חדשות היום

הנאסד"ק ממשיך להפגין חולשה ובדרכו לסגור את הגאפ שנוצר ; נשיא רוסיה מאשר חיסון שני לקורונה

19 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים

מדדים 15.10
מדדים 15.10

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ נשיא צרפת הכריז על מצב חירום בצרפת ועל עוצר לילי בפריז וב-8 ערים נוספות.
✔ ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי קנדה מתמודדת עם התפרצות גל שני של הקורונה. בשיא שידעה המדינה באפריל, היא דיווחה על 1,700 מקרי הדבקות ביום, כאשר כיום המספרים עומדים על 2,200 ליום.
✔ חברת התעופה יונייטד איירליינס (סימבול UAL) מפרסמת את הדוחות לרבעון השלישי ורושמת הפסד עתק של 1.8 מיליארד דולר או $8.16 למניה, בהשוואה לתחזיות שעמדו על $7.63 למניה. ההכנסות צנחו ב-78% ל-2.5 מיליארד דולר ביחס לתקופה המקבילה, עפ"י התחזיות.
✔ נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודיע על אישור החיסון השני לקורונה במדינה, בעוד שהחיסון עדיין לא החל את השלב השלישי של הניסוי הקליני שלו – "עלינו להגדיל את קצב ייצור החיסון הראשון והשני. אנו ממשיכים לשתף פעולה עם השותפים הזרים שלנו ונקדם את החיסון שלנו בחו"ל".
✔ עפ"י דיווח של רויטרס, הבנק הגדול בארה"ב ולס פארגו (סימבול WFC) פיטר אמש כ-125 עובדים בגין ניצול שלא למטרה של כספי הסיוע לנגיף הקורונה.

חבילת הגירוי לא תאושר לפני הבחירות, ככל הנראה
השיחות להגעה להסכמה בנוגע להיקף חבילת הגירוי הממשלתית ממשיכים להיתקע במקום בעקבות חוסר הסכמה בין הצדדים. סטיבן מנוצ'ין, שר האוצר האמריקני, אמר אמש כי " הצדדים ממשיכים להיות רחוקים זה מזה בנושאים מסוימים, בעוד שהכלכלה נאבקת להתאושש מההתפרצות. יהיה קשה להגיע למשהו לפני הבחירות".

חזית נוספת 'התעוררה' לאחר תקופה ארוכה – צפון קוריאה
יועץ הביטחון הלאומי לשעבר, ג'ון בולטון, אמר בראיון ל-CNBC שצפון קוריאה מסוכנת עכשיו הרבה יותר בגלל ההתקדמות שהיא עשתה ביכולות הגרעין שלה בתקופה האחרונה – "העובדה היא שבזבזנו הרבה זמן עם הדיפלומטיה הכושלת של טראמפ עם צפון קוריאה. מדינות כאלה זקוקות לזמן כדי לשכלל את יכולותיהן הגרעיניות, וזה מה שקים ג'ונג און (מנהיג צפון קוריאה) עשה"

הרשימה השחורה של ארה"ב מתרחבת
עפ"י דיווח של רויטרס, המסתמכת על שני מקורות, משרד החוץ האמריקני הגיש הצעה לממשל טראמפ להוסיף את קבוצת Ant הסינית לרשימה השחורה של הסחר, בה גם ואווי נמצאת, טרם הנפקתה לציבור.

במהלך זה מנסה ארה"ב להרתיע משקיעים אמריקאים מלהשקיע בחברה במסגרת ההנפקה הראשונית. קבוצת Ant היא חברת טכנולוגיה-פיננסית סינית (כמו PayPal) והיא משויכת לענקית המסחר האלקטרוני עליבאבא (סימבול BABA).

מדינות האיחוד האירופי ממשיכות ללחוץ על ענקיות הטק
במהלך המפגש של ה-G20 אשר התקיים אמש, שרי האוצר נתנו את תמיכתם בהארכת המשא ומתן עד אמצע שנת 2021 בנוגע לעדכון כללי המס הדיגיטלי שיחולו על ענקיות הטק, וזאת לאחר שהשיחות הושעו בעקבות התפרצות הקורונה.

ג'ונסון מאוכזב מההתקדמות בשיחות הברקסיט
לשכתו של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, מסרה בהצהרה כי הוא אמר לראש הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, שהוא מאוכזב מההתקדמות המעטה שחלה בשיחות הסחר של הברקסיט – "ראש הממשלה הביע את אכזבתו מכך שלא חלה התקדמות רבה יותר בשבועיים האחרונים. ראש הממשלה אמר כי הוא מצפה לשמוע את תוצאות המועצה האירופית לפני שיודיע על הצעדים הבאים של בריטניה לאור הצהרתו מה-7 בספטמבר".

ארגון הבריאות העולמי מנפץ חלומות
בכיר מארגון הבריאות העולמי אמר אמש בהצהרה כי אנשים בריאים ככל הנראה לא יקבלו חיסון עד שנת 2022 –

"אנשים נוטים לחשוב שב-1 בינואר או ב-1 באפריל הם הולכים לקבל את החיסון ואז הדברים יחזרו להיות נורמליים. זה לא יעבוד ככה. אני חושב שאדם ממוצע, צעיר בריא אולי יצטרך לחכות עד 2022 כדי לקבל חיסון".

סוכנות האנרגיה הבינלאומית נגד מחיר הנפט – מי ינצח?
סוכנות האנרגיה הבינ"ל הודיעה כי הנפט לא יגיע ל-$50 לחבית עד ל-2023:

"הקורונה ממשיכה להתפשט בעוצמה וממשלות מצמצמות את מגבלות התנועה של האזרחים שלהן. התפתחות זו מעמידה בספק את עוצמת ההתאוששות הכלכלית החזויה, ובהתאם את הציפיות לצמיחה בביקושים לנפט"

 

 

 

המלצת ספר היום

RISK MANAGEMENT IN TRADING
RISK MANAGEMENT IN TRADING

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close