וול סטריטניתוח טכניניתוח פונדמנטלי

CLF – האם היא כורה ביחד עם העפרות ברזל גם את הדרך למטה?

מניית CLF

שם החברה : Cleveland-Cliffs Inc.
קליבלנד-קליף פועלת כחברת כריית ברזל עפרות בארצות הברית והיא מוכרת את מוצריה לחברות פלדה משולבות ומפיקי פלדה בארצות הברית ובאסיה פסיפיק.
קליבלנד צוקים בע"מ נוסדה בשנת 1847 והיא שבסיסה בקליבלנד, אוהיו.
ב20 ליולי השנה חברת קליבלנד-קליף יוצאת בדוחות רבעון שני ומקפיצה את המניה ויוצרת את כתף שמאל בתצורת ראש ותכפיים. הדוחות היו חיוביים עם הכנסות של 50% יותר מהרבעון המקביל אשתקד.
המניה סגרה את יום המסחר לפני הוצאת הדוחות במחיר 8.88$.
במהלך הרבעון האחרון המניה ביצעה מהלך של כמעט 50% ( מדובר על מהלך ממחיר 8.88$ עד 13.10$) מאז תוצאות הדוחות ויצרה את כתף שמאל והראש בתצורה של ראש וכתפיים.
ב 19.10 המניה יצאה בדוחות רבעון 3Q18, במבט קליל אפשר היה להגיד שהדוחות 3Q חיוביים גם, לא פחות מהקודמים, עם נתונים כמו: שהרווח נקי גדל ב728% מהרבעון המקביל שנה קודמת וכו'.
אבל אם להתעמק מעט בנתונים ולהשוות אותם עם הדוחות של הרבעון הקודם אפשר לראות שסך ההכנסות של Q3 עומד על 742$M, לעומת הרבעון הקודם לו Q2 שהחברה הכניסה סך של 714$M.
28 מיליון דולר- זה הפרש ההכנסות בין שני הרבעונים האחרונים. יש עוד פרמטרים שאפשר להשוות ולראות שהיו לחברת קליבלנד-קליף הוצאות יותר גבוהות ברבעון האחרון מול הרבעון שלפניו.
אחרי הדוחות האחרונים אפשר לראות את תגובת המשקיעים בתנועת מחיר. משקיעים לא ראו סיבה פונדמנטלית מוצדקת לעלייה שהמניה ביצעה בשבועות האחרונים. המניה לא נתנה ברבעון האחרון הספק של 50%-40% מרבעון לרבעון, המניה נתמכת על איזור תמיכה בגרף 9.50
מבצעת תיקון קל עד האיזורים של הממוצעים הנעים. חוזרת שוב לאיזורי התמיכה ופורצת אותם למטה.

נכון להיום, 24.11, המניה נמצאת באיזור המחיר שהייתה בדיוק ביום שיצאו הדוחות 2Q18, וכאן עולה השאלה, האם נראה את המניה נתמכת והולכת ימינה לתרדמת עד לדוחות הבאים, או שנראה אותה מבצעת מהלך ירידות המשך של תצורת ראש וכתפיים?
כמובן שיש לשים לב למצב השורר בשוק בכללי בתקופה האחרונה, שמוסיף דלק לכיוון השלילי שהמניה נמצאת בו כרגע. ויש לא מעט שורטיסטים במניה שיישמחו להיכנס לפוזיציה או להגדיל את הפוזיציה הקיימת.
המשך מעקב נעים.

נתונים יבשים:
שווי שוק – 2.62 מיליארד דולר.
פלואט – 295.37 מיליון.
אחוז שורטיסטים במניה – 16.89%.

מקורות מידע:

אתר החברה: https://www.clevelandcliffs.com/English/home/default.aspx
דוחות רבעון שלישי : https://finance.yahoo.com/news/cleveland-cliffs-inc-reports-third-120000733.html
דוחות רבעון שני : https://finance.yahoo.com/news/cleveland-cliffs-inc-reports-second-120000932.html

תגיות

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
Close
Close