טכנולוגיה וביוטקקריפטו

כל מה שרציתם לדעת על פייסבוק, ליברה וקליברה

ביום שלישי, שיחררה פייסבוק הודעה דרמטית שבה חשפה לראשונה את פרויקט ליברה שהולך לשנות מקצה לקצה את הדרך שבה פועל העולם כיום בתחומי העברת הכספים, הבלוקצ'ין והקריפטו.

 

OOPS  I DID IT AGAIN

פייסבוק, כמו בשיר הידוע של בריטני ספירס, OOPS  I DID IT AGAIN, מובילה (שוב) מהפכה שמשנה את העולם מקצה לקצה.

בשנת 2004 הובילה את מהפכת הרשתות החברתיות אשר הגיעו לכל פינה נידחת בעולם.

בשנת 2019 מובילה שוב פייסבוק את המהפכה, הפעם בתחום הפיננסים. על ידי כניסתה לתחום העברת התשלומים בין אנשים באמצעות ממשק שיהיה פשוט, וידידותי כמו שהחברה יודעת לעשות. מטרת הפרויקט לאפשר שימוש בשירותי העברת הכספים גם למי שאין גישה לבנק או מוסד פננסי כלשהו.

 

מתקפת הנגד

כטיבה של כל מהפכה, שהולכת לשנות מן היסוד עולם שהיה עד כה מקובע בדעותיו, גרמה ההודעה של פייסבוק לסערה בקרב רגולטורים רבים.

החל מהקונגרס האמריקאי שטוען שפייסבוק היא לא בדיוק החברה המתאימה לפרויקט בשל בעיות אבטחת המידע הרבות שבהן היא הואשמה ועד שלא יתבהרו ההאשמות עליה להקפיא את המשך הפרויקט. וכלה במנהיגים שונים ברחבי העולם שלא אוהבים את הרעיון שההמון הסואן יעבור לשימוש בפלטפורמות העברת כספים שאין עליהם פיקוח ממשלתי.

 

פרויקט ליברה

הפרוייקט יאפשר העברת כספים ותשלומי און ליין באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ'ין במהירות רבה. ההתחברות תהיה למערכת דמויית צ'ט, ועל פי עיתון גלובס, כל מי שירצה להצטרף למערכת יצטרך להציג מסמך מזהה שיאפשר לו להשתמש בה.

המערכת תהיה פשוטה לשימוש, בדומה למערכות הקיימות היום BIT ו PAYBOX המאפשרות העברת כסף בצורה ידידותית למשתמש, ותאפשר גישה קלה לשינוי ססמאות, ושירות לקוחות.

מלבד העברת כספים בין אחד לשני, ושימוש כתשלום און ליין ברכישות שונות ברשת, יאפשר בעתיד להשתמש בשירות כמוסד פיננסי לכל דבר, כמו משיכת כסף ATM , הלוואות, וכו'.

בעלי חשבון בנק יוכלו בקלות לחבר אותו לאפליקציה, ואילו אלו שאין להם גישה לבנקים, יוכלו באמצעות חלפני כספים להמיר את כספם לליברה ולהצטרף לאפליקציה.

המטבע הקריפטוגרפי שיופק, צפוי שיהיה יציב בשל הרזרבות שעליהן הכלכליות עליהן הוא ישען.  ויוצמד לסל המטבעות הרגילים הקיימים כיום. מה גם, שהנפקת המטבע תעשה בצורה מבוקרת לפי ביקוש והיצע.

עלות העברת הכספים, משיכתם והפיכתם לפיאט (מטבע רגיל) תהיה אפסית, לעומת העלויות הגבוהות הקיימות כיום שעומדות על סביבות 7%.

 

מהי קליברה

קליברה היא הארנק הדיגטלי שפייסבוק מפתחת שיהיה זמין באמצעות מסנג'ר וואטסאפ. הוא יאפשר העברת ליברות – המטבע הדיגטלי. בפייסבוק מבטיחים שהם יעשו הכל כדי לשמור על אבטחת המידע למי שיבחר להשתמש בארנק הדיגטלי שלהם. הם עדיין בשלבים מוקדמים של הפיתוח, ולפי הבטחתם הם מתייעצים עם מומחים בתחומי אבטחת המידע כדי לשמור על כל הנתונים מוגנים.

הצצה ראשונה לארנק הדיגטלי:

מקור: FB newsroom

 

בנוסף לארנק של פייסבוק יורשו גם חברות אחרות לפתח ארנקים דיגיטליים משלהן כמו פייפאל לדוגמה אשר עובדת על הפיתוח כבר תקופה מסוימת.

 

מקורות:

Coming in 2020: Calibra

https://bit.ly/2XjDrfx

https://bit.ly/2WU6l6y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close