קריפטו

מהפכת הקריפטו של פייסבוק

מחר (יום ג' 18.6.19) תפיץ פייסבוק באופן רשמי את הבשורה על המטבע המבוזר החדש שהיא הולכת להשיק בשנת 2020. מטבע שישרת את משתמשי פייסבוק, ווטסאפ ואינסטגרם להעברת כספים בינם לבין עצמם, ולרכישות ברשת.

 

פרוייקט ליברה

במשך שנה עבדה החברה על פרויקט ליברה LIBRA שמאגד סביבו את כל ענקי הכלכלה. החל מויזה, מאסטרכרד, פייפאל, הובר, חברות השקעה גדולות, וכלה בחברות איקומרס כמו איביי. לשם כך הוקם תאגיד, שכל חברה בו משקיעה 10 מליון דולר לפיתוח ושיווק. דבר שגם יתן גיבוי לערך המטבע שמופק.

מטרת הפרויקט, היא ליצור מטבע שיהיה מספיק יציב, ולא תנודתי כמו שמטבעות הקריפטו האחרים הוכיחו עד כה. לאפשר למאגר אדיר של מתמשים חדשים להכנס לשוק המטבעות ובעיקר לפנות למדינות העולם השלישי המתפתחות שבהן המטבעות המקומיים יציבים פחות, וליצור עבורן מקור לשימוש במטבע יציב יותר.

 

 

1:0 לקריפטו

המהלך של פייסבוק, להכנס לתחום הבלוקצ'ין ולהפיק מטבע מבוזר מהווה הפכה של ממש בעולם הקריפטו. במשך שנים הם ניסו להכנס למיינסטרים, לרתום את הרגולטורים לצידם ולגרום לשימוש נרחב במטבעות.

אך הם נתקלו בחומה בצורה מצד הרגולטורים שלא ממש ידעו איך לאכול את המטבע שאין לו כביוכול שום רישום ותיעוד הגיוני מצידם. ומצד המשתמשים גם נתקלו בחשד כבד. גם משום שהשימוש אינו ברור ופשוט לכל אחד, ואם אתה לא מתכנת בלוקצ'ין שמבין בזה, אז הסבירות לשימוש היא קטנה מאוד.

כניסתה של פייסבוק לעולם החדש הזה, מעלה את סוגיית הקריפטו ללבל חדש. עכשיו הרגולטורים לא יוכלו להתעלם מכוח משמעותי חדש שנכנס למשחק, מגובה בכל העלית של הכלכלה הפיננסית. וכמות המשתמשים מן הסתם תגדל משמעותית, ככל שפייסבוק תהפוך את התהליך לפשוט, נוח וידידותי יותר למשתמש.

 

פייסבוק בכל פינה

עם הבשורות המשמחות לעולם הקריפטו, והחדשות המרעישות של המהלך החדשני של פייסבוק. קשה שלא לעצור ולחשוב לרגע. יש לפייסבוק מאגר מידע עצום על כל אחד ואחד מאיתנו. היא יודעת יותר דברים ממה שגוגל אפילו יודעת. האם באמת נרצה לתת לה גם את הכוח לשלוט בכסף שלנו. האם זה לא קצת סותר את מהות המטבע המבוזר שהוא אלמוני מיסודו ולא מעניק כוח לאף ממשלה. אז הכוח עכשיו פשוט עובר לגוף אחר.

 

מקורות

https://bit.ly/2XfvGap

https://bit.ly/31zjZdU

https://bit.ly/31DKlLF

תגיות

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close