חדשות היום

הסנאט יצביע השבוע על מיני חבילת גירוי ; הגירעון השנתי של ארה"ב בשיא מאז מלחמת העולם השנייה

16 יום לבחירות בארה"ב

**החל מה-25/10, ישראל עוברת לשעון חורף = שעות המסחר יהיו 15:30-22:00 למשך שבוע אחד**

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

מדדים 18.10
מדדים 18.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ הגירעון התקציבי השנתי של ארה"ב, נכון לשנה הפיסקלית שהסתיימה בספטמבר, עמד על 3.1 טריליון דולר, בהשוואה ל-984 מיליארד דולר בתקופה אשתקד – נתון שלא נראה כמותו מאז מלחמת העולם השנייה.
✔ ראש ממשלת איטליה יודיע היום על הצעדים אשר יינקטו על מנת לעצור את גל הקורונה החדש במדינה.  
✔ יצרנית התרופות פייזר (סימבול PFE) הודיעה כי היא עשויה לבקש אישור חירום לשיווק החיסון לקורונה שהיא מפתחת (במידה והתוצאות יעמדו ביעדים) כבר בשבוע השלישי של נובמבר.
✔ סוכנות הדירוג מוד'יס הורידה את דירוג האשראי של בריטניה ברמה אחת מ-Aa2 ל-Aa3 בעקבות הצגת צמיחה כלכלית חלשה משמעותית מהצפי.

הסנאט יצביע השבוע על מיני חבילת גירוי
מנהיג הרוב בסנאט, מיטש מקונל, אמר אמש כי הסנאט יצביע ביום רביעי על הצעת חוק כחלק מחבילת הגירוי לתמיכת הכלכלה במלחמה במשבר בהיקף של 500 מיליארד דולר – סכום הנמוך משמעותית ממה שהכלכלה והעם האמריקאי צריכים. מק'ונל האשים את הדמוקרטים ואמר כי ניתן להעביר את חבילת הגירוי המלאה אם הדמוקרטים לא יפריעו לחקיקה זו – " איש אינו חושב שההצעה הזו בסך 500 מיליארד דולר תפתור את כל הבעיות. מה שכן, זה יספק עזרה נוספת לעובדים ולמשפחות בזמן שהממשלה ממשיכה להתווכח על השאר".

סין מציעה חיסון לקורונה לעובדים חיוניים
ממשלת סין בשיתוף עם קבוצת הביוטכנולוגיה הלאומית של סין (China National Biotech Group) מציעות חיסון לנגיף אשר נמצא בשלב האחרון של הניסוי הקליני, לאוכלוסייה בסיכון גבוה ולעובדים חיוניים. עד כה נרשמו מעל ל-168 אלף איש באמצעות סקר מקוון בעמוד אינטרנט אשר הוסר ביום שלישי, כך עפ"י הדיווח.

ליצרניות התרופות הסיניות יש 5 חיסונים בשלבים הסופיים של הניסוי הקליני, אך אף אחד מהם אינו מאושר לשימוש הציבור.

תובעים את הרשות לניירות ערך
תאגיד ההשקעות והשירותים הפיננסיים Citadel Securities, המספק שירותי מסחר למנהלי נכסים, בנקים, ברוקרים וקרנות גידור, תבעה את הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) על החלטתה לאשר מנגנון חדש לסחר במניות (פקודת הגנה חדשה לסוחרים המכונה D-Limit) – "ה- SEC לא בחנו כראוי את העלויות והעומסים אשר יפגעו באמינות השווקים שלנו ויפגעו בעשרות מיליוני המשקיעים הקמעונאיים".

עליית מדרגה נוספת במתיחות בין ארה"ב לסין
עפ"י דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, סין הזהירה את ארה"ב כי היא עשויה לעצור את אזרחיה בשטחה בתגובה להעמדתם לדין של החוקרים הסיניים שעפ"י החשד שיתפו פעולה עם צבא סין.

האזהרות פורסמו בערוצים מרובים בפני פקידי הממשל האמריקני, מה שגרם למשרד החוץ האמריקאי לפרסם אזהרת מסע לסין.

בריטניה מוכנה לברקסיט ללא הסכם
מייקל גוב, השר האמון על הברקסיט בבריטניה, אמר כי בריטניה מוכנה יותר ויותר לברקסיט ללא הסכם "גם כשעסקים מבקשים מבריטניה ומהאיחוד האירופי למצוא פשרה בתנאי הסחר. אני פחות מעדיף את זה, אבל אם הבחירה היא בין הסכם שקושר לנו את הידיים או מונע מאיתנו לעצב את עתידנו, אז אין כאן ברירה".

ניצוץ של תקווה בבואינג
ביום שישי מניית יצרנית המטוסים בואינג (סימבול BA) זינקה בקרוב ל-6% במסחר המקדים בעקבות ההודעה של סוכנות בטיחות התעופה האירופית כי היא מרוצה מהשינויים שהחברה ביצעה במטוסי הבואינג 737 מקס ושהוא בטוח לשוב לטוס בשמי היבשת עוד השנה. עם זאת, לאורך יום המסחר ובאפטר מרקט, המניה חזרה כמעט את כל הדרך חזרה.

זינוק במכירות הקמעונאיות בספטמבר
לשכת מפקד האוכלוסין של ארצות הברית פרסמה כי המכירות הקמעוניות בארה"ב טיפסו בספטמבר ב-1.9%, בהשוואה ל-0.6% בחודש אוגוסט ובעוד שהצפי עמד על עלייה של 0.7%. במוצרי ספורט, ספרים ומוזיקה נרשמה עלייה של 5.7%.

 

 

 

המלצת ספר היום

TRADE WHAT YOU SEE
TRADE WHAT YOU SEE

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 19 באוקטובר
דוחות 19 באוקטובר

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close