חדשות היום

ראלי 'סנטה קלאוס' הסתיים רשמית – החוזים העתידיים ממשיכים במגמת ירידה ; פרוטוקול ועדת השוק הפתוח מצביע על לחץ גובר מהאינפלציה מצד בכירי הפד

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום

וירוס הקורונה- עדכונים
✔ המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) הודיע כי הוא תומך במתן חיסון בוסטר לילדים בגילאי 12-15 על רקע העלייה באומיקרון.
✔ וולמארט הודיעה כי היא מצמצמת את החופשה בתשלום למבודדים משבועיים לשבוע, זאת בהתאם לאישור ה-CDC לדרישות הבידוד.
✔ מספר המאומתים היומי בהודו זינק בשבוע ימים פי 6, כאשר שליש מהם בשתי הערים הגדולות במדינה – דלהי ומומבאי, מה שהביא את הרשויות לחדש את העוצר ולהטיל הגבלות נוספות.
✔ ענקית הקרוזים נורוויג'ן (NCLH) הודיעה על ביטולן של 8 ההפלגות "בשל נסיבות הקשורות לקורונה. העדיפות הראשונה שלנו היא הבריאות והבטיחות של האורחים שלנו, הצוות והקהילות שאנו מבקרים בהן".
✔ ממשלת איטליה אישרה צעד המחייב בני 50 ומעלה להתחסן נגד נגיף הקורונה –
"הצעד מציב את איטליה בחזית המאבק האירופי נגד סרבני החיסונים – שמהווים את מרבית החולים שמאושפזים בבתי החולים".
✔ ראש עיריית ניו יורק אמר בראיון כי הוא יימנע מהטלת סגר בעיר. לדבריו, "הסגר מסוכן כמו הנגיף".

הפד מרעיד את השווקים
בנק הפדרל רזרב פרסם את פרוטוקול ישיבתו האחרונה ב-14-15 בדצמבר והצליח 'לזעזע' את השווקים, ולהזניק את ההסתברות בה רואה השוק את העלאת הריבית כבר במרץ הקרוב ל-67%, כשלפני חודש הנתון עמד על 27% בלבד.
"המשתתפים ציינו באופן כללי כי לנוכח תחזיותיהם האישיות לכלכלה, לשוק העבודה ולאינפלציה, ייתכן שיהיה צורך להעלות את הריבית הפדרלית מוקדם יותר או בקצב מהיר יותר מכפי שצפו המשתתפים קודם לכן. מספר משתתפים ציינו גם כי ייתכן שיהיה מקום להתחיל לצמצם את גודלם של מאֲזָני הבנק הפדרלי מוקדם יחסית לאחר תחילת העלאת הריבית הפדרלית".
עוד צוין בפרוטוקול כי "ברגע שהתהליך יתחיל, סביר להניח שהקצב יהיה מהיר יותר ממה שהיה במהלך הפרק זמן הנורמלי" באוקטובר 2017.

כלכלת סין עלולה לעקוף את ארה"ב עד 2030
המרכז לכלכלה ומחקר עסקי (CEBR) פרסם אמש דו"ח, בו התייחס לצמיחה המאסיבית של סין במונחי תמ"ג, וציין כי עפ"י התחזיות שלו, התמ"ג של סין צפוי לגדול ב-5.7% בשנה עד 2025 ולאחר מכן ב-4.7% מדי שנה עד 2030.
מה שזה אומר, 'בשורה התחתונה' – סין, שכיום היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, תעקוף את כלכלת ארה"ב עד 2030.
יש לציין כי ענקית האשראי Euler Hermes הציגה תחזית דומה.

לחץ החובות של אוורגרנד גובר
ענקית הנדל"ן הסינית אוורגרנד תבקש דחייה של חצי שנה בתשלומי הפדיון והקופונים על אג"ח בהיקף של 4.5 מיליארד יואן (157 מיליון דולר), במסגרת פגישה עם מחזיקי אג"ח של החברה בסוף השבוע הקרוב (7-10.1), מהלך שמדגיש את הלחצים בהם נתונה מפתחת הנדל"ן השקועה בחובות.
אוורגרנד מתקשה לשלם התחייבויות בהיקף העולה על 300 מיליארד דולר, כולל קרוב ל-20 מיליארד דולר באג"ח מחוץ לסין היבשתית שנכנסו לחדלות פירעון, לאחר שאוורגרנד החמיצה את מועד התשלום עליהן.

רשת KFC בשת"פ עם ביונד מיט
ענקית בשר העוף המטוגן KFC הודיעה כי החל משבוע הבא תוסיף עוף צמחי של ביונד מיט (BYND) לתפריט שלהן, לזמן מוגבל כחלק מפיילוט. ההשקה מגיעה אחרי שנים של פיתוח מצד ביונד מיט ו-Yum Brands (סימבול YUM), שיצרו תחליף בשר שמחקה את הטעם והמרקם של חזה עוף.
"זה הכיוון אליו הצרכנים הולכים, הם רוצים יותר חלבון מהצומח. תחילת השנה זה רגע טוב להתחלות חדשות ולשינוי התפריט היומי".

פייזר וביונטק ממשיכים לעבוד יחדיו, גם לאחר הקורונה
ענקיות הפארמה פייזר (PFE) וביונטק (BNTX) הודיעו על שיתוף פעולה, במסגרתו יפתחו חיסון פוטנציאלי מבוסס mRNA למניעת שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר) ויראלית, ובכך ימשיכו את העבודה יחדיו בפעם השלישית לאחר ההצלחה שהיתה להן בפיתוח החיסון לקורונה.
החברות הודיעו כי הן מתכננות להתחיל בניסויים הקליניים במחצית השנייה של 2022.

מיי סייז קיבלה התראה לפני מחיקת המניה ממסחר
חברת הטכנולוגיה מיי סייז (MYSZ) הדואלית דיווחה על מכתב התראה aקיבלה מבורסת vנאסד"ק, שלפיו היא אינה עומדת בדרישות המינימום למחיר המניה של החברה.
על פי דרישות נאסד"ק, מחיר מינימלי של מניה צריך להיות לפחות דולר אחד, בעוד שהמניה נסחרה במחיר של 53 סנט בלבד במועד הנעילה שלשום.
מיי סייז קיבלה ארכה של 180 יום – עד ל-5 ביולי 2022, לשפר את מחיר המניה למשך 10 ימי מסחר לפחות, לפני שתימחק ממסחר.

גלובל-אי רוכשת את הסטארט-אפ Flow
חברת המסחר המקוון הישראלית גלובל-אי (GLBE) השלימה את עסקת הרכישה של חברת Flow Commerce האמריקאית, שעליה דיווחה בנובמבר האחרון.
שווי העסקה מוערך בכ-500 מיליון דולר והיא מורכבת מחלקים שווים של מזומן ומניות גלובל-אי.
הסכום כולל תשלום בסיסי של כ-425 מיליון דולר ועד כ-75 מיליון דולר נוספים, בכפוף לעמידה ביעדים פיננסיים בשנת 2021.
במקביל, גלובל-אי הנפיקה לשופיפיי (SHOP) מניות שלה בהיקף של כ-70 מיליון דולר, כחלק מהרחבת השותפות האסטרטגית בין החברות.

מדד האספקה החדש של הפד
הפדרל רזרב של ניו יורק פרסם מדד חדש המתמקד בשיבושים בשרשרת האספקה – Global Supply Chain Pressure Index (ר"ת GSCPI), אשר ראשיתו בספטמבר 1997.
המדד משלב חלק מהמדדים הקיימים העוקבים אחר עלויות הובלת חומרי גלם, הובלה אווירית, שכירת מכולות ומדד מנהלי הרכש של היצרנים.
עוד הוכנסו למשוואה מדד מנהלי הרכש התעשייתי, המתמקד בעיכובים באספקת סחורות שהזמינו בעצמם, וכן היקף צבר ההזמנות צבר ההזמנות.

טסלה השתלטה רשמית על כל המדינות בארה"ב
עפ"י ציוץ של Tesla Charging, העמוד הרשמי של עמדות הטעינה המהירה של טסלה Supercharger, טסלה התקינה את עמדותיה החדשות בהוואי – מה שאומר כי החברה "נמצאת כעת בכל 50 המדינות (STATES).
מבחינה טכנית, להוואי כבר הייתה תחנת Supercharger באי Lanai, אך היא נבנתה במיוחד עבור חבר מועצת המנהלים של טסלה, לארי אליסון, שבבעלותו רוב האי.
ולכן, עם השקת התחנה החדשה ב-Aiea, טסלה הודיעה שהיא הרחיבה "רשמית" את הרשת בכל 50 המדינות.

גונדלך מזהיר מפני השקעה בסין
ג'פרי גונדלך, מנכ"ל חברת הייעוץ וההשקעות doubleline capital, הזהיר בראיון מפני השקעות בסין כרגע, בצל ההרעה ביחסים בין ארה"ב סין ועל רקע הצעדים שבהם נוקטת בייג'ין נגד ענקיות ההיי-טק המקומיות –
"לדעתי, בשלב זה סין אינה ראויה להשקעה. מעולם לא השקעתי בסין – לא בלונג ולא בשורט. אין לי אמון בנתונים. כבר אין לי אמון ביחסים בין ארה"ב לסין.
אני חושב שהשקעות בסין עלולות להיות מוחרמות. כלומר, יש סיכון לכך".

ניקולה מבטלת את התביעה נגד טסלה
עפ"י דיווח של בלומברג, יצרנית המשאיות החשמליות ניקולה (NKLA) הודיעה כי היא הסכימה לבטל את התביעה בהיקף של 2 מיליארד דולר כנגד טסלה (TSLA), אותה הגישה בשנת 2018 בטענה שטסלה העתיקה מה-Nikola One את העיצוב של משאית ה-Semi.
ניקולה גם טענה כי העיצוב של המשאית של טסלה יצר "בלבול בקרב הלקוחות", מה שהסיט את המכירות מניקולה לטסלה במקום זאת.
בדיווח צוין כי ההסכמה היא משותפת וכי "שתי החברות הסכימו לסגור את כל התביעות זו נגד זו".

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close