קריפטו

מי אתה סאטושי נאקאמוטו?

איך הכול התחיל?..

סאטושי נאקאמוטו הוא שם בדוי של מייסד הביטקוין האגדי.

ב-1 לנובמבר 2008, שיתף אדם בשם סאטושי נאקאמוטו, מסמך שבו הוא מתאר את הפיתוח החדש שעליו עבד והוא נקרא ביטקוין. מערכת של כסף אלקטרוני שמועבר מנקודה לנקודה ללא צורך בשימוש בגוף שלישי כמו בנקים וחברות אשראי.

בשנת 2009 שיחרר נאקאמוטו את התוכנה לשימוש חופשי, ובשנת 2010 נעלמו עקבותיו של המייסד לחלוטין. לא ברור אם מדובר בגבר, אישה, או קבוצת מפתחים. מי שזה לא יהיה הוא נעלם לחלוטין. והחגיגה התחילה.

המסתורין שאופף את היעלמותו של מייסד הביטקוין רק תרם להילה שנוצרה סביב המטבע, והעניין בו הלך וגבר עם השנים.

 

החקירה בעיצומה

עיתונאים רבים ניסו לחקור את העניין ולגלות מיהו אותו אדם, או קבוצת אנשים שייסדה את המטבע. ולא רק בשל סקרנות ילדותית, אלא מדובר גם באדם עשיר מאוד המחזיק למעלה ממיליון מטבעות ביטקוין ששווים נאמד כיום ב 5.6 מיליארד דולר.

תחילה סברו שמדובר באדם יפני, בשל שמו. אך המסמך שהפיץ בשנת 2008 שהיה כתוב באנגלית רהוטה מדי,  הפריח את הרעיון.

תיאוריות קונספירציה רבות החלו להציף את הרשתות, ועיתונאים רדפו אחרי כל קצה חוט שרק הגיע לידיהם. כך במשך השנים ניסו את מזלם בחשיפת אנשים שונים שנדמה היה כי הם מתאימים לפרופיל של סאטושי.

כמו למשל האל פיני, מפתח תוכנה שהיה הראשון שקיבל 10 מטבעות ביטקוין מסאטושי כמבחן לראות אם התוכנה עובדת. או אדם בשם דוריאן פרנטיס, יפני שגר בקליפורניה שתאם לפרופיל שנבנה סביב האישיות החמקמקה.

תיאוריה אחרת, שבה מעורבות 4 חברות גדולות בשם סמסונג, טושיבה, נאקמיצי' ומוטורולה הופצה. שכן האותיות הראשונות של כל חברה יוצרות את השם:

SA (SAMSUNG) TOSHI (TOSHIBA)

NAKA (NAKAMICHI) MOTO (MOTOROLA)

אך גם תיאוריה זאת הופרכה משום שהחברות סירבו לאשר את הנושא.

 

תחיית המתים

לאחרונה הופצו השמועות שכנראה נאקאמוטו, האדם או הקבוצה אינם בין החיים עוד, כי אחרת איזה עוד סיבה יש למישהו לא להשתמש בכסף שיש ברשותו.

אך ג'ון מק'פי, מייסד תוכנת האנטי וירוס מק'פי טען לפני מספר ימים כי הוא מצא את סאטושי: לטענתו מדובר בגבר, שחי בארה"ב וכי הוא מתכוון לחשוף אותו למורת רוחו של סאטושי עצמו, אך בהמשך חזר בו מק'פי בהודעה שאולי זה לא הזמן הטוב ביותר לעשות זאת, בשל בעיות שיש לו עם ארה"ב בענייני הסגרה בגין האשמות שתלויות נגדו, והוסיף כי עורך דינו יעץ לו לא לעשות זאת כרגע.

לשאלה איך הוא מצא אותו, בזמן שאחרים לא הצליחו, אמר מק'פי שזה היה קלי קלות בהתחשב בעובדה שהוא עסוק בלאתר אנשים שמנסים לשמור על הזהות שלהם באינטרנט כל חייו.

 

אז מי זה סאטושי נאקמורו? 

כנראה שהחידה תמשיך לעורר גלי סקרנות עוד זמן רב….

 

 

 

מקורות:

https://coinsutra.com/satoshi-nakamoto-facts/

https://bloom.bg/2PxYGUs

https://blockonomi.com/who-is-satoshi-nakamoto/

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001283406

 

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close