חדשות היום

דויטשה בנק מורידים את דירוג מניית מודרנה ; ארה״ב מסירה את החרם על ואווי זמנית

 

תמונת מצב השווקים ביציאה לסוף שבוע

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ הבית הלבן חושף את תוכנית החיסון שלו לילדים בני 5 עד 11 אשר אמורה לצאת לפועל ברגע שה-FDA ייתן את אישורו לחסן ילדים. יועצי החיסונים של ה-FDA אמורים להיפגש ב-25.10 כדי להחליט אם לאשר לתת חיסוני פייזר לילדים קטנים.
✔ אוסטרליה מסרה כי היא נמצאת “בשלבים אחרונים” של פתיחת הגבולות עם סינגפור וכי היא מתכוונת לפתוח את גבולותיה הבינלאומיים בחודשים הקרובים.
✔ דויטשה בנק מורידים את דירוג מניית יצרנית חיסוני הקורונה מודרנה (MRNA) ל’מכירה ונותן לה מכיר יעד של 225 דולר מניה – אפסייד של 34% מתחת למחיר סגירה בחמישי.
✔ מדד מנהלי הרכש של מרקיט לגוש היורו נפל לשפל של 54.3 נקודות באוקטובר, לעומת 56.2 בספטמבר, ובעוד שהאנליסטים ציפו לירידה ל-55.2 נקודות.

ארה״ב מסירה את החרם על ואווי זמנית
בחודש מאי 2019 ממשל טראמפ הכניס את ענקית התקשורת הסינית וואווי לרשימה השחורה אשר אוסרת פעילות מסחרית של חברות אמריקאיות עמה.
החרם נשאר עד היום ודי עשה לוואווי צרות בשיווק המכשירים לשוק הגלובלי. החרם המדובר הוקל במעט לאורך התקופה ואפשר לוואווי לרכוש אך ורק מעבדים עם מודם לדור הרביעי 4G ולא לדור החמישי 5G.
עפ”י דיווח של רויטרס, כעת ממשלו ביידן פותח ומשחרר את החרם במידה מוגבלת ויאפשר לחברה לעבוד עם יצרניות אמריקאיות מחודש נובמבר הקרוב ועד לחודש אפריל 2022.
חברת וואווי קיבלה אישור מסחר ל- 113 בקשות יצוא שהוגשו בשווי של 61 מיליארד דולרים.
בנוסף ממשל ארה״ב אישר 188 בקשות בשווי 42 מיליארד דולרים לחברת SMIC יצרנית שבבים סינית.
מהפרסומים לא ניתן לדעת אלו חברות קיבלו את אישורי הסחר עם וואווי והאם גוגל חלק מהם.

אוורגרנד ניצלה מחדלות פירעון
ענקית הנדל”ן הסינית הסינית אוורגרנד, המצויה בחובות ענק של מעל 300 מיליארד דולר, השיגה את הכספים עבור תשלום ריבית חשוב שהייתה צריכה לבצע ב-23 בספטמבר וקיבלה עליו תקופת גרייס בת ה-30 ימים.
תשלום הריבית, בסך 83.5 מיליון דולר על אג”ח דולריות בהיקף של 2 מיליארד דולר, שמחזור החיים שלהן מסתיים במרץ 2022, עמד בספק – לאחר שענקית הנדל”ן הזהירה פעמיים כי היא עלולה להגיע לחדלות פירעון.
מרבית איגרות החוב האלה מוחזקות על ידי משקיעים זרים.

הולנד פרצה את ההצפנות של טסלה
מעבדה השייכת לממשלת הולנד טוענת כי הצליחה לפצח את הצפנת המידע של טסלה, וכעת מסוגלת לשלוף מהמכוניות שלה כמויות משמעותיות של מידע הנוגע למגוון פעולות של הנהגים.
ברקע לפיענוח של מעבדת NFI, הפועלת כחטיבה עצמאית של משרד המשפטים ההולנדי, נמצאת מעורבותן של מכוניות טסלה בלא מעט תאונות דרכים, דבר שגרם לממשלות בעולם לדרוש מהיצרנית חשיפת נתונים ממאגריה. עם זאת NFI אינה מפרטת אילו גופים הזמינו את המידע.

הפדרל רזרב אוסר על בכיריו להחזיק במניות
התפטרותם של שני בכירים בפד וביקורת חריפה על יו”ר הבנק, ג’רום פאואל, על כך שרכשו כמויות גדולות של מניות בזמן המשבר, כשהם מקורבים לממשל ולכל פרטי המאקרו, הובילו לכך שפאואל הכריז על כללים חדשים ונוקשים בניסיון למזער את הנזק.
הבנק הפדרלי הודיע כי יאסור על בכיריו לקנות מניות ואג”ח ויגביל את הסחר הפעיל שלהם –
“הכללים הנוקשים החדשים הללו מציבים רף גבוה כדי להבטיח לציבור שאותו אנו משרתים שכל הבכירים בבנק שלנו ממוקדים במשימה הציבורית”.
בכירי הפד יצטרכו כעת להודיע 45 יום מראש על קנייה או מכירה של ניירות ערך שעדיין מותרים.

מאסק קיבל את האישור לחצוב מנהרות בלאס וגאס
הנציבות המחוזית של נוואדה, שבו נמצאת העיר לאס וגאס, אישרה את ההסכם עם Boring Company של אילון מאסק אשר סולל את הדרך לכריית רשת מנהרות לתחבורה ציבורית תת-קרקעית ברחבי העיר.
ההצעה שהגישה החברה של מאסק לפני כשנה כוללת רשת מנהרות באורך של כמעט 47 ק”מ ו-51 תחנות, הכוללות בתי מלון, שדה התעופה, האוניברסיטה המקומית ויעדים נוספים.
נשיא החברה העריך שהחברה תבנה בין 5 ל-10 תחנות תוך 6 חודשים, ואחר כך תוסיף בין 15 ל-20 תחנות בשנה, במטרה לסיים את כל הרשת תוך 3 שנים.

קאתי ווד עושה ‘רה ארגון’ בפורטפוליו
קאתי ווד, מנהלת קרן ההשקעות ARK, מורידה עוד יותר את החשיפה לחברת טסלה, כשחברת ניהול ההשקעות מכרה 46,414 מניות TSLA בשווי מוערך של 41.49 מיליון דולר, מה שמעמיד את סך המכירות של החברה למניה זו מתחילת ספטמבר על יותר מ-811 מיליון דולר.
עוד פורסם כי ARK רכשה 2.1 מיליון מניות של פלטפורמת משחקי הווידאו Skillz (סימבול SKLZ) ו-225 אלף מניות של חברת שירותי הבריאות SomaLogic (סימבול SLGC).

 


 

פרסום דו”חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close