חדשות היום

ה-S&P500 מסיים יום עוצמתי ומתכונן לפריצה לשיא כל הזמנים ; ארה"ב לא מוותרת לאיחוד האירופי, ומשאירה את התעריפים כפי שהם

83 יום לבחירות בארה"ב

תמונת מצב השווקים

מדדים 13.08
מדדים 13.08

 

 

 

חדשות היום

כותרות הקורונה
✔ הנשיא טראמפ מסר אמש כי הממשלה תשלח עד 125 מיליון מסכות פנים לבתי הספר במחוזות ברחבי ארה"ב, כהכנה לפתיחת שנת הלימודים – "כדי לתמוך בפתיחה המחודשת של בתי הספר בארה"ב, סיפקנו מוצרי CARES Act בהיקף של 13 מיליארד דולר.

✔ הצו המנהלי, עליו חתם טראמפ ביום שבת לתשלום של $300 לשבוע לאלו הנמצאים באבטלה, יגיע לידיהם רק בעוד כשבועיים עד חודש ימים "בעקבות אתגרים מנהליים", בעוד שלחלק מהמדינות התשלום ככל הנראה לא יגיע בכלל.
✔ צרפת רושמת שיא חדש בכמות הנדבקים במדינה – 2,524 חולים ביממה האחרונה.
✔ עיריית שנזן בסין מסרה כי במדגם שנלקח מעופות אשר יובאו מברזיל נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה, מה שהוביל לביצוע בדיקות לכל מי שבא במגע עם המוצר.
✔ וולט דיסני (סימבול DIS) הגיעה להסדר עם השחקנים שלה, לאחר שאינם הסכימו לחזור לעבודה מבלי שתספק להם בדיקות קורונה.
✔ אמזון (סימבול AMZN) הודיעה כי בין התאריכים 1-3 בספטמבר תערוך כנס אונליין "Amazon Accelerate" עבור מוכרי צד ג' הפועלים בפלטפורמה שלה. מאמזון נמסר כי "זהו האירוע הגדול ביותר בארה"ב אשר יוקדש להצלחתם של המוכרים".
✔ לאחר שבשנת 2018 נרשם השיא הקודם, השנה נעקף השיא בהיקף ההנפקות החדשות של חברות ביוטכנולוגיה מתחילת השנה, אשר היה בהיקף של 9.4 מיליארד דולר.

ארה"ב לא מוותרת לאיחוד האירופי
נציג הסחר האמריקני, רוברט לייטייזר, הודיע הלילה כי ארה"ב תשמור על מכסים בגובה של 15% על יצרנית המטוסים איירבוס ועל תעריפים בגובה של 25% על סחורות אירופיות אחרות, למרות הניסיון מצד האיחוד האירופי ליישוב את הסכסוך שנמשך כבר 16 שנים סביב סבסוד המטוסים – "האיחוד האירופי לא נקט בצעדים הנחוצים בכדי לעמוד בדרישות ארגון הסחר העולמי. ארה"ב תפתח תהליך חדש שינסה להגיע לפיתרון ארוך טווח".

אמריקן איירליינס נותנים הארכה של מספר ימים
אמריקן איירליינס (סימבול AAL) הודיעה כי תאריך במספר ימים את חלון האפשרויות עבור עובדיה לקבלת החלטה אם לצאת לפנסיה מוקדמת או להמשיך עם החופשה, וזאת מאחר והחוק אוסר על חברות התעופה לפטר את עובדיהן עד ל-1 באוקטובר כתנאי לקבלת חבילת הסיוע בהיקף 25 מיליארד דולר – "אנו מאמינים שהדבר הנכון לעשות הוא להאריך את חלון האפשרויות עד שתהיה לנו בהירות לגבי האופן בו הקונגרס והממשל מתכוונים להתקדם".

ממשיכים עם פשיטות הרגל
הקמעונאית הענקית Stein Mart (סימבול SMRT) הודיעה אמש כי הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל עפ"י צ'אפטר 11 ומתכננת לסגור לצמיתות את רוב סניפיה, אם לא את כולם. מדובר על 281 חנויות ברחבי 30 מדינות בארה"ב – "ההשפעה המשולבת של סביבה קמעונאית מאתגרת יחד עם המגיפה, גרמו למצוקה כלכלית. לחברה אין מספיק נזילות כדי להמשיך ולפעול".

עליה במחיר הנפט לאחר ירידה במלאי
מחלקת המידע של מנהל האנרגיה האמריקאי (EIA) פרסמה כי מלאי הנפט הגולמי של החברות המסחריות בארה"ב ירד ב-4.5 מיליון חביות בשבוע החולף, בעוד שהצפי עמד על ירידה של 2.9 מיליון חביות.

בריטניה נכנסת רשמית למיתון
המשרד לסטטיסטיקה לאומית בבריטניה פרסם את נתוני התוצר של בריטניה, אשר מאכזבים, זה הרבעון השני ברציפות, ושוברים שיא עם צניחה של 20.4% לאחר שברבעון הראשון ראינו התכווצות של 2.2%. בחישוב שנתי, התכווצה כלכלת בריטניה ב-21.7%, בעוד שהתחזיות הצביעו על ירידה של 22.4%.

 

 

 

 

 

 

 

 

המלצת ספר היום

TRADE LIKE A PIRATE
TRADE LIKE A PIRATE

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות 10 באוגוסט
דוחות 10 באוגוסט

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close