קריפטו

בת ה-26 שעומדת מאחורי מהפכת הליברה

היא רק בת 26, וכבר אחראית על אחת המהפכות הגדולות בעולם. הכירו את מורגן בלר, הוגת רעיון הליברה והכוח המניע של המטבע הקריפטוגרפי החדש של פייסבוק.

רשת CNBC חשפה את זהותה של מורגן, שנשארה אלמונית עד כה, בהקשר להוצאת המטבע, כשאת כל הקרדיט קיבלו סגני הנשיא, קווין וייל ודויד מרקוס. אך בקהילת הקריפטו היא ידועה כיוזמת התהליך ומובילת המהפכה.

מקור: CNBC

 

איך הכל התחיל

מורגן שהיתה עובדת חדשה יחסית בפייסבוק, תהתה מה אפשר לעשות עם 2 מליארד יוזרים, ואיך לשלב את נושא הפיננסים בחברה. היא החלה לחקור את נושא הבלוקציין ולהפגש עם מומחים בתחום עד שהצליחה לשכנע את החברה לקחת ברצינות את כל נושא הטכנולוגיה החדשה.

במאי 2018 יצא לפועל באופן רשמי פרוייקט הליברה. מורגן חברה לסגן הנשיא מרקוס שהיה אחראי בזמנו על פרוייקט המסנג'ר בפייסבוק.  ולאחר זמן מה הם הצליחו לשכנע גם את סגן הנשיא ווייל להצטרף לקבוצת הקריפטו שלהם.

מי את מורגן בלר

מורגן ששומרת על פרופיל נמוך, מונתה להיות ראש צוות האסטרטגיה של פרויקט הליברה.

היא למדה סטטיסטיקה באוניברסיטת קורנל בארה"ב ושימשה כאנליסטית בחברת השקעות. משם עברה לאיביי למספר חודשים ואחר כך לאנדרסן הורביץ, חברת השקעות פרטית.

בשנת 2017 הגיעה לפייסבוק למחלקת פיתוח עסקי, שם היתה 9 חודשים לפני שעברה לעבוד בצוות פיתוח הליברה.

הצלחה מסחררת או כשלון צורם

פרויקט הליברה שינה את מהלך ההיסטוריה ללא ספק. כניסתה של פייסבוק לתחום הפיננסים הפחידה את הרגולטורים, המוסדות הפיננסים הותיקים ואולי גם אותנו, האזרחים שלא כל כך סומכים על פייסבוק שתשמור על הפרטיות שלנו. סקרים בארה"ב מראים ש 49% מהאמריקאים לא סומכים על המטבע של פייסבוק, והפרויקט מקבל אש מכל כיוון.

לטוב ולרע, ליברה הצליחה לזעזע את הקיים. וכמו שאומר המוטו של פייסבוק MOVE FAST AND BREAK THINGS מורגן בהחלט הצליחה לשבור דברים.

 

מקורות:

https://cnb.cx/2LFTNJJ

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close