חדשות היום

וול סטריט מדשדשת בניסיון לעבור את קו ה-0 ; גרמניה הודיעה כי לא תקשיב לארה"ב ותשתמש בשירותיה של חברת ואווי

תמונת מצב מדדי וול סטריט-

 


 

חדשות היום

✔ ככל שהמתחים בין ארה"ב לסין נמשכים, סין משנה את מדיניותה בנוגע להשקעות זרות- סין הודיעה אמש כי תאפשר למוסדות פיננסיים זרים להקים חברות ביטוח במדינתם ולהפוך לבעלי מניות באותן החברות. שינויים נוספים שהודיעה עליהם כוללים גם אישור למלווים זרים הקמת בנקים בבעלות מלאה בסין, ובכך הסרת הצורך בהוצאת אישור מקדים לניהול עסקים במטבע היואן המקומי.

✔ שר החוץ של טורקיה, מבולט קבוסוגלו, ייפגש היום עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, רוברט אובריין, באנקרה במסגרת המשלחת בראשות סגן הנשיא האמריקאי מייק פנס ומזכיר המדינה מייק פומפאו, אשר תעריך מחר. השיחות ייגעו במגעים בין המדינות וניסיון להגיע להפסקת ההתקפה של טורקיה בצפון סוריה.

✔ שני גורמים בכירים בממשל טראמפ מסרו היום כי הבית הלבן מזהיר את חברות הספנות הסיניות מפני כיבוי משדרים של האוניות כחלק מניסיון להסתיר משלוחי נפט איראניים, בניגוד לסנקציות בארה"ב- "העברנו הודעות ברורות מאוד לחברות השילוח- אינכם רוצים לעשות זאת, לא כדאי לכם. זו התנהגות מסוכנת ובלתי אחראית להפליא".
ב-25 בספטמבר, ארה"ב הטילה סנקציות על חמישה אנשים סיניים ושתי חברות בנות סיניות של חברת COSCO Shipping בטענה כי הם העבירו נפט גולמי מאיראן בניגוד לסנקציות. כעבור כמה ימים, 14 ספינות של חברת COSCO, הפסיקו לשלוח נתוני מיקום בין התאריכים 30 בספטמבר ל -7 באוקטובר.

✔ סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי יצרנית התרופות טבע (סימבול: TEVA) מציגה לתובעים הצעת פשרה שמטרתה לסיים את הפרשה לפני כניסה להליך המשפטי היקר כשלעצמו. החברה מציעה לשלם סכום של מעל ל-15 מיליארד דולר, רובו ככל הנראה באספקת תרופות בחינם בארה"ב, במשך תקופה של עשור. בדומה להסדרים אחרים שעלו על הפרק, של חברות אחרות, חלק מהותי בתרופות מיועד לטיפול באנשים שהתמכרו למשככי כאבים.

✔ הרשות לניירות ערך בארה"ב עצרה את פעילותה של מערכת המסרים המיידיים טלגרם להנפקת מערכת התשלומים הבנויה על בלוקצ'יין, אותה תכננה להשיק בסוף החודש הנוכחי. הרשות הוציאה צו חירום במהלך הסוף שבוע בו נימקה את פעולתה בכך שהחברה אינה סיפקה לקהל המשקיעים פרטים על הפעילות. הצעד הראשון עמו החלה, ע"מ לממן זאת, היתה מכירה של 2.9 מיליארד מטבעות "Gram" ל-171 משקיעים ראשונים.

✔ מארק זנדי, הכלכלן הראשי של מודיס (סוכנות לדירוג אשראי), אמר היום בראיון כי ישנו סיכוי גבוה למיתון אשר, עפ"י דבריו, צפוי לפגוע בכלכלה העולמית ב-12-18 החודשים הקרובים וקובעי מדיניות לא יוכלו לעשות משהו בנידון- "אני חושב שהסיכונים הם גבוהים מאוד שאם משהו לא יסתדר עפ"י התסריט אזי נכנס למיתון. אני אוסיף גם את זה: גם אם לא נכנס למיתון במהלך 12-18 החודשים הקרובים, אני חושב שזה די ברור שאנחנו הולכים להיחלשות של הכלכלה".

✔ דובר משרד הפנים של גרמניה אישר כי מדינתו תשתמש בסיוע של חברת התקשורת הסינית ואווי לבניית תשתית לרשתות ה-G5, וזאת בניגוד ללחץ ולאיומים של ארה"ב שלא לשתף עמה פעולה מחשש לאיום על הביטחון הלאומי, וזאת עקב החוק הסיני לפיו ניתן לכפות על ארגונים למסור נתונים למדינה אם יתבקשו לעשות זאת. דובר ואווי מסר כי "אנו מברכים על הצעד שהממשלה הגרמנית עשתה. חששות בנוגע לאבטחת סייבר רק תעכב את ההתפתחות הטכנולוגית ואת ההתקדמות החברתית. ואווי תמשיך לעבוד באופן גלוי עם רגולטורים, לקוחות וארגונים בתעשייה כדי להבטיח שהרשתות הסלולריות יהיו מאובטחות".

✔ נשיא מקסיקו לשעבר, ויסנטה פוקס, התראיין ל-CNBC ואמר כי הנשיא טראמפ מבודד את ארה"ב ומסכן בכך את הצמיחה הכלכלית העולמית- "אני בצד של סחר חופשי, אני בצד של כלכלת השווקים. הוא בונה חומות, הוא מבודד את ארה"ב מהמשחק הכלכלי העולמי, וזה ימנע את צמיחת הכלכלות בכל מקום בעולם. למרבה המזל, מגמת ההגירה ממקסיקו התהפכה לחלוטין, כך שיותר מקסיקנים חוזרים למקסיקו בגלל NAFTA (הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה), מכיוון שאנו בונים את ההזדמנויות, מכיוון שאנו עובדים כיום במשרה מלאה על הכלכלה שלנו".

✔ ג'ק מא, מייסד קבוצת עליבאבא (סימבול: BABA) אמר כי החברה חשופה לכ-300 ניסיונות של התקפות סייבר בכל יום. מא אמר כי הוא גאה שלמרות ההטרדות הבלתי פוסקות AliPay, זרוע התשלומים שלה המדווחת על קרוב למיליארד משתמשים ומעבדת עסקאות בשווי של כ-50 מיליארד דולר ביום, טרם הפסידה "סנט אחד" לאותם האקרים.

✔ בנק אוף אמריקה (סימבול: BAС) מדווחת על רווח נקי של 5.27 מיליארד דולר או 56 סנט למניה, בהשוואה ל-6.70 מיליארד דולר או 66 סנט למניה ברבעון המקביל; ההכנסות עלו ל-22.81 מיליארד דולר, לעומת 22.72 מיליארד דולר ברבעון המקביל – ציפיות האנליסטים עמדו על 22.58 מיליארד דולר. ההכנסות מריבית עמדו על 12.19 מיליארד דולר לעומת 12.06 מיליארד דולר ברבעון המקביל – הצפי עמד על 12.15 מיליארד דולר. ההכנסות שאינן מריבית הסתכמו ב-10.62 מיליארד דולר, בהשוואה ל-10.66 מיליארד דולר ברבעון המקביל, הצפי עמד על 10.38 מיליארד דולר.

✔ המכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו בחודש ספטמבר ב-0.3%- ירידה ראשונה זה שבעה חודשים, בעוד שתחזיות הכלכלנים היום לצמיחה של 0.3%. נתוני חודש אוגוסט תוקנו כלפי מעלה לגידול של 0.6% לעומת 0.4% במקור. בניכוי מכירות מכוניות ירדו המכירות הקמעוניות בספטמבר ב-0.1%, גם כאן בניגוד לתחזיות הכלכלנים לצמיחה של 0.2%.

 

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 42

13-14/10/2019-

בורסת תל-אביב- סוכות

14/10/2019-

בורסת אוקראינה- יום מגיני האומה

בורסת ארגנטינה- יום גשר

בורסת טנזניה- יום נייררה

בורסת יפן- יום הספורט והבריאות

בורסת קולומביה- יום קולומבוס

בורסת קנדה- חג ההודיה

בורסת תאילנד- חלופה ליום זכרו של ראמה התשיעי

15/10/2019-

בורסת תוניסיה- יום הפינוי

בורסת מלאווי- יום האם

בורסת קוסטה ריקה- יום קולומבוס

18/10/2019-

בורסת זמביה- יום תפילה

 


 

הנפקות

17/10/2019-

חברת Bellring Brands (סימבול: BRBR).

חברת Innate Pharma SA (סימבול: IPHA).

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close