חדשות היום

החוזים העתידיים נסחרים על רקע דוחות ענקיות ה-FAANG והחלטת הריבית שתפורסם הערב ; טסלה עדיין מחזיקה בביטקוין

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

תמונת מצב השווקים

 

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ בעקבות הודעתה של ממשלת קנדה על פתיחת גבולותיה לתיירים מחוסנים החל מה-7 בספטמבר, חברת התעופה אייר קנדה פותחת את שעריה.
✔ רשויות הבריאות ברוסיה אישרו לבדוק שילוב של החיסון הרוסי Sputnik ו-Oxford-AstraZeneca.
✔ ממשלת סינגפור שוקלת לפתוח מחדש את הגבולות ולהקל על מגבלות הנסיעה בחודש ספטמבר, בעוד שמרבית האוכלוסייה כבר מחוסנת.
✔ ראש ממשלת יפן אמר כי עליית תחלואת נגיף הקורונה בבירה טוקיו היא "לא בעיה עבור האולימפיאדה" – "תושבי טוקיו צריכים להתמקד בלעבוד מהבית כדי להפחית את תנועת האנשים". מוקדם יותר טוקיו דיווחה כי ביממה האחרונה אובחנו בשטחה 2,848 חיוביים לקורונה – הנתון היומי הגבוה ביותר מפרוץ המגפה.

פעילי איכות הסביבה עתרו נגד בניית מפעל טסלה בגרמניה
לאחר שבשטחי המפעל העתידי של טסלה (TSLA) נמצאו שרידי פצצות, ארגוני איכות סביבה מקומיים נזעקו להגן על אוכלוסיית הנחשים, על מי התהום, הפעם זה בגלל לטאות.
השבוע הגישו שני ארגוני איכות סביבה עתירות לבתי משפט בגרמניה בדרישה שטסלה תאתר את כל לטאות החול שחיות באזור ותעביר אותן למקום חדש ובטוח.
תאריך היעד המקורי להקמת המפעל היה יולי 2021, אחר כך הוא נדחה לתחילת 2022.

לוקהיד מרטין ורפאל יפתחו מערכת יירוט בלייזר
רפאל מערכות חתמה על הסכם עקרונות לשיתוף פעולה עם חברת לוקהיד מרטין (סימבול LMT) הכולל שיתוף פעולה לפיתוח, ייצור ושיווק עתידי של מערכת הגנה מבוססת-לייזר.
על פי ההסכם, שתי החברות יפעלו במשותף לתמיכה בפיתוח המערכת, שיווקה והפיכתה למבצעית בישראל בנוסף לבחינת האפשרות לשווק את המערכת גם בארה"ב –
"רפאל היא תעשייה ביטחונית ברמה עולמית, ואנו מצפים להרחיב את שיתוף הפעולה עימה על ידי מינוף היכולות לפיתוח מערכות הגנה מתקדמות מבוססות אנרגיה, במטרה להתמודד עם האיומים ההולכים וגדלים".

הפיתוח הישראלי שגייס 200 מיליון דולר
הסטארטאפ הישראלי Wiliot הודיע על השלמת סבב גיוס C בגובה 200 מיליון דולר בהובלת הקרן השניה של Softbank Vision.
בכך מצטרפת הקרן היפנית למשקיעות שהשקיעו בוויליוט בסבבי הגיוס הקודמים של החברה בהן פפסיקו, Verizon, קוואלקום, סמסונג, AWS ועוד.
מהחברה לא נמסר השווי על פיו נעשה הגיוס, אולם על פי הערכות, מדובר בשווי מוערך של מיליארד דולר.
Wiliot פיתחה מחשב זעיר (בערך בגודל של בול) מבוסס מעבד ARM, שלא צורך סוללות או זקוק לחיבור לחשמל, אלא ממיר את קרינת הרדיו לכדי אנרגיה, ומתפקד על תקן חיישן ניטור.
"בניגוד לתגים דוגמת זה של אפל, החיישן שפיתחה החברה עולה פחות מ-10 סנט לעומת 29 דולר. אצלנו אין סוללה אלא יצירת אנרגיה בצורה עצמאית ממקורות חיצוניים"..

קרלייל רוכשת את LIVEU תמורת 400 מיליון דולר
מפתחת פתרונות הזרמת וידאו בשידור חי LiveU הודיעה כי חברת ההשקעות הגלובלית קרלייל (סימבול CG) רכשה את חברת ההשקעות המתמחה בשותפות עם עסקי טכנולוגיה פרטנרס תמורת 400 מיליון דולר בעוד שפרנסיסקו פרטנרס רכשה אותה ב-2019 תמורת 200 מיליון דולרים.
עם מעל 3,000 לקוחות בלמעלה מ-130 מדינות, הטכנולוגיה של LiveU מאפשרת לשדרנים להבטיח איכות שידור חי של קישור וידאו, ומסייעת לגופי שידור גלובליים מהשורה הראשונה, כמו גם לבעלי תוכן ספורט גדולים לענות על הביקוש החזק של הצופים לתוכן חי ומבוסס מעריצים.
קרלייל תמנף את הרשת הגלובלית הנרחבת שלה כדי להרחיב עוד יותר את בסיס הלקוחות של LiveU ולעזור לפתח קשרים עם כמה מספקי התוכן המובילים בעולם.

רשות המסים רוצה לחייב מחזיקי קריפטו לדווח על אחזקותיהם
משרד האוצר הישראלי פרסם טיוטה של תיקוני חקיקה לחוק ההסדרים הקרוב, ובתוכה פרק הנוגע לתוכניות למאבק ב“הגברת הפיקוח על החזקה באמצעי אלקטרוני מבוזר”. רשות המיסים רוצה לחייב בדיווח את המחזיקים במטבעות דיגיטליים בשווי העולה על 200 אלף ש”ח, גם אם לא ביצעו אירוע מס.
“על מנת לצמצם את היקף ההון השחור בישראל, להביא לחשיפה של נכסים והכנסות לא מדווחים, ולשפר את איכות הבקרה ואיכות הביקורת של רשות המיסים, תקבע חובת דיווח על החזקה באמצעי אלקטרוני מבוזר".

טסלה עדיין מחזיקה בביטקוין
בכנס משקיעים של חברת טסלה (TSLA), אמר אילון מאסק כי לא טסלה, לא SpaceX ולא הוא מתכוונים למכור ביטקוין.
מאסק ציין כי החברה רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר בפברואר וברבעון הראשון מכרה 10% ממנו 'כדי לבדוק נזילות'.
החברה דיווחה על ירידת ערך של 23 מיליון דולר על אחזקות הביטקוין שלה, מאחר ועל פי עקרונות החשבונאות המקובלים ערכו של המטבע נרשם במחיר הנמוך ביותר בו היה ברבעון האחרון.

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close