וול סטריטקריפטו

רומא לא נבנתה ביום, אבל אבני היסוד של מהפכת הבלוקצ'יין מונחים בימים אלו, וזוהי רק ההתחלה…

» כותבים את ההיסטוריה של ימינו:

בגיבוי מלא של מייקרוסופט וסטארבאקס, הבעלים של הבורסה לני"ע בניו יורק (NYSE) הידועה בשם ICE- Intercontinental Exchange השיקה סטארט-אפ בשם “Bakkt” כדי להפוך את המטבעות הוירטואלים לבטוחים, זמינים וסחירים גם למשקיע הסביר.

 


 

» בורסת המטבעות הוירטואליים של מלכת וול- סטריט:

הביטקוין עומד על סף פריצה כמטבע מיינסטרימי.

לפחות זו המטרה של הסטארט-אפ שהושק על ידי אחד השחקנים החזקים ביותר בוול סטריט, עם גיבוי מכמה מהחברות המובילות באמריקה.

בחודש אוגוסט שנה שעברה הודיעה הבורסה הבין יבשתית ICE- ענקית המסחר שבבעלותה הבורסה של ניו יורק (NYSE) ושווקים עולמיים אחרים – שהיא מקימה חברה חדשה בשם Bakkt .

המיזם החדש, יציע שוק מוסדר פדרלי לביטקוין.

Bakkt שואפת להפוך את הביטקוין למטבע עולמי מהימן עם שימוש נרחב.


 

» צעדים אסטרטגיים של Bakkt:

היעד הקיומי של Bakkt יהיה להפוך את ביטקוין להצעה בריאה ובטוחה עבור שחקני מפתח שעכשיו מתנערים ממנו – המוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם.

המטרה היא לפלס את הדרך עבור מנהלי הכספים הגדולים להציע קרנות נאמנות ביטקוין, קרנות פנסיה ותעודות סל, כהשקעות מיינסטרימיות מוסדרות מאוד.

השלב הבא לאחר מכן יכול להיות שימוש בביטקוין להחלפת כרטיסי האשראי בעולם.

נוכחותם של סטארבוקס ומיקרוסופט מרמזת מאוד כי Bakkt ישאף לחולל מהפכה בדרך בה צרכנים משלמים בקניון ובאונליין. ענקית הקפה היא כבר שחקנית מובילה בעידוד הלקוחות לשלם באמצעות הסמארטפונים שלהם ולא באמצעות כרטיסי האשראי.

ומיקרוסופט, באמצעות עסקי הענן שלה Azure,  משרתת בסיס ענק של קמעונאים, המטפלת במשימות משרד- החל מעיבוד חשבוניות ועד למסחר אלקטרוני (E-commerce).


 

» צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות:

אתמול- ה-22 ליולי 2019, יומיים לאחר ציון 50 שנה מאז שהאדם נחת על הירח לראשונה, Bakkt השיקה לראשונה את פעילות המסחר שלה ע"י הנגשת בדיקות קבלת משתמשים לגבי חוזים עתידיים על ביטקוין שרשומים ונסחרים ב- ICE Futures U.S.A.

זה לא צעד קטן. השקה זו תביא לתקן חדש לגישה לשווקי קריפטו. בהשוואה לשווקים אחרים, ההשתתפות המוסדית בקריפטו נותרה מוגבלת בגלל מגבלות כמו תשתיות שוק וודאות רגולטורית. התוצאה היא היקפי מסחר, נזילות ושקיפות מחירים נמוכים יותר משווקים מבוססים יותר.


 

» צעדים חשובים נוספים במהפכת המטבעות הוירטואליים וטכנולוגיית בלוקצ'יין:

» הצטרפות "ליברה" למשפחת המטבעות הוירטואליים-

ליברה הוא מטבע שיונפק ע"י פייסבוק (צפי לשנת 2020), דרך חברת הבת שלה – קליברה אשר נוסדה בשוויץ וכוללת 100 חברים ביניהם – Paypal, ויזה, מאסטרקארד, Uber, Spotify, Booking, Lyft, Ebay וענקים אמריקאיים נוספים.

ההודעה הדרמטית של פייסבוק לגבי ליברה משכה תגובות מהנשיא טראמפ, יו"ר הפד ג'רום פאוול, שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, חברי קונגרס ודמויות שונות.

 

» העולם מתקדם למטבעות וירטואליים-

רשתות ענק בארה"ב כמו Barnes & Noble, Office Depot, Amazon Whole Foods, AT&T ועוד החלו לאמץ תשלומים במטבעות דיגיטליים.

JPMorgan הודיעה על השקת מטבע משלה וגולדמן זאקס גם בדרך.

בנוסף, לאט ובזהירות מתחילים גם המוסדיים להיכנס לתחום- פידליטי (היקף נכסים- 7.2 טריליון $) השיקה פעילות של נכסים דיגיטליים עם רישום של מאות גופים מוסדיים בארה"ב.

אוניברסיטאות מובילות בעולם – ייל, סטנפורד, הארוורד, MIT ביצעו השקעות בחודשים האחרונים בקרנות בתחום.


 

» שוק הקריפטו-

התנודתיות של מוצרי הקריפטו בשוק משכה ספקולנטים ומשקיעים רבים והפחידה את הכסף המוסדי. בסתיו 2017 מחיר ביטקוין זינק בין 6,400 דולר לכמעט 20,000 $; מאז הוא הרקיע שחקים ומכוון ל-10,000$.


 

 

לסיום, אמנם מבחוץ שוק המטבעות הוירטואליים נראה מאיים ומזכיר רכבת הרים באופיו – אבל בתור משקיעים/ סוחרים או אנשים המביעים עניין בשווקים – אנו חייבים לעקוב ולנתח בזהירות ובתשומת לב רבה שווקים שהעניין בהם מתעורר, שם ימצאו הזדמנויות.

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close