חדשות היום

אפל גוררת את וול סטריט לסגירה שלילית נוספת ; אוורגרנד הסינית מחמיצה עוד 2 תשלומי אג"ח

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ מודרנה (MRNA) הודיעה כי תוכנית Covax, המארגנת את הפצת החיסוני למדינות עניות, מימשה את האופציה לרכוש ממנה 176.5 מיליון מנות חיסון – מהן 116.5 מיליון מנות יסופקו ברבעון הראשון של 2022 ו-60 מיליון מנות ברבעון השני. ל-Covax יש עדיין אופציה לרכישת 116.5 מיליון מנות, ואם זו תמומש המנות הנוספות יסופקו ברבעון השלישי של 2022.
✔ חברת הביומד הגרמנית CureVac (סימבול CVAC) הודיעה כי היא מושכת את בקשת האישור לחיסון ה-mRNA שלה לקורונה מה-FDA. החברה ציינה שההחלטה התקבלה לנוכח העובדה שהליך האישור צפוי להסתיים רק סביב חודש יוני. המשמעות – החברה מבטלת את החוזה עם הנציבות האירופית, למכירת 405 מנות חיסון בתום תהליך האישור.
✔ אמזון (AMZN) הודיעה לעובדים כי תאפשר למנהלים להחליט באופן אינדיווידואלי על תדירות העבודה של צוותיהם מהבית או מהמשרד.
✔ משרד העבודה האמריקאי הודיע על ירידה במספר המשרות הפנויות באוגוסט ל-10.4 מיליון, לעומת תחזיות שעמדו על 10.9 מיליון וירידה מ-11.1 מיליון משרות פנויות שנרשמו ביולי.
✔ מדד הסנטימנט הכלכלי בגרמניה ירד ל-22.3 נקודות החודש, אחרי 26.5 בחודש ספטמבר ומתחת לציפיות ל-24 נקודות. המדד מתבסס על סקר שנערך בקרב 350 משקיעים מוסדיים ואנליסטים בגרמניה, שמנסים להעריך את המצב הכלכלי במדינה ב-6 החודשים הקרובים.
✔ הלשכה הבריטית לסטטיסטיקה דיווחה ששיעור האבטלה ירד ל-4.5% ב-3 החודשים עד אוגוסט, לעומת 4.6% ב-3 החודשים שהסתיימו ביולי.

אוורגרנד הסינית מחמיצה עוד 2 תשלומי אג"ח
בעיות החוב של קבוצת אוורגרנד הסינית נמשכות, אחרי שכמה ממחזיקי האג"ח הדולריות בארה"ב של חברת הפיתוח, שהייתה אמורה לשלם את הריבית עליהן ביום שני, אמרו כי עדיין לא קיבלו תשלום.
המשקיעים טרם קיבלו את התשלום על אג"ח בריבית 9.5% לפירעון בשנת 2022 ועל אג"ח בריבית 10% לפירעון בשנת 2023.
לדברי בלומברג, הריבית שאוורגרנד צריכה לשלם היתה בסך הכל כ-148 מיליון דולר.
לפי לפחות אחד מכתבי ההצעה של האג"ח, לחברה יש תקופת חסד של 30 יום לפני כניסה למצב של אי-פירעון על כל תשלום שהוחמץ.

האב סקיוריטי בוחנת הנפקה בנאסד"ק
חברת אבטחת המידע HUB Security הודיעה כי היא בוחנת אפשרות לרישום מניותיה לבורסת הנאסד"ק.
דירקטוריון החברה מינה נציגים של החברה כדי שיגישו לה דיווח, בתוך 30 יום, על כדאיות הרישום למסחר בנאסד״ק ביחס לחברות השוואה בתחום הסייבר.
לאחרונה הודיעה החברה על רכישת חברת הסייבר הישראלתי Comsec תמורת 70 מיליון שקלים, כאשר העסקה אמורה להיסגר עד ה-30 בנובמבר 2021.

שוק הקנאביס ממשיך לצמוח: הסכם רחב היקף נחתם
Medocann הישראלית ו-Kanabo Research האירופאית הודיעו כי ייפתחו במשותף מוצרי קנאביס רפואי וזני קנאביס ייחודיים לשיווק בגרמניה ובבריטניה.
כ-1,000 ק"ג של תפרחות הקנאביס והתמציות של מדוקאן ישולבו במוצרים החדשים, שעל פי ההערכות יניבו ב-3 השנים הראשונות של ההסכם מכירות של למעלה מ-9 מיליון אירו.
הזנים והמוצרים החדשים שקנאבו ומדוקאן יפתחו במשותף יתמקדו בטיפול במצבים רפואיים ספציפיים באמצעות שילוב הנתונים הפרה-קליניים שבידי קנאבו לגבי השפעות הקנאביס על מחלות שונות, והבנק עשיר הזנים של מדוקאן לצד המומחיות שלה בפיתוח זנים, הטכנולוגיות ויכולות הגידול החדשניות שפיתחה

המועצה המפקחת על פייסבוק תיפגש עם מדליפת המסמכים
המועצה המפקחת על פייסבוק הודיעה כי תיפגש עם מדליפת מסמכי פייסבוק, פרנסיס האוגן, אשר סיפקה את המסמכים הפנימיים של החברה שהובילו לתחקיר הענק של הוול סטריט ג'ורנל.
"לאור הטענות החמורות שהועלו נגד פייסבוק ע"י גברת האוגן, שלחנו אליה הזמנה כדי לשוחח עם המועצה במהלך השבועות הקרובים – הזמנה שהיא קיבלה.
חברי המועצה מעריכים את ההזדמנות לדון בחוויות שלה ולאסוף מידע שיכול לסייע להאצת שקיפות ואחריות רבות יותר מצד פייסבוק באמצעות ההחלטות וההמלצות שלנו".

האם אפל על הכוונת של סין?
בית המשפט העליון בסין אישר את תהליך התביעה שהגיש אזרח סיני נגד אפל ומדיניותה בהפעלת חנות האפליקציות שלה, בעיקר בנתח בן ה-30% שאפל לוקחת מכל פעולה שמבוצעת דרך האפליקציות והחובה להשתמש בארנק הדיגיטלי של החברה ולא בארנקים אחרים בסין.
כרגע מדובר בסך הכל באישור של התביעה לצאת לדרך, שכן אפל טענה שלא ניתן לתבוע את הישות העסקית שלה בסין בנושא, כיוון שמדובר בישות שאחראית בעיקר להפצת מוצרי החומרה של החברה בסין, ולא לחנות האפליקציות שלה.
עם זאת, לפי חברת המחקר אנלסיס המופיע בכתבה, השוק הסיני אחראי על 47% מתוך כ-643 מיליארד דולר שהאקוסיסטם של חנות האפליקציות הכניסו לאפל ב-2020.

7-Eleven מגיעה לישראל
רשת חנויות הנוחות 7-Eleven חתמה על הסכם עם אלקטרה והיא תקים ב-3 השנים הקרובות עשרות חנויות נוחות ברחבי ישראל, כאשר החנות הראשונה של הרשת צפויה להיפתח בתל אביב ביולי 2022.
ההסכם בין הצדדים נחתם ל-20 שנה עם אופציה להארכה ב-50 שנים נוספות.
החברה, שנמצאת בבעלות יפנית, מגלגלת 91.8 מיליארד דולר בשנה, פועלת ב-17 מדינות והתרחבה לאחרונה להודו ופתחה השבוע חנות ראשונה במומביי.

Airbnb מתהפכת במגמה
המניה של פלטפורמת השכרת דירות לנופש Airbnb (סימבול ABNB) מזנקת במעל ל-5% עד לשווי של מעל ל-110 מיליארד דולר, לאחר שהחברה קיבלה שדרוג בתחזית מבנק ההשקעות cowen group מ'תשואת שוק' ל'תשואת יתר'.
בנק ההשקעות נימק את החלטתו – "בוול סטריט לא מתמחרים נכון את הזינוק בהזמנות שצפוי להיות לאחר הקורונה"

הורדה של תחזית הצמיחה הגלובאלית
קרן המטבע הבינלאומית מורידה את תחזית הצמיחה הגלובאלית, שלטענתה איבדה את המומנטום, בעיקר על רקע הקשיים המתמשכים בשרשרת האספקה.
הקרן מצפה שהכלכלה העולמית תצמח השנה ב-5.9%, מול 6% בתחזית שפורסמה ביולי האחרון.
כלכלת ארה"ב תצמח השנה ב-6%, מול 7% בתחזית קודמת. הצמיחה בגרמניה תעמוד על 3.1%, מול 3.6% בתחזית קודמת.
מנגד, התחזית לאיחוד האירופי שודרגה ל-5%, מול 4.6% בתחזית של יולי.

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close