וול סטריטחדשות היוםניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

תמונת מצב עולם – תיקון או שינוי מגמה? השבוע הגרוע ביותר ממרץ

 

 • ברמה השבועית מדד ה-S&P500 ירד ב- 4.80%-, הנאסדק ירד 2.30%- והדאו ירד 5.60%-.
 • השבוע פורסמה הודעת הריבית של הפד שנותרה ללא שינוי.
 • ופרסום הדו"ח החצי שנתי של הפד שהצביע על מציאות כלכלית קשה, בדו"ח נכתב על כך שיכולת המערכת הבנקאית לגמישות ונזילות היה נמוך ממה שחשבו, בעיות בנזילות אשראי חוץ בנקאי החריפו את הבעיות המימוניות בתקופת משבר הקורונה ובכך הפכו את הבנקים והמערכת הפיננסית לפגיעה בטווח זמן המיידי.
  לפירמות היה קשה לגייס הון הן מאג"ח והן מהמערכת הבנקאית ולכן הפד נחוש לסייע בשתי המערכות האלו די שהכלכלה תמשיך להתגלגל.
  בדו"ח הזה למעשה נחשפה ההרחבה הכמותית הגדולה בהיסטוריה.
 • טראמפ כתגובה להודעת הריבית של הפד שם פאואל בחר להזהיר כי "ארוכה הדרך להתאוששות" צייץ כי יהיה לנו רבעון שלישי טוב מאוד, רבעון רביעי מעולה ושאת 2021 נציין כאחת השנים הטובות בשוק.
 • הנפט נעצר וחזר לרדת השבוע, לראשונה אחרי 6 שבועות של עליות, נסגר על 36.26$ לחבית. ירידה של מעל 8% ברמה השבועית.
 • התשואות ל-10 שנים בארה"ב ירדו חזרה  ל- 0.7%, עקום התשואות ממשיך להיות יחסית שטוח.
 • נתוני מאקרו מהימים האחרונים:
  • התוצר הלאומי הגולמי של בריטניה (GDP) באפריל ירד 20.4%-.
  • מחירי היבוא בארה"ב עלו ב-1% במאי לעומת אפריל (מדובר בעליה הראשונה מאז ינואר) עם זאת הם עדיין נמוכים ביחס לאותו חודש בשנה הקודמת.
 • החשש מגל שני עלה בימים האחרונים, מאחר ומספר הנדבקים החדש היומי בעולם ממשיך לעלות, אם עד סוף מאי עמדנו סביב ה-100,000 נדבקים חדשים ליום כעת אנחנו כבר סביב 125,000-140,000 נדבקים חדשים ליום.
 • בסין- נתגלו 45 מקרים חדשים בשוק מזון בבייג'ין (מחוז פנגטאי- דרום מערב העיר)- לכן הוכרז על מצב חירום, השוק נסגר והוכנסו לסגר 11 שכונות מסביב לשוק, השעו אירועי ספורט ודחו את חזרת תלמידי היסודי לבית הספר, בנוסף, לפי הדיווחים הנגיף התגלה על קרשי חיתוך סלמון מיובא ולכן בכל העיר ניתנה הוראה להסיר את הסלמון המיובא מהמדפים בסופרמרקטים.
 • מניית הרץ השכרת הרכב- קיבלה את אישור בית המשפט לצאת בהנפקת מניות חדשה למרות שהגישה לאחרונה צ'פטר 11 (בקשה לפשיטת רגל) וזאת לאור התעניינות יוצאת דופן במניות החברה ע"י ציבור המשקיעים.

לסיכום, 

ראינו בחמישי ירידות חדות מאוד של השוק, ננסה להבין מה הסיבות לכך:
האם זה מתוך חשש לגל שני? האם זה בגלל משהו שפאואל אמר בהודעת הריבית? האם בשל חרדת בחירות- כי הבחירות מעוררות מחדש סיכון פוטנציאלי לשווקים לאחר שבסקרים ג'ו ביידן גובר על טראמפ? או בסה"כ מימוש של רווחים אחרי עליות חדות בחודשיים האחרונים?
ישנה סברה נוספת והיא גלגול חוזים של הלוואות הפד לבנקים אשר הביאו לירידה נקודתית במאזן הפד, ושהמשמעות היא ירידה נקודתית בנזילות.

זה ברור שככל שמקרי התחלואה ימשיכו לעלות, מקבלי ההחלטות יצטרכו לשוב ולבחון את הגישות השונות להתרת התנועה. אנחנו רואים עוד ועוד מדינות בארה"ב שמגיעים לשיאים חדשים בכמות הנדבקים היומית (אלבמה, אוקלהומה, אריזונה וצפון קרוליינה) ובמדינות אחרות כמו טקסס למשל שיש עליה משמעותית בכמות האשפוזים של חולים קשים.

מבחינת הפד, הוא צפוי להמשיך בהזרמות לשוק, ביחד עם בנקים מרכזיים נוספים שלא מורידים רגל מהגז ועושים הכל כדי להקל על הממשלות שמתמודדות עם גרעון שגדל מתוך משבר הקורונה.
נכון שהשבוע המאזן ירד באופן נקודתי אבל הוא צפוי לשוב לעלות כבר בשבוע הקרוב.
גם הממשל בארה"ב צפוי להמשיך בסיוע להאצת הכלכלה.

וללא ספק, העובדה שאנחנו הולכים ומתקרבים לבחירות בארה"ב תייצר כוונה של טראמפ לגרום לשווקים להמשיך להיות בגבוהים.

שימו לב שהחששות מפני התלקחות בין המעצמות ארה"ב וסין תמיד יכולה לחזור לעלות לכותרות ולהעיב על השוק.

מבחינה טכנית
ב-S&P500 מחקנו את כל העליות של השבוע הקודם, כרגע קשה לדעת איך נפתח את שבוע הבא והוא ככל הנראה יהיה שבוע מכריע במיוחד.
אז מה זה אומר מכאן? האם השבוע הזה מסמן את תחילתו של רגל שניה כואבת בשוק דובי? או רק עליה בתנודתיות הפרועה לפני המשך עליות?

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

====================================================

"המאותתת" – מאתרים הזדמנויות בשוק ומעדכנים אתכם בזמן אמת

לפרטים נוספים: https://www.hameotetet.co.il/

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close