא צריכים להגיע למשטר הקומוניסטי הסיני –
כל דולר שמועבר בשביל הבדיקות האלה, שיוצרו בסין הקומוניסטית עובר ישירות לתמיכה בשי ג'ינפינג והמשטר הרצחני שלו".
✔ יצרנית החיסונים רדהיל (RDHL) עדכנה על תוצאות נוספות מהניסוי שלב 2/3 עם אופגניב, אשר הראתה שיפור משמעותי בניקוי ויראלי (היעדר הימצאות של הוירוס) של SARS-CoV-2 בחולי קורונה קשים בניסוי שלב 2/3.
✔ מסקר שערכה חברת הייעוץ PwC עולה כי 77% מהמנכ"לים מאמינים כי בשנת 2022 יחול שיפור בצמיחה הגלובלית.
כמו כן, 56% מהמנכ"לים מפגינים אמון בחברות אותן הם מנהלים ובטוחים כי הכנסותיהן יצמחו בשנה הקרובה, זאת לעומת 36% בשנת 2020.
✔ בעקבות הגל השלישי של הקורונה ששוטף את הודו עדכנו כלכלני סיטי את תחזית הצמיחה של המדינה ל-2022 מ-9.8% ל-9%. בהתאם הם הורידו גם את תחזית הצמיחה לשנת 2023 מ-8.7% ל-8.3%.
✔ איגוד התעשייה הספרדי (Exceltur) ציין כי נוכח ההשפעה של גרסת האומיקרון הפעילות של ענף התיירות תתעכב ותחזור לרמות שלפני המגיפה רק בשנת 2023.
האיגוד צופה שהתוצר המקומי הגולמי של ענף התיירות במדינה יהיה שווה 135 מיליארד יורו בשנת 2022 – 88% מהרמות שלפני המגפה, וזאת בהשוואה לתוצר גולמי של ענף התיירות של 57% ב-2021.
✔ שר הבריאות הישראלי הודיע באופן רשמי על קיצור הבידוד ל-5 ימים בלבד, בכפוף ל-2 בדיקות שליליות.
✔ מנכ"ל פייזר אמר כי בעוד "שהתרחיש הסביר ביותר הוא שנגיף הקורונה ימשיך להיות בסביבה במשך שנים רבות", הוא מאמין שגל ההידבקויות הנוכחי יהיה האחרון שידרוש הגבלות, על אף שציין כי אנשים יצטרכו להתחסן בחיסון בוסטר אחת לשנה.
✔ יוון הודיעה כי תחל לקנוס החודש אזרחים מעל גיל 60 שלא יתחסנו כנגד הקורונה ב-50 יורו, כשהקנס יעלה בחודש פברואר ל-100 יורו.
✔ ארגון הבריאות העולמי מסר כי תוכנית COVAX לסיוע בחיסונים למדינות עניות הגיעה לתרומות של מעל למיליארד מנות ל-144 מדינות בעולם.
✔ מדענים בפולין הודיעו כי מצאו גן שלדבריהם יותר ממכפיל את הסיכון לחלות בקורונה – תגלית שתוכל לעזור לזהות אנשים עם פוטנציאל להחמרה של המחלה מבעוד מועד.
✔ עפ"י דיווח של רויטרס, ממשלת יפן החלה בדיונים להטלת מצב חירום על טוקיו והערים הסובבים אותה, בעוד שמקרי ההדבקות במדינה עלו קרוב לרמות שיא.
✔ ניו זילנד החלה את מבצע החיסונים לילדים בני 5 עד 11 ב-500 מוקדים ברחבי המדינה, לאחר שקיבלה את הזמנתה המונה מעל ל-120 אלף מנות חיסון של חברת פייזר לילדים.
✔ ממשלת אוסטריה צפויה להיות הראשונה באירופה שתעגן את ההתחסנות נגד הקורונה בחוק כבר בפברואר הקרוב, בעוד שהמתנגדים אליו יהיו צפויים להיקנס בעד 3,600 יורו.
✔ לפי הצעת חוק דמי בידוד לעצמאים בישראל, שווי יום בידוד לעצמאי יעמוד על 430 ש"ח, ובכל 'תקופת בידוד' יהיה זכאי לתשלום עד 3 ימי בידוד (עד 1,290 ש"ח).
✔ המכירות הקמעונאיות בארה"ב נפלו בדצמבר ב-1.9% בהשוואה לנובמבר, ובעוד שהתחזיות עמדו על ירידה של 0.1% – הירידה החודשית הגדולה מזה 10 חודשים.
מדד הליבה (ללא מוצרי מזון ואנרגיה, שנחשבים לתנודתיים יותר) ירד ב-2.3% בדצמבר, לעומת צפי לעלייה של 0.2%.

ביידן ייפגש עם ראש ממשלת יפן
עפ"י הודעה של הבית הלבן, הנשיא ביידן ייפגש לשיחה וירטואלית עם ראש ממשלת יפן, פומיו קישידה, בה ידונו "בכלכלת שתי המדינות, ענייני ביטחון, שינויי אקלים ונושאים דו-צדדיים אחרים.
הפגישה מדגישה את העוצמה שבברית בין ארה"ב ליפן, שהיא אבן הדרך לשלום, ביטחון ויציבות אזור האינדו-פסיפי וברחבי העולם".

מתקפת המזל"טים באבו דאבי מזניקה את מחיר הנפט
אבו דאבי חטפה אמש 3 מתקפות מזל"טים על מתקנים אסטרטגיים –
באירוע הראשון התפוצצו שלושה מכלי דלק באזור תעשייה ובאירוע השני הותקף שדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי.
אחת המשמעויות מהמתקפה היא שכל עוד לא יושג הסכם גרעיני חדש שיסלול את הדרך לסיום המלחמה בתימן, מפיקות הנפט במפרץ נתונות לאיום מידי וזה בזמן שהביקוש לנפט צפוי לעלות עם ההתאוששות העולמית ממשבר קורונה.

סין מזהירה את ארה"ב ואירופה מפני העלאת ריבית מהירה מדי
בפתיחתו של הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, אשר צפוי להסתיים ביום שישי ושגם הפעם מתקיים באופן וירטואלי לאור הקורונה, נשיא סין, שי ג'ינפינג, פתח בנאום בו הזהיר את ארה"ב ואירופה מפני עלייה מהירה מדי בשיעורי הריבית שתאט את ההתאוששות העולמית מהמגיפה.
שי ציין כי יש לוודא שהבנקים המרכזיים ימשיכו לשמור על התמריצים המוניטריים או "להסתכן בהשלכות כלכליות חמורות" –
"אם הכלכלות הגדולות יבצעו שינויים דרסטיים בשיעורי הריבית או במדיניות המוניטרית שלהן, יהיו לכך זליגות שליליות רציניות. הן יציבו בכך אתגר ליציבות הפיננסית והכלכלית הגלובלית, והמדינות המתפתחות יישאו בנטל".

ריביאן מפרסמת מספרים רשמיים ל-2021
יצרנית הטנדרים החשמליים ריביאן (RIVN) מסכמת את 2021 עם 1,015 רכבים שיוצרו, מתוכם 920 הגיעו כבר ללקוחות (בארה״ב בלבד).
בהודעה של ריביאן לתקשורת לא נעשתה חלוקה לפי דגמים, אך סביר להניח שעיקר הרכבים שיוצרו או נמסרו מגיע מהטנדר החשמלי R1T, שהתחיל להימסר באמצע ספטמבר האחרון.
נכון לשבוע שעבר, מספר ההזמנות המוקדמות בקנדה ובארה״ב עמד על כ-71 אלף.
יעד הייצור של המפעל של ריביאן עומד על 200 אלף רכבים בשנה, אך כנראה שהחברה תצטרך לצבור קצת ניסיון בייצור עד שתגיע לנפחים שנתיים כאלה.

גרסת הבטא של ה-FSD של טסלה תגיע בקרוב לקנדה
אילון מאסק אישר בתגובה לציוץ ממשתמש ששאל אותו בנוגע להגעת תוכנת הבטא לנהיגה עצמית מלאה לקנדה כי "נתחיל להשיק את גרסת הבטא FSD (תכונת הנהיגה העצמית מלאה) בקנדה במהלך ה-2-4 שבועות הקרובים".
יש לציין כי מחיר ה-FSD יעלה בכ-2,000 דולר בקרוב, בעוד שהמחיר עומד כבר עכשיו על 10,600 דולר.
בשבוע שעבר נודע כי המנגנון המדובר, עליו טסלה שוקדת שנים, עלול להיות מחויב בביקורת ורגולציה בטרם כניסתו לתפקוד נרחב במדינה.

וולמארט רושמת פטנטים של NFT ומטאוורס
ענקית הקמעונאות וולמארט (WMT) בוחנת את האפשרות של השקת מטבע דיגיטלי משלה ומכינה את הקרקע כדי לפגוש את הלקוחות שלה בעולמות המטאוורס.
על פי משרד הפטנטים האמריקני, החברה הגישה את הבקשה ב-30 בדצמבר, ורשמה מספר סימנים מסחריים שמעידים שהיא מתכוונת למכור מוצרים אלקטרוניים, צעצועים, מוצרי ספורט ועוד – כשכולם וירטואליים.
"אנחנו בוחנים כל הזמן איך לשלב טכנולוגיות חדשות שעשוית לעצב את חווית הקנייה העתידית. אנחנו בוחנים רעיונות חדשים כל הזמן. חלק מהם הופכים למוצרים ושירותים ללקוחות, וחלק אנחנו בוחנים ולומדים מהם".

מטא וגוגל נתבעות בארה"ב
מספר מדינות בארה"ב, בהובלת טקסס, הגישו תביעה ייצוגית נגד גוגל ומטא, כשלטענתן המנכ"לים ערכו ביניהם עסקה סודית בשנת 2018, כדי לבסס את שליטתם בשוק הפרסום אונליין –
"המשא ומתן הזה הביא בספטמבר 2018 להסכם בין גוגל לפייסבוק, שנחתם על ידי פיליפ שינדלר, סגן נשיא ומנהל המכירות והתפעול של ענף הפרסום של גוגל, ומנהלת התפעול וחברת מועצת המנהלים של פייסבוק, שהובילה בעצמה במשך זמן מה את הפרסום בגוגל. מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, חתם באופן אישי על תנאי העסקה".

הרכבים החשמליים באירופה עקפו את רכבי הדיזל
עפ"י דו"ח של הפייננשל טיימס, המבוסס על מידע שנאסף מ-18 מדינות באירופה, המכירות של רכבים חשמליים באירופה עקפו בחודש דצמבר את המכירות של רכבי דיזל, כאשר במהלכו נמסרו 176 אלף מכוניות חשמליות (20% מההיקף הכולל) – עלייה של 6% לעומת דצמבר אשתקד, ובהשוואה לכ-160 אלף רכבי דיזל (19% מההיקף).

הקורונה לא תעצור אותו – OYO בדרך לוול סטריט
עפ"י דיווח של בלומברג, המסתמך על מקורות פנימיים, רשת המלונות המוזלת ההודית OYO החלה בשיחות מקדימות עם משקיעים פוטנציאליים לקראת הנפקה ראשונית בוול סטריט בשווי של כ-9 מיליארד דולר, על אף אתגרי הקורונה שהנחיתו עליה מכה קשה.
מדובר בהערכת שווי הנמוכה מ-12 מיליארד דולר שפורסמה בדיווח הראשון בנוגע להנפקה בשנה שעברה.
בדיווח צוין כי הסטארט-אפ ההודי, המגובה ע"י SoftBank, צפוי לקבל אישור להמשיך בהנפקה השבוע או במהלך שבוע הבא.
מודל החברה, שהיא כיום רשת המלונות השלישית בגודלה בעולם לפי מספר חדרים, מבוסס על שיתוף פעולה עם מלונות קיימים בדרגת מחירים נמוכה. החברה מציעה למלונות שדרוג של המתקנים ומיתוג מחדש כחלק מ־OYO, בתמורה לנתח מההכנסות.

בורסת הקריפטו Crypto.com נפרצה
בורסת הקריפטו Crypto.com השביתה אמש את האפשרות למשיכת מטבעות למספר שעות בשל מתקפת האקרים, כשככל הנראה ההאקרים הצליחו לעקוף את מנגנון ה-2FA של הבורסה ולגנוב מטבעות לחלק מהמשתמשים.
הדיווח החל כשמספר משתמשים הבינו שהחשבונות שלהם נפרצו וחסרים להם מטבעות קריפטוגרפים בעו"ש שלהם.
הבורסה צייצה על כך והודיעה כי מדובר על "מספר קטן של משתמשים".

פייסבוק מתמודדת עם תביעה ייצוגית של יותר מ-3 מיליארד דולר בבריטניה
ענקית המדיה החברתית פייסבוק מתמודדת עם תביעה ייצוגית של יותר מ-2.3 מיליארד ליש"ט (מעל 3.2 מיליארד דולר) בבריטניה, בגין שימוש לרעה בדומיננטיות שלה בשוק על ידי ניצול הנתונים הפרטיים של 44 מיליון משתמשים.
יועצת בכירה ברשות להתנהלות פיננסית (FCA) אמרה כי היא מגישה את התביעה בשם אנשים בבריטניה שהשתמשו בפייסבוק בין 2015 ל-2019.
בתביעה נטען כי פייסבוק הרוויחה מיליארדי ליש"ט על ידי כפיית תנאי שימוש לא הוגנים, שדרשו מצרכנים למסור פרטים אישיים יקרי ערך כדי להיכנס לרשת החברתית.

3 מינויים חדשים בדרך למועצת המושלים של הפד
הנשיא ביידן החליט למנות את שרה רסקין, אשר היתה בעברה מושלת בפד ועברה לתפקידים בכירים במשרד האוצר תחת ממשל אובמה, כחברה במועצת המושלים של הבנק המרכזי, וחשוב מכך – כמפקחת מטעם הפד על המערכת הבנקאית. ​
המינוי למשרת הפיקוח בפד נתפס כאחד החשובים ביותר בכל ממשל אמריקאי, כאשר לנוכח עמדותיה הידועות של רסקין על החמרת הפיקוח על הבנקים, מינוי זה צפוי לעורר התנגדות חזקה מאד מצד הרפובליקנים, אשר דורשים שהפד יתמקד במנדט היחיד שלו של יציבות מחירים, ומתנגדים לכל חדירה מצד הבנק לענייני חברה.
עוד תמונה למועצת המושלים ליסה קוק, אשר בעברה היתה חברה במועצה המייעצת הכלכלית של ממשל אובמה ופיליפ ג'פרסון, בעברו כלכלן בכיר בפד.

אייר פראנס מזרזת את המעבר לאנרגיה ירוקה
חברת התעופה אייר פראנס, מהמובילות באירופה במונחים של מספר נוסעים, החלה לגבות בשבוע שעבר היטל דלק לטובת הרחבת השימוש שלה בדלק ממקורות מתחדשים.
בהודעת אייר פראנס נמסר כי בכוונתה להמיר 0.5%־1% מהדלק שלה במקורות מתחדשים וכי היא תאפשר לנוסעים עם לבצע תרומה לטובת רכישת דלק ירוק, כשהיא מתחייבת לנתב את כספם למטרה הזו.
תנועת המטוסים אחראית לכ־3% מפליטות הפחמן, כאשר השאיפה של התעשייה היא להגיע לניטרליות פחמנית עד 2050 באמצעות מטוסים חסכוניים יותר בדלק ומקורות מתחדשים.

פורסם דו"ח בטיחות הרכב של טסלה לרבעון הרביעי
רא טסלה פרסמה את דו"ח בטיחות הרכב שלה לרבעון הרביעי של 2021, שמראה שכלי הרכב שלה המצוידים בטייס אוטומטי בטוחים פי 9 מכלי רכב אחרים בכבישי ארה"ב, המונעים על ידי נהגי רכב אנושיים.
על פי נתוני מנהל הבטיחות בכבישים המהירים הפדרלי (NHTSA), תאונות דרכים מתרחשות כל 778,000 ק"מ בארה"ב, כשטסלה דיווחה כי ברבעון הרביעי היא רשמה תאונה אחת על כל 6.93 מיליון ק"מ שנסעו בהם נהגים המפעילים טייס אוטומטי, בהשוואה לתאונה אחת על כל 4.6 מיליון ק"מ ברבעון הרביעי של 2020.

חברות פרטיות יקבלו הזדמנות להירשם לבורסת לונדון
עפ"י דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, החברה המפעילה את הבורסה של לונדון רוצה לטשטש את הקו המבדיל בין חברות ציבוריות ופרטיות, והציעה להקים שוק מיוחד שבו חברות פרטיות יכולות לסחור במניותיהן באופן ציבורי בימים מסוימים.
מניות של חברות פרטיות ייסחרו באופן ציבורי לתקופה שבין יום 1-5 ימים בכל חלון מסחר, אחת לחודש או אחת לרבעון, או אפילו אחת לחצי שנה.
החברות לא יהיו נתונות לאותה מידה של פיקוח רגולטורי כמו חברות הרשומות לגמרי, דרישות שכמה מייסדי חברות סטרטאפ אומרים שמרתיעות אותם מלרשום את מניות החברות שלהם.
התוכנית עדיין זקוקה לאישור רגולטורי ושינויים בחקיקה לפני שניתן יהיה ליישמה.

השקת קסדת ה-VR/AR של אפל צפויה להתעכב עד 2023
על פי דיווח של בלומברג, אפל עשויה לדחות את השקת אוזניות המציאות הרבודה-וירטואלית שלה (VR/AR) עד 2023.
הקסדה החשדנית הייתה אמורה להיחשף בוועידת המפתחים העולמית השנתית של אפל ביוני, ולאחר מכן נמסר כי תשוחרר בסוף השנה, אך בעיות סביב התחממות יתר, מצלמות ותוכנה הקשו על תהליך הפיתוח.

האקרים מצפון קוריאה גנבו כ-400 מיליון דולר במטבעות קריפטו
האקרים מצפון קוריאה גנבו כ-400 מיליון דולר במטבעות קריפטו וירטואליים ב-7 התקפות סייבר בשנה האחרונה.
פאנל מומחים מהאו"ם שפיקחו על הסנקציות שיושמו על צפון קוריאה, האשימו אותה שהיא משתמשת בכספים האלה כדי לתמוך בתוכנית הגרעין והטילים הבליסטיים שלה, וכדי לעקוף את הסנקציות שהוטלו עליה, אך צפון קוריאה הכחישה את ההאשמות שהופנו כלפיה.

ריו דה ז'נרו תקצה מהרזרבות לרכישת ביטקוין
ראש עיריית ריו דה ז'נרו, העיר השנייה בגודלה בברזיל, אמר הראיון לרשת חדשות מקומית כי הוא מתכנן להקצות 1% מעתודות האוצר של העיר לרכישת מטבעות קריפטו –
"אנחנו הולכים להשיק את Crypto Rio ולהשקיע 1% מעתודות האוצר לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים".

טסלה החלה לקבל תשלום בדוג'קוין
הפעם לא מדובר בשמועות – טסלה הוסיפה את האפשרות להזמין את הרכבים ולשלם עם המטבע הדיגיטלי דוג'קוין, זאת לאחר שמאסק אישר זאת בציוץ שפרסם.
כעת ניתן יהיה למצוא את סמל המטבע ליד כפתור "הזמנה" עבור תשלום באמצעות המטבע.
בעת ביצוע צ'ק-אאוט עם המטבע, עמוד התשלום יציג את "הכתובת" של ארנק Tesla Dogecoin, כאשר באחריות הרוכש לוודא שהמטבע מועבר לארנק Dogecoin של טסלה בצורה מדויקת.

נטפליקס מעלה מחירים בארה"ב ובקנדה
לאחר העלאת המחירים בישראל, ענקית הסטרימינג נטפליקס (NFLX) העלתה את התעריפים גם בארה"ב ובקנדה.
המחיר החודשי של החבילה הבסיסית עלה בדולר ל-9.99 דולרים; מחיר החבילה הסטנדרטית עלה מ-13.99 ל-15.49 דולר, ושל חבילת הפרימיום – מ-17.99 ל-19.99 דולר.
"אנחנו מעדכנים את המחירים שלנו כדי שנוכל להמשיך להציע מגוון רחב של אפשרויות בידור איכותיות", מסרה החברה.

פורד חותמת על הסכם עם סטרייפ
יצרנית הרכבים פורד (F) הודיעה כי כחלק מתוכנית הרה-ארגון הגדולה שלה Ford+, תחתום על הסכם למשך 5 שנים עם ענקית התשלומים המקוונים Stripe, במטרה "להקל על הזמנות הרכב, טיפול באפשרויות המימון עבור לקוחותיה המסחריים של פורד וניתוב התשלומים מהאתר לסוחר המקומי של פורד או לינקולן".
החברה ציינה כי היא מתכננת להשיק תחילה את שיתוף הפעולה בצפון אמריקה במחצית השנייה של 2022, אך מתכוונת גם לצאת לשוק האירופי.

טויוטה תייצר 700 אלף רכבים בפברואר
עפ"י דיווח של סוכנות הידיעות Nikkei, יצרנית הרכבים טויוטה (TM) תייצר 700,000 רכבים ברחבי העולם בחודש פברואר – עלייה של 10% בהשוואה לפברואר אשתקד.
עם זאת, יעד הייצור החדש יהיה נמוך ב-20% ממה שתכננה במקור, שכן המחסור בשבבים ממשיך לגבות מחיר.
עוד צוין כי בחודש מרץ התחזית היא לייצור של מיליון רכבים וכך היא תעמוד ביעד השנתי שהגדירה לעצמה של 9 מיליון.

גוגנהיים חותך את מחיר היעד על דיסני
גוף הייעוץ הפיננסי האמריקאי Guggenheim שינה את ההמלצה עבור מניית דיסני (DIS) מקנייה לניוטרל וחתך את מחיר היעד שלו  מ-206 דולר למניה ל-165 דולר למניה, המשקף אפסייד של 20%.
מגוגנהיים נמסר כי אופיטמיות יתר עבור המניה יכולה להוות עבורה רועץ במידה וההתאוששות הכלכלית מהמגפה תיקח זמן רב יותר מן הצפוי כרגע, תוך שציינו את הקשיים הפוטנציאלים בצמיחה הדיגיטלית של החברה.

מניית פלוטון יוצאת ממדד הנאסד"ק 100
רק 13 חודשים מאז שנוספה למדד הנאסד"ק 100, מניית מכשירי הכושר הביתיים Peloton (סימבול PTON) צפויה לצאת ממנו לאור ביצועי המניה החלשים.
המניה נחתכה במעל ל-80% מאז שנכנסה למדד ואיבדה כמעט 32 מיליארד דולר בשווי שוק, וזאת לאחר הזינוק החד שרשמה עם פרוץ משבר הקורונה והתחליף האופטימלי שלה לחדרי הכושר שנסגרו.
מניית חברת שירותי הובלת המטען Old Dominion Freight Line (סימבול ODFL) תהיה זו שתחליף את פלוטון במדד ב-24 בינואר.

דיווחים על תקלות במערכת החימום של טסלה
משרד התחבורה הקנדי הודיע כי הוא פותח בחקירה נגד טסלה, לאחר שבעלי מכוניות מדגם 3 ומדגם Y דיווחו על תקלות במערכת החימום של רכביהם אשר נחשפות במזג האוויר קר, המתבטאות בחוסר יכולת להפשיר את שמשות הרכב בימים קרים –
"אנו מודעים לקיומה של בעיה וממשיכה לחקור, לאסוף מידע, לקיים דיון בנושא זה מול טסלה ולהעריך את הסכנה הכרוכה בדבר".

דורסי יקים קרן סיוע להגנה משפטית למפתחי ביטקוין
ג'ק דורסי, מייסד טוויטר, הכריז על כוונותיו להקים קרן ללא מטרות רווח, שתיועד להגן על מפתחיי קוד מקהילת הביטקוין מפני תביעות משפטיות שמוגשות נגדם בנושא.
דורסי טוען כי כל קהילת המפתחים נמצאת בימים האלה תחת מתקפה משפטית, מרובת חזיתות, שאילצה את חלקם להיכנע מולה.
הפעולה הראשונה של הקרן תתמקד בתיאום ההגנה המשפטית מול תביעה שהגישו קרייג רייט וקבוצת Tulip Trading, נגד מספר מפתחי קוד של ביטקוין, בטענה ל"הפרת חובת אמונים", באירוע השוד מבורסת מאונט גוקס ב-2014.

התביעות על ביטוחי הסייבר מרקיעות שחקים
חברת Marsh McLennan, ברוקר הביטוח הגדול בעולם, פרסם נתונים על פיהם מספר התביעות בפוליסות ביטוח סייבר זינק פי 10 ב-5 השנים האחרונות, על אף שהן מהוות 4% מסך התביעות התאגידיות.
הנתונים מבוססים על ניתוח של 6,300 תביעות בין השנים 2015 – 2020 באירופה. ב־2016 עמד מספר תביעות ביטוחי הסייבר על 7 בלבד, כאשר עד שנת 2020 המספר זינק ל־105.
עוד צוין כי סכום התביעה הממוצע בסייבר היה 12.9 מיליון יורו והתשלום הסופי הסתכם ב־36.6 מיליון יורו, כאשר בביטוחי הסייבר סכום הפיצוי הסופי שמשולם למבוטח גבוה פי 3 מסכום התביעה המקורית.

גלקסו סמית' קליין דוחה הצעת רכישה בפעם השלישית השנה
ענקית הפארמה GlaxoSmithKline (סימבול GSK) עדכנה כי דחתה הצעה מיוניליבר (סימבול UN) לרכישת חטיבת הבריאות הצרכנית שלה תמורת 50 מיליארד פאונד – חטיבה שבה היא שותפה בעלת שליטה עם פייזר.
גלקסו סמית' קליין ציינה עוד כי ההצעה היתה השלישית במספר שקיבלה מיוניליבר במהלך השנה שעברה, שכולן נענו בדחייה, בטענה כי הסכומים שהוצע לא משקפים את השווי האמיתי של החטיבה.

יריית הפתיחה של דוחות 4Q
הבנקים הגדולים בארה"ב סימנו את יריית הפתיחה של עונת הדוחות לרבעון הרביעי של 2021 לקראת היציאה לסוף השבוע הארוך , כאשר כל הבנקים עקפו את צפי האנליסטים לרווחים וההכנסות, למעט בלאקרוק, שפספסה במעט את הצפי להכנסות:

בנק סיטיגרופ (C) רשם 1.46 דולר רווח למניה על הכנסות של 17.02 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על 1.38 דולר למניה על הכנסות של 17.01 מיליארד דולר.

ג'יי פי מורגן (JPM) רשם 3.33 רווח למניה על הכנסות של 30.35 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על 3.01 דולר למניה על הכנסות של 29.9 מיליארד דולר.

וולס פרגו (WFC) רשם 1.25 דולר רווח למניה על הכנסות של 20.85 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על 1.13 דולר למניה על הכנסות של 18.8 מיליארד דולר.

בלאקרוק (BLK) רשם 10.42 רווח למניה על הכנסות של 5.11 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על 10.15 דולר למניה על הכנסות של 5.16 מיליארד דולר. שווי הנכסים שבלאקרוק מנהלים גדלו ברבעון האחרון של 2021 ל-10.1 טריליון דולר מ-8.68 טריליון דולר ברבעון הרביעי של 2020 – הבנק הראשון בארה"ב שמנהל נכסים בשווי של מעל לכ-10 טריליון דולר.

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close