חדשות היום

"הקרטל הגדול בתולדות ארה"ב"- האם חברת טבע הולכת לכיוון תביעה?? ; ירידות של כ1% בשווקים עם תחילת שבוע המסחר

בוקר טוב עולם! מצב השווקים:

התחלנו שבוע מסחר חדש אך עם אותן תסמיני הירידה:

מדד הנייקי היפני מתרסם ב- 2.12% והתייצב על 21,219, מדד קוספי הדרום קוריאני (1.06%-) , טייוואן (1.16%-) , סינגפור (1.04%-) ואוסטרליה (2.27%-).

בסין המדדים רושמים ירידות: בורסת שנגחאי ב- 0.82%, בורסת שנזן ב-1.47% ובורסת הונג קונג בירידה של 1.19%.

אירופה גם כן מצטרפת לירידות – מדד DAX הגרמני יורד ב0.76%, פריז (0.56%-), איטליה (0.54%-),  ספרד (0.52%-) ומדד FTSE 100 עומד על 0.29% של ירידה כאשר מחירו 6,758.  

בישראל בורסת תל אביב החלה בירידות קלות : מדד תל-אביב 35 0.60%- ומדד תל-אביב 125 0.45%-. 

ובוול סטריט, החוזים העתידיים מסמנים על היום האדום אשר עתיד להגיע:

דאו ג'ונס בירידה של 0.39%,S&P  ירידה ב 0.41% ונאסד"ק בירידה של 0.47%.

ומה עם מחיר הנפט? לא קשה לנחש… ממשיך בהתבססות שלו על אותן הרמות מחיר ונמצא כעת בעלייה קלה של 0.69% על מחיר 52.47$.

 

קצת חדשות… 

« "הקרטל הגדול בתולדות ארה"ב"- עפ"י החשד, חברת טבע (סימבול:TEVA) ועוד 15 חברות תיאמו מחירים ובכך גרמו לקפיצה במחירי תרופות של מאות ואף אלפי אחוזים!! אחת הדוגמאות הינה תרופת "אלבוטרול" אשר הועלתה מ13 סנט לגלולה עד ל4.70$, ז"א- עלייה של 3,400%!! בנוסף לחברת טבע, ישנן עוד חברות עם שווי שוק עצום אשר נחקרות, וביניהן גם מיילן (סימבול: MYL) ודוקטור ריידי (סימבול: RDY). הדיווח יצא הבוקר והחקירה עדיין רק בתחילתה, אך הדיווחים הללו ללא ספק יזיזו את משקיעי החברות בכיסאותיהם.

« חברת ביירינג (Baring) האסייתית דיווחה כי היא צפויה לרכוש את חברת פיוניר (Pioneer) היפנית. העסקה מגיעה לאחר שחברת פיוניר נמצאת בחובות ואינה מצליחה לצאת ממנו כבר תקופה. העסקה תתבצע כך שפיוניר תנפיק לקרן ההשקעות מניות בשווי של 682 מיליון דולר ובהמשך החברה תרכוש מבעלי המניות הקיימים של פיוניר מניות בשווי של 221 מיליון דולר. בתגובה לכך, מניית פיוניר מתרסקת היום בכ-27%.

« עסקת ענק עומדת להיחתם בין אבו-דאבי לבין חברת הספנות הסינית קוסקו (Cosco). עפ"י הדיווח, שני הצדדים יחתמו על הסכם אשר יגביר את הייבוא והייצוא בין סין לנמל "קחאליפה" באבו דאבי. מנכ"ל נמל אבו דאבי התייחס לדיווח ואמר כי מדינתן שומרת על קשר טוב עם כל העולם ואינה מושפעת ממלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

« חברת הביוטכנולוגיה Gilead Sciences (סימבול: GILD) דיווחה כי מתכננת למנות את דניאל או-דאי לתפקיד המנכ"ל ע"מ להרים את החברה לאחר העסקה האחרונה אשר גרמה לה לצנוח. דניאל או-דאי מסיים קריירה ארוכה בחברת רוש הולדינג השוויצרית אשר גם כן מתעסקת בתחום הביוטכנולוגיה. הסיבה העיקרית למינוי הינה כיוון שבחודש יולי האחרון, המנכ"ל הנוכחי של החברה אמר באופן בלתי צפוי כי הוא מתכוון לפרוש עד סוף  השנה. החברה בעלת שווי שוק נוכחי של 90.8 מיליארד דולר לאחר שבשנה האחרונה צנחה ביותר מ-30%.

 

  

 

*****אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

 

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close