קריפטו

מה חדש בעולם הקריפטו

אחרי עליה דרמטית, שבה נשק הביטקוין לרמות ה 9000 דולר בסוף חודש מאי, ירד בהדרגה לכיוון אזור ה -7700 דולר. הביטקויון ממשיך לזגזג אך מגמת העלייה נשמרת באופן כללי החל מחודש ינואר השנה.

גם ההתרחשויות וההתפתחויות בעולם הקריפטו תופסות תאוצה, הנה חלק מהעדכונים החמים:

ה SEC נגד KIK

רשות ניירות הערך של ארה"ב הגישה ביום שלישי תביעה נגד קיק אינטראקטיב, חברת מדיה חברתית קנדית שמרכז הפיתוח שלה יושב בתל אביב. החברה נתבעת על כך שגייסה הון שלא כדין על ידי מכירת מטבע קריפטוגרפי.

על פי הטענות היא גייסה 100 מליון דולר במכירת מטבע בשם KIN שהוא המטבע הקריפטוגרפי שיצרה החברה לשם גיוס כספים בשנת 2017. בשיאו היה המטבע שווה 1300 דולר ואילו כיום שווי קרוב לאפס.

את הגיוס הוביל צוות ממייסדי חברת Orbs. אחד המשקיעים הגדולים בהנפקת המטבע של קיק היה משה חוגג, מייסד ויו"ר קרן ההון סיכון סינגולריטים ובעלי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. גוף נוסף שהשקיע בהנפקה היה חברת iAngels הישראלית.

לדברי ה SEC, האסימון Kin, שהוא אמצעי תשלום בתוך אפליקציית המדיה החברתית Kik הוא נייר ערך לכל דבר שעמד במבחן HOWEY. כלומר, אנשים השקיעו כסף בציפייה לרווח כתוצאה ממאמץ כנה של אחרים. אך קיק מצידה טוענת כי מעולם לא הבטיחה רווחים ולכן למעשה היא לא מכרה נייר ערך שלא כדין.

צעד קטן לאדם, צעד גדול לקריפטו

לאחר קרוב לשנתיים של דיונים משפטיים, זכה ברוקר הביטקויון הישראלי , ביטס אוף גולד, במשפט נגד בנק לאומי. כשבית המשפט העליון קבע כי חשבון הבנק שלו לא יסגר והוא יוכל להמשיך את פעילותו בכל הנוגע לסחר במטבעות קריפטו.

חברת ביטס אוף גולד, מספקת שירותי רכישה ומכירה של מטבעות דיגטליים לאלפי ישראלים מאז שנת 2013.  חשבון החברה מתנהל בבנק לאומי, שסירב לקבל את כספי החברה משום שמקורם במסחר בביטקוין. תופעה נפוצה בשוק הקריפטו.

בשנת 2017 הפסידה ביטס אוף גולד בתביעתה נגד הבנק כשבית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי לא ניתן להכריח את הבנק לקבל את הכספים. וזאת בעקבות הודעת בנק ישראל על הסכנות הכרוכות במסחר בביטקויון.

ביטס אוף גולד לא נשארה חייבת וערערה לבית המשפט העליון, אשר קבע בימים האחרונים, כי החברה תמשיך לנהל את חשבונה בבנק לאומי לצורכי פעילות מסחר במטבעות וירטואליים, ואילו הבנק מצידו רשאי לבחון באופן פרטני כל פעולה שמתבצעת בחשבון על מנת למזער סיכונים שלדעתו עשויים לנבוע מפעילותה של החברה.

מנכ"ל החברה, יובל רואש, אמר, כי זהו רגע מרגש עבורם כחברה, ועבור הקהילה כולה. בשל ההצלחה  להוכיח לבית המשפט כי הם ראויים לאמון המערכת הבנקאית.

סטייק ב 4.6 מליון דולר

כמה כסף הייתם מוכנים לשלם על ארוחת עם וורן באפט? מסתבר שהרבה.

בכל שנה מתקיימת מכירה פומבית לארוחת צהריים מסורתית עם וורן באפט כשההכנסות מיועדות לארגון הצדקה גלייד המסייע לחסרי בית בסן פרנסיסקו.  השנה זכה בכבוד ג'סטין סאן,  כשהוא ושבעה מחבריו יוכלו לאכול ארוחת צהריים עם האיש והאגדה תמורת 4.6 מליון דולר.

סאן, הוא יזם בתחום מטבעות הקריפטו, ייסד את המטבע הוירטואלי טרון ומנכ"ל חברת ביט טורנט (חברה לשיתוף קבצים). בכוונתו לשאול את באפט לגבי השקעות בתחום הקריפטו. תחום שהוא כינה בעבר רעל עכברושים והמליץ להדיר את רגלים ממנו.

מקורות:

https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3763558,00.html

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288475

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288431

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288281

 

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close