חדשות היום

התשואה על האג"ח לשנתיים פורצת לשיאים של מעל לשנה וחצי ; הפיתרון הזמני לחדלות פירעון של ארה"ב התקבל

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

 

תמונת מצב השווקים

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ יצרנית התרופות פייזר הגישה ל-FDA בקשה רשמית לקבלת אישור לשימוש חירום בחיסון נגד נגיף הקורונה לגילי 11-5. האישור, כך לפי ה-FDA, עשוי להתקבל כבר בתוך שבועות ספורים בלבד.
✔ הרשויות בסידני הודיעו כי ביום שני הקרוב יוסר הסגר שהוטל על העיר הגדולה ביותר באוסטרליה לפני כמעט 4 חודשים, לאחר שכמעט 70% מתושביה התחסנו נגד נגיף הקורונה.
✔ מספר הבקשות הראשונות לדמי אבטלה בארה"ב עמד בשבוע שעבר על 326,000, ירידה של 38,000 בהשוואה לשבוע שקדם לו, ובעוד שהתחזיות עמדו על 345,000 בקשות.
✔ רשות ההגבלים העסקיים בבריטניה ביטלה את הפעולות בהן נקטה נגד חברות התעופה ריינאייר (סימבול RYAAY) ובריטיש איירוויז, בגין סירובן לזכות נוסעים שלא יכלו לעלות על טיסה בשל הגבלות הקורונה.
זאת בטענה שהחוק לא מספק זכות ברורה מספיק לקבלת זיכוי בנסיבות כל כך יוצאות דופן.

הפיתרון הזמני לחדלות פירעון של ארה"ב התקבל
מנהיג המיעוט בסנאט, מיץ' מקונל, הודיע כי ההצעה שלו התקבלה לפשרה זמנית בדמות העלאה קצרת טווח של תקרת החוב התקבלה, על מנת למנוע חדלות פירעון לאגרות החוב של ארה"ב עד למציאת פתרון ארוך טווח מצד הדמוקרטים, טרם תסתיים השנה הנוכחית. ההצעה דחתה את הדד-ליין לתחילת דצמבר.
"כדי להגן על אזרחי ארה"ב ממשבר שעלול להיווצר בגלל הדמוקרטים, נאפשר להם להעלות באופן מוגבל את תקרת החוב, עד לדצמבר הקרוב.
הדבר יצנן את התירוצים המפוקפקים שלהם לגבי הזמן הלחוץ שהם עצמם יצרו ויעניק להם די והותר זמן להעביר חקיקה עצמאית לתקרת חוב חדשה".

בעוד שבוע וחצי: אישור קרן הסל האמריקנית הראשונה על ביטקוין
למעלה מ-13 חברות גדולות הגישו בקשה ל-SEC עבור אישור קרן הסל (ETF) הראשונה בארה”ב על הביטקוין, אשר ככל הנראה תהיה קרן הסל של חברת ProShares.
קרן הסל צפויה לקבל את אישור הרשות לניירות ערך עד ה-18 לאוקטובר והן יהיו מבוססות על חוזים עתידיים של ביטקוין.
אלכס קרוגר, מנתח בולט בתחום המטבעות הדיגיטליים, ציין שההייפ סביב אישור קרן הסל הוא העומד מאחורי עליית המחירים השבוע במטבע הדיגיטלי.

גילת חתמה על חוזי שירות בהיקף של למעלה מ-16 מיליון דולר
גילת רשתות לוויין (סימבול GILT), מובילה עולמית בטכנולוגיה לרשתות תקשורת לווייניות, הודיעה כי חתמה על חוזי שירות בהיקף של למעלה מ-16 מיליון דולר להפעלת שירותי פס רחב לרשתות תקשורת בפרו, שכחלק ממנו תספק שירותים משך תקופה של שנתיים –
“זהו צעד ענק במימוש האסטרטגיה של גילת באספקת שירותים לרשתות התקשורת עבור כל ששת האזורים בהם פועלת החברה"

אירלנד מצטרפת להצעת המיסוי המינימלי בשיעור 15%
ממשלת אירלנד אישרה לעלות את מס החברות בעלות מחזור העולה על 750 מיליון יורו מ-12.5% ל-15%, מה שמשרד האוצר האירי מעריך שיפחית את גובה המס של המדינה בכ-2 מיליארד יורו בשנה.
הדיווח מגיע לאחר שמדינות G-7 הסכימו לפני מספר חודשים לאחד כוחות כנגד חברות הענק ולהגדיר מס מינימלי של 15%, אך אירלנד התנגדה לכך בתוקף, מה שכעת חוזר לסדרו.

סורוס פאנד מחזיקה ביטקוין
חברת ההשקעות Soros Fund Management של המיליארדר ג'ורג' סורוס, אשר רווחיה נובעים בעיקר מהשקעות במט"ח, מחזיקה בביטקוין, כך אישר המנכ"ל בראיון לבלומברג לאחר דיווחים בתקשורת –
"אנחנו מחזיקים במטבע, אבל לא בהרבה. אני לא בטוח שהביטקוין משמש רק כגידור לאינפלציה, הוא כבר חצה את הקווים למיינסטרים".

בנק ישראל הותיר את הריבית על שיעור של 0.1%
הוועדה המוניטארית של בנק ישראל הותירה את שיעור הריבית הבסיסי בישראל על 0.1% לשנה, בעוד שריבית הפריים תישאר בשיעור של 1.6% לשנה.
על אף העלייה באינפלציה, הריבית בישראל לא צפויה לעלות לפני שתועלה על ידי הפד, שצפוי לעשות זאת במהלך המחצית הראשונה של 2022.
"המשך הפעילות הכלכלית והצמיחה התקינה יאפשר את סיום תכניות ההרחבה הכמותית השונות בחודשים הקרובים.
כל זאת על מנת להמשיך ולתמוך בהשגת יעדי המדיניות, בהתאוששות הכלכלית מהמשבר ולהבטיח המשך פעילותם התקינה של השווקים הפיננסים".

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close