חדשות היום

הביטקוין פרץ את שיא כל הזמנים באגרסיביות ; פייסבוק מככבת בכותרות: שינוי שם, ארנק דיגיטלי ולקינוח גם קנס

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו, הודיע כי על כל עובדי העירייה להתחסן נגד הקורונה עד ה-29 באוקטובר בשעה 17:00 (שעון מקומי), כולל לוחמי האש והשוטרים, ומי שלא יבצע זאת יוצא לחל"ת עד אשר יתחסן.
✔ עפ"י דיווח ב-BBC, נמצאה גרסה חדשה של נגיף הקורונה בארה"ב ובבריטניה, המכונה "דלתא פלוס", אשר נמצאה יותר מדבקת.
✔ מניית נובהווקס (סימבול NVAX) צנחה אמש ב-21% בטרום, לאור דיווח שהחברה מתקשה לעמוד בדרישות האיכות המחייבות מבחינת הרגולציה בייצור החיסון שלה לקורונה.
✔ רשויות הבריאות בבריטניה קראו לממשלה להציג להם "תוכנית B" למניעת גל נוסף של קורונה בחורף הקרוב, זאת על רקע "עלייה מדאיגה במקרי הקורונה בבתי החולים ובקהילה".
✔ על פי נתוני UNWTO (ארגון התיירות העולמי), כ-120 מיליון מקומות עבודה בענף התיירות נמצאים בסיכון או שכבר נפגעו בשל המצב, זאת כתוצאה מהתחייבויות של החברות לתשלום והפגיעה בפעילות השוטפת, אשר הצטברו לחוב עתידי מוערך של מעל לטריליון דולר עד שנת 2024.
עוד צוין כי מתחילת המשבר, ענף התיירות התכווץ במעל ל-50% ו"חיסל" 29 חברות תעופה ברחבי העולם.
✔ התמתנות קלה באינפלציה בבריטניה, כאשר מדד המחירים לצרכן ירד בספטמבר ל-3.1% (בחישוב שנתי), לאחר קריאה של 3.2% באוגוסט ומול תחזיות לעלייה של 3.2%.

פייסבוק מתכננת לשנות את שמה
אתר הטכנולוגיה The Verge מדווח כי מייסד פייסבוק (FB), מארק צוקרברג, מתכנן להודיע על שינוי שם החברה ב-28 באוקטובר במהלך הכנס השנתי של חברת Connect, אך הוא עשוי לחשוף את השם החדש עוד קודם לכן.
השינוי המיועד יגיע ברקע הביקורת נגד הרשת החברתית והחקירות השונות שנפתחו נגדה.
המיתוג מחדש עשוי למצב את אפליקציית המדיה החברתית של פייסבוק כמוצר אחד מני רבים המצויים תחת חברה אם, שתחתיה יתנהלו פלטפורמות כמו אינסטגרם, וואטסאפ, Oculus ועוד..

הנפקת שיא בנורבגיה בשווי של 12.4 מיליארד דולר
חברת הרובוטיקה הנורבגית AutoStore הודיעה כי תמחרה את ההנפקה הראשונית שלה לציבור ב-31 קרונות נורבגיות למניה – הגבול העליון של טווח היעד שלה, לפי הערכת שווי של 103.5 מיליארד קרונות (12.4 מיליארד דולר ארה"ב).
החברה תהיה ההנפקה הנורבגית בעלת השווי הגבוה ביותר זה שני עשורים.
"הכסף שיגיע אלינו מההנפקה יופנה בעיקרו לצמצום המינוף על החוב לרמה יותר מקובלת לחברה ציבורית".
אוטוסטור נוסדה ב-1996, ובבעלותה 20,000 רובוטים הפרוסים על פני יותר מ-35 מדינות, שנועדו לבצע אוטומציה של מחסנים. באפריל 2021 סופטבנק היפנית רכשה נתח של 40% בחברה.

פייסבוק נקנסה ב-50 מיליון פאונד כי סירבה למסור מידע לרשויות
רשות התחרות בבריטניה החליטה לקנוס את פייסבוק ב-50 מיליון ליש"ט (69 מיליון דולר) – הקנס הגבוה ביותר שניתן עד כה על הפרת סעיף זה בבריטניה – כי היא "לא שמעה להן" וסירבה למסור להן מידע.
ההחלטה נוגעת לרכישה של פייסבוק את אתר Giphy – רכישה שבוצעה בסכום של 400 מיליון דולר.
לפי הודעת הרשות, פייסבוק סירבה "באופן מכוון ומודע" למסור לה מידע שמוכיח שהיא מילאה אחר ההוראה שלה להפסיק את הטמעת הפעילות של גיפי בתוכה, עד שהרשות תוודא שאין ברכישה משום פגיעה בתחרות.

פורד מקבלת 'בוסט' רציני מ-Credit Suisse
אנליסט מבנק ההשקעות השווייצרי Credit Suisse פרסם העלאת המלצה למניית פורד (F) לקראת הדו"ח הצפוי לצאת ביום שלישי הבא.
האנליסט, דן לוי, העלאה את המלצתו מ'ניטרלי' ל'תשואת יתר' והזניק את מחיר היעד למניה מ-5 דולר ל-20 דולר, תוך שהוא מציין את כניסתה לשוק הרכבים החשמליים והמקום ה"טוב יותר" שהיא תהיה בו בשנת 2023, גם מבחינת המלאי שלה. זאת על אף משבר השבבים שצפוי להימשך גם לתוך 2022.

סנאטורים בארה"ב מתנגדים לארנק הקריפטו של פייסבוק
קבוצה של מחוקקים אמריקאים הודיעה כי לא ניתן לבטוח בחברת פייסבוק בכל הנוגע לניהול ארנקי קריפטו, ודחקה בענקית המדיה החברתית לחדול באופן מיידי את פעילות ארנק הקריפטו הניסיוני שלה Novi.
"פייסבוק שוב פועלת למימוש תוכניות המטבע הדיגיטלי בלוח זמנים אגרסיבי, וכבר השיקה מהדורת ניסיון של רשת תשתית לתשלומים, אף שתוכניות אלה לא נמצאות בהלימה עם המציאות הרגולטורית הפיננסית.
לא ניתן לבטוח בפייסבוק בכל הנוגע לניהול מערכת תשלומים או מטבע דיגיטלי, כאשר יכולתה הנוכחית לנהל סיכונים ולשמור על בטחון המשתמשים שלה הוכחה כבלתי מספקת בעליל".

נגיד הבנק המרכזי של גרמניה יפרוש בסוף השנה, אחרי עשור בתפקיד
נגיד הבנק המרכזי של גרמניה, ינס וידמן, הודיע כי יפרוש מתפקידו בסוף השנה מסיבות אישיות, לאחר עשור בתפקיד.
מתוקף תפקידו ישב וידמן במועצת מנהלים של הבנק האירופי המרכזי, שם הביע התנגדות להיקף מאמצי הסיוע של האיחוד, כמו למשל דרך רכישת אגרות חוב.
"הגעתי למסקנה שיותר מעשר שנים היא נקודה טובה לפתוח חדש, לבנק אבל גם לי באופן אישי".

נגידת הבנק האירופי המרכזי כריסטין לגארד אמרה שהיא מכבדת את החלטתו אבל גם "מצטערת עליה מאוד".

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close