חדשות היום

החוזים העתידיים פותחים את היום בירידות קלות בהמשך להיפוך אמש ; גולדמן זאקס חותכת את תחזית הצמיחה של ארה"ב

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ חברת מרק (סימבול MRK) הודיעה שתבקש מה-FDA אישור חירום לשימוש בתרופה הניתנת דרך הפה נגד נגיף הקורונה – Molnupiravir. עפ"י החברה, התרופה מורידה את הסיכוי לאשפוז בביה"ח או מוות ב-50% בחולים עם תסמיני קורונה קלה.
✔ חברת התעופה סאות'ווסט (סימבול LUV) ביטלה יותר מ-1,000 טיסות בסוף השבוע, כ-28% מלוח הטיסות המתוכנן שלה  וייחסה זאת לבעיות בניהול קווי התעופה ולמזג האוויר הבעייתי, על אף שאף חברה אחרת לא דיווחה על ביטולים בהיקף נרחב שכזה. בין הסיבות האפשריות שהוזכרו היא "שביתה איטלקית" של טייסים, שמתנגדים להחלטה לחייב את כל עובדיה להתחסן.

גולדמן זאקס חותכת את תחזית הצמיחה של ארה"ב
כלכלני גולדמן זאקס חותכים את תחזית הצמיחה לשנתיים הקרובות בעיקר בשל ההתאוששות האיטית בצריכה הפרטית. עבור השנה הנוכחית מצפים בבנק לצמיחה של 5.6%, לעומת התחזית הקודמת שלהם לצמיחה של 5.7%, ול-4% ל-2021 לעומת תחזית קודמת של 4.4%.
עוד מציינים בבנק כי חלק מהורדת תחזית הצמיחה משוייך להעלאת התחזיות לשנים 2023-2024.
"אחרי שעדכנו את האומדנים שלנו לגבי מניעי הצמיחה העיקריים של הצריכה הפרטית, הפתיחה מחדש של המשק, התמריצים הכספיים וחסכונות הציבור – ולאחר שחישבנו גם את הימשכות המגפה בטווח הארוך יותר – אנו חוזים כעת התאוששות איטית יותר בהוצאות הצרכנים".

שרת האוצר האמריקאית עדיין חוששת ממיתון
ג'נט ילן אמרה בראיון ל-ABC כי "הרבה מאד מונח על הכף", גם אחרי שהסנאט אישר העלאה של תקרת החוב.
לטענתה הפוטנציאל למיתון בדצמבר הקרוב עדיין קיים, כל עוד המחוקקים לא יצליחו להגיע להסכם.
נציג המיעוט הרפובליקאי בסנאט, מיץ' מקונל, שלח מסר לנשיא ביידן באמרו כי הרפובליקאים בסנאט "לא יעניקו סיוע דומה שוב", אחרי שהסכימו כאמור להעלות את תקרת החוב עד ל-3 בדצמבר, בסכום של כמעט חצי טריליון דולר.
החוב עומד על 28.4 טריליון דולר וצפוי לעלות עד הדד ליין הבא ל-28.8 טריליון דולר.

רשת הביטקוין רושמת שיא בנפח עסקאות יומי
תבשבוע שעבר נרשם שיא חדש בנפח העסקאות היומי על גבי הבלוקצ’יין של ביטקוין, כאשר ביטקוין בשווי של כ-31 מיליארד דולר נשלחו והתקבלו ביום אחד (6 באוקטובר).
באותו היום הטרנזקציה הגדולה ביותר הייתה רכישה של ביטקוין בשווי 1.6 מיליארד דולר.
נפח העסקאות הוא מדד נוסף המראה את השימוש הגובר בביטקוין כרשת תשלומים עולמית.
על פי הנתונים של Bitinfochars, שווי הטרנסקציה הממוצעת ברשת הביטקוין עלה ב-3 החודשים האחרונים וכעת עומד על כ-732,000 דולר – עלייה של 273% מתחילת חודש יולי

בלו אוריג'ין דחתה את הטיסה האזרחית השנייה לחלל
חברת החלל של ג'ף בזוס, Blue Origin, הודיעה על דחיית הטיסה האזרחית השנייה שלה אל קצה החלל.
הטיסה, שזכתה לשם NS-18, היתה אמורה להמריא ביום שלישי, אך עתה, בשל תחזית לרוחות עזות באזור אתר השיגור במערב טקסס, היא החליטה לדחות את הטיסה.
המועד החדש להמראה הוא יום רביעי הקרוב בשעה 16:30 (שעון ישראל).

קצין התוכנה הראשי לשעבר בפנטגון שורף את הגנת הסייבר בארגון
קצין התוכנה הראשי לשעבר של הפנטגון, ניקולס צ׳אילן, אמר בראיון לפייננשל טיימס כי ״הגנת הסייבר בחלק ממשרדי הממשלה היא ברמה של גן ילדים.
אין לנו סיכוי במלחמה נגד סין בעוד 15 או 20 שנה. כרגע, הסיפור סגור ולדעתי זה כבר נגמר״.
זהו הראיון הראשון שהעניק מאז התפטרותו בתחילת החודש לאחר 3 שנים בתפקיד, לאחר שהאשים את מחלקת ההגנה האמריקנית בחשיבה מיושנת, בתעדוף טכני לא נכון ובסרבנות מתמשכת לספק תקציבים מתאימים לפרוייקטים חשובים.

"אם נצליח – משותקים יחזרו ללכת"
חברת הסטארטאפ הישראלית מטריסלף, שהונפקה רק לפני ארבעה חודשים ואין לה כלל הכנסות ואפילו נושאת הערת עסק חי, מפתחת טכנולוגיה שאם תצלח תשנה את עולם הרפואה והעולם בכלל.
החברה גייסה עד כה 24 מיליון שקל ולה טכנולוגיה ייחודית שיודעת ליצור שתלים של עצבים בריאים מהמטופל עצמו שיושתלו במקום הפגוע בחולה – החל מחוט שדרה מנותק ועד רשתית מנוונת – ויגרמו להחלמתו.
בשלב הזה החברה בחרה להתמקד במטופלים המשותקים עקב פגיעה בחוט השדרה.
החברה הודיעה בשבוע שעבר שהתקבלה לחממה בביה"ס למינהל עסקים באוניברסיטת ניו יורק וזכתה בתוכנית של ארגון עולמי מבוסטון, מה שגרם למנייתה לזנק ב-45% בשבוע שעבר.

פנאקסיה קיבלה היתר יצוא תמציות קנאביס לגרמניה
חברת הקנאביס הישראלית פנאקסיה קיבלה היתר יצוא של תמצית קנאביס לשאיפה לגרמניה.
פנאקסיה פעילה כבר היום בגרמניה, צרפת וקפריסין וההיתר שקיבלה החברה מגדיל את פרוטפוליו המוצרים שהיא תשווק, מה שבאופן טבעי אמור לתמוך בעסקים שלה.
"תמציות השאיפה מהוות מנוע צמיחה ורווחיות חזק, ואנו מעריכים כי יתרון הראשוניות שלנו יאפשר תפיסת נתח שוק משמעותי בגרמניה, עם צפי לגידול של עשרות אחוזים מידי שנה, בדומה לשווקים בוגרים כצפון אמריקה".

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close