חדשות היום

המדדים בסין מזנקים לאור המשך הצמיחה ; ארק מחסלת השקעות בחברות טכנולוגיה סיניות

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

תמונת מצב השווקים

 

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ מדד המחירים בבריטניה עלה בחודש יוני ב-2.5% – רמת האינפלציה הגבוהה ביותר בממלכה מאז אוגוסט 2018, זאת לאחר עלייה של 2.1% במאי. תחזיות הכלכלנים עמדו על פלוס 2.2%. בחישוב חודשי עלה המדד ב-0.5%, בשעה שהתחזיות היו לעליה של 0.2%.
✔ בכירה בארגון הבריאות העולמי קוראת להמתין עם החיסון השלישי – "השיקולים שלנו גלובליים. חשוב לנו שלא יישאר בלי חיסון אף אדם שצריך להיות מחוסן ושחייו בסכנה. מאחר שכרגע אין מספיק חיסונים בעולם, אנחנו מבקשים להמתין עם צעדים כמו חיסון שלישי".

ארק מחסלת השקעות בחברות טכנולוגיה סיניות
מנהלת קרן ההשקעות ARK, קאתי ווד, צימצמה משמעותית את אחזקותיה בחברות טכנולוגיה סיניות, על רקע הצהרות של הממשל כי יפעל להגביל הנפקות בחו"ל. מוצר הדגל של ארק, תעודת הסלARK innovation (סימבול ARKK), מורכבת כעת מפחות מ-1% של מניות טכנולוגיה סיניות, מול 8% בפברואר.
גם בתעודת הסל המובילה השניה, ARK Next Generation Internet (סימבול ARKW), שיעור חברות הטכנולוגיה הסיניות ירד ל-5.4%, הנמוך ביותר מאז שהחל התיעוד של בלומברג באוקטובר 2014.
"מנקודת מבט של צפי לעתיד, המניות האלו ירדו שוב ושוב, וככל הנראה ישארו נמוכות".

ההאקרים שתקפו את ארה"ב נעלמו מהאינטרנט
שני אתרי אינטרנט חשובים של כנופיית ההאקרים REvil, המקושרת לרוסיה וידועה במעשי הפשיעה שלה בתחום הסייבר, חדלו מלפעול, ומאז מתרוצצות שמועות והשערות שאתרי הכנופיה הופלו במסגרת מתקפת-נגד אמריקנית.
רק לפני ימים אחדים נטלה אחריות למתקפת כופרה ענקית שפגעה ב-800 עד 1,500 בתי עסק ברחבי העולם.
הכנופייה זכתה לתשומת לב רבה מצד בכירים בממשל האמריקני לאחר שארה"ב נפלה קורבן לכמה מתקפות סייבר גדולות, ובאחת מהן, במאי השנה, שיתקו האקרים צינור דלק ענקי וגרמו לשיבושים באספקת הדלק לאורך החוף המזרחי.
בחודש שעבר, הנשיא ביידן דחק בפגישתו עם הנשיא פוטין לפעול נגד האקרים התוקפים יעדים בעולם מתוך שטח רוסיה, וביום שישי האחרון רמז ביידן כי ארה"ב תחריף בקרוב את פעילותה נגדם.

שיא כל הזמנים בגיוסי הייטק במחצית הראשונה של 2021
דו"ח ההיי-טק למחצית הראשונה של 2021 מראה כי חברות ההיי-טק הישראליות נהנו מהזינוק החד בגיוסי ההון במהלך הרבעון השני של 2021 – 230 עסקאות בהן גויס סכום שיא כולל של 6.52 מיליארד דולר.
כתוצאה מכך, מספר העסקאות שהושלמו במחצית הראשונה של 2021 הגיע לכ-66% מכלל העסקאות ב-2020.
בנוסף, במחצית הראשונה של 2021 נרשם שיא של גיוסי הון ע"י חברות הייטק ישראליות – 11.9 מיליארד דולר – גבוה יותר מהסכום שגויס בכל שנת 2020.
38 עסקאות בסכום שמעל ל- 100 מיליון דולר כל אחת היו אחראיות לכ-50% מכלל הגיוסים במחצית הראשונה של השנה.

חדש בטוויטר: אתם קובעים מי יכול להגיב לציוץ
טוויטר (סימבול TWTR) הודיעה כי החלה להפיץ תכונה חדשה, המאפשרת לבחור מי יכול להשיב לציוץ לאחר שפורסם.
באוגוסט האחרון הוסיפה טוויטר יכולת להגביל את המגיבים לציוצים, אבל היה צורך להגדיר זאת תוך כתיבת הציוץ.
כעת, העדכון החדש מאפשר לשנות את זהות המגיבים גם במועד מאוחר יותר, ובכך מסייעת להפחית הטרדות ותוכן לא ראוי בתגובות לציוצים.
התכונה מאפשרת למשתמש לבחור מבין כמה אפשרויות: להתיר לכל אחד להגיב, רק לעוקבים, רק למי שמוזכר בציוץ.

נובה קובעת יעד של חצי מיליארד דולר הכנסות עד 2024
חברת השבבים הישראלית נובה (סימבול NVMI) חשפה את התוכנית האסטרטגית החדשה שלה "נובה 500" בכנס המשקיעים של החברה. החברה הציגה את תכנית הדגל שלה לשנים הקרובות שמטרתה להגדיל את הכנסותיה האורגניות ל-500 מיליון דולר עד 2024.
"החברה השכילה לצמוח במהירות במהלך השנה האחרונה, למרות הקורונה, בזכות גידול בביקושים למוצרי החברה הייחודים. נובה היא החברה היחידה בשוק שמשלבת טכנולוגיות מדידת חומרים ומימדים גיאומטרים ובכך מספקת פתרון מלא ואטרקטיבי יותר ללקוחותינו".
הפתרונות של נובה נמצאים כיום בשימוש של כל יצרני השבבים הגדולים בעולם, עם למעלה מ-3000 מערכות פעילות ביותר מ-150 אתרי ייצור.

סייבריזן גייסה 275 מיליון דולר
חברת הסייבר ההגנתית Cybereason הודיעה על השלמת סבב גיוס בסך כולל של 275 מיליון דולר.
ההשקעה הנוכחית משלשת את שווי החברה, שגייסה עד לסבב גיוס זה 389 מיליון דולר, בין היתר מלוקהיד מרטין (סימבול LMT) וסופטבנק.
על פי סייבריזן, סבב הגיוס יאפשר להמשיך את הצמיחה של החברה, שנובעת מהביקוש למערכות שעוצרות מתקפות סייבר מתקדמות, כגון מתקפות כופרה. החברה פועלת ביותר מ-30 מדינות ומגנה על מותגים גדולים.
סטיבן מנוצ'ין, שהיה שר האוצר בממשל טראמפ, מכהן כמנהל שותף בקרן שהובילה את הגיוס.

מנכ"לית AMD: החוסר במעבדים יורגש היטב עד סוף 2021 לפחות
מנכ"לית AMD, ליסה סו, אמרה בראיון לאתר Barrons, שבעיות האספקה של המעבדים למחשבים ימשיכו להשפיע על שוק המחשוב באופן משמעותי לפחות עד סוף 2021 והצביעה כי הבעיה העיקרית של החברות היא ששרשרת האספקה שלהן לא מצליחה לעמוד בקצב.
עוד ציינה כי במהלך השנה הנוכחית הספקים מייצרים רכיבים בכמות שעולה אפילו על הציפיות הראשוניות הכי אגרסיביות של החברה, ועדיין זה לא מספיק.

קוקה קולה משנה את הטעם של קולה זירו
חברת קוקה קולה העולמית (סימבול KO) הודיעה על השקת מתכון ואריזה חדשים למשקה קולה זירו.
בחברה הסבירו כי במשקה החדש נעשה שימוש באותם רכיבים כמו במתכון הקודם, אולם הטעם יהיה דומה יותר לקולה רגילה. המשקה החדש נמצא על המדפים כבר בימים אלה ברחבי אירופה ואמריקה הלטינית.
בהמשך החודש יחל השיווק בארה"ב, ולמדינות אחרות יגיע במהלך אוגוסט וספטמבר.
"אנחנו מכירים בכך שטעמים והעדפות משתנים ומתפתחים. אנו מתמקדים בשיפור מתמיד על מנת לתת לקהל את משקה הקוקה קולה הטעים ביותר".

אאוטבריין מתכננת לגייס 200 מיליון דולר
חברת המלצות התוכן Outbrain מעלה הילוך לקראת ההנפקה המתקרבת ומפרסמת תשקיף מעודכן, בו מציינת כי היא תנפיק 8 מיליון מניות במחיר של 26-24 דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר בלבד, וזאת לאחר שהשווי שציפו לו היה של 2 מיליארד דולר לפחות.
חשוב לציין שהנפקתה של טאבולה (מתחרה שלה) שיקפה שווי של 2.6 מיליארד דולר.
את 2020 סיימה עם הכנסות של 767.1 מיליון דולר ועברה לראשונה לרווח תפעולי של 10 מיליון דולר, לעומת הפסד של 4.5 מיליון דולר ב-2019.

הבנקים ממשיכים להכות את התחזיות
בנק אוף אמריקה (סימבול BAC) רשם רווח של 1.03 דולר למניה על הכנסות של 21.47 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על רווח של 0.774 דולר למניה על הכנסות של 21.87 מיליארד דולר.

וולס פארגו (סימבול WFC) רשם רווח של 1.38 דולר למניה על הכנסות של 20.27 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על רווח של 0.953 דולר למניה הכנסות של 17.82 מיליארד דולר.

בנק סיטי (סימבול C) רשם רווח של 2.85 דולר למניה על הכנסות של 17.47 מיליארד דולר, בעוד שהצפי עמד על רווח של 1.99 דולר למניה על הכנסות של 17.36 מיליארד דולר.

בלאקרוק (סימבול BLK) רשמה רווח של 1.38 מיליארד דולר או 8.92 דולר למניה, לעומת 7.85 דולר למניה ברבעון המקביל ובעוד שההאנליסטים ציפו ל-9.44 דולר למניה. ההכנסות צמחו ב-32% ל-4.82 מיליארד דולר, גם כאן מעל הצפי בשוק, שעמד על 4.63 מיליארד דולר. היקף הנכסים המנוהלים זינק ב-30% ל-9.50 טריליון דולר.

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close