חדשות היום

וול סטריט סוגרת את היום מסחר (שוב) בשיאים חדשים ; מנכ"ל פיליפ מוריס קורא לאסור מכירת סיגריות בתוך עשור

? טריידסטריט פרימיוםלפרטים נוספים, לחצו כאן ?

תמונת מצב השווקים

 

 

חדשות היום
וירוס הקורונה- עדכונים
✔ שדה התעופה הענק של לונדון הית'רו חווה רק 4 מיליון נוסעים במחצית ראשונה של 2021, בעוד שבשנת 2019 השדה הגיע למספר הזה תוך 18 ימים.
✔ לאחר הפוגה של 500 יום, חברת נורוויג’ן קרוז ליין (סימבול NCL) עושה קאמבק לים והוציאה את ה-Norwegian Jade להפלגה ראשונה מאתונה.

סין מאשימה את ארה"ב ב"קיפאון" בקשר ביניהם
השבוע מתחיל בשיחות בין ארה"ב, בהובלת סגנית שר החוץ וונדי שרמן, לבין סין, בהובלת סגן שר החוץ זי פנג.
אך בניגוד לתכנון, השיחות החלו על רגל שמאללאחר שסין אמרה כי מערכת היחסים בין המדינות "נמצאת כעת במבוי סתום ומתמודדת עם קשיים קשים" –
"יחסי ארה"ב וסין נמצאים במצב קשה ואנו מתמודדים עם קשיים. ארה"ב רוצה להחזיר את תחושת המטרה הלאומית על ידי כך שהיא מציירת את סין כאויב דמיוני".

ריאנאייר מציבה אולטימטום לבואינג
סמנכ"ל הכספים של חברת התעופה ריאנאייר (סימבול RYAAY) הודיע כי החברה תבצע הזמנה משמעותית של מטוסי בואינג (סימבול BA) מדגם MAX 10 עוד השנה, "אך רק אם המחיר יהיה תואם לציפיות, שכן חברת התעופה אינה נתונה ללחץ זמן".
ריאנאייר הינה הלקוחה הגדולה ביותר של בואינג באירופה של דגמי ה-MAX, עם מעל ל-200 הזמנות.
"אולי בסוף השנה נבצע הזמנה ואולי לא. הכל תלוי במחיר. אם המחיר נכון, אנו מעוניינים בכך".

אינטל מזהירה מפני מחסור משמעותי בשבבים ברבעון הקרוב
בניגוד לציפייה כי המחסור בתעשיית השבבים אולי יחלוף בקרוב, סמנכ"ל הכספים של אינטל (סימבול INTC) מזהיר במהלך שיחה עם משקיעים כי במהלך הרבעון השלישי של 2021 צפויות בעיות אספקה חמורות, אך ציין כי ברבעון הרביעי של השנה צפוי המצב להשתפר.
הסיבה לכך היא כי במועד זה צפויות להיכנס לפעילות מלאה תכניות שונות שאותן הפעילה אינטל בכדי לייצר בעצמה רכיבים שבעבר נשענה על ספקים חיצוניים בעבורם. אולם גם אז צפוי מחסור מסוים, שלפי הערכת החברה עשוי להמשך שנה או שנתיים. כלומר, בתסריט השלילי ביותר המחסור יימשך עד שנת 2023.

מנכ"ל פיליפ מוריס קורא לאסור מכירת סיגריות בתוך עשור
מנכ"ל עסקי הטבק של חברת פיליפ מוריס (סימבול PM) קרא לממשלת בריטניה לאסור על מכירת סיגריות תוך עשור, כאשר במסגרת המהלך יוצא מחוץ לחוק גם מותג מרלבורו של החברה.
לדבריו, סיגריות צריכות לקבל את אותו יחס של רכבי בנזין, שמכירתם צפויה להיאסר החל מ-2030.
"החברה יכולה לדמיין את העולם בלי סיגריות, ולמעשה ככל שזה יקרה מוקדם יותר, כן ייטב. תנו להם אפשרות של חלופות ללא עשן. עם הרגולציה והמידע הנכונים זה יכול לקרות תוך 10 שנים בחלק מהמדינות. ניתן לפתור את הבעיה אחת ולתמיד".

בורסת הקריפטו FTX נוקטת באמצעי בטיחות
רסם בנקמן-פריד, מנכ"ל FTX, פרסם בטוויטר סדרת ציוצים ובה הסביר שלמרות שבקושי נעשה שימוש במינוף גבוה מפי מ-20 (פחות מ-1% מנפחי המסחר בפלטפורמה), הם מסירים את האפשרות כדי לעודד מסחר אחראי.
עוד צוין כי הצעד נעשה על רקע תנודתיות בלתי רגילה בשוק ובדיקה רגולטורית הולכת וגוברת.
המינוף הגבוה ביותר שמותר להם להציע הוא פי-125.

שינויי האקלים מגיעים ללונדון ומכים אותה קשה
רחובות וכבישים הוצפו ברחבי לונדון, כתוצאה מסופות רעמים וגשמים עזים בעיר.
רשת BBC דיווחה ששני בתי חולים במזרח לונדון ביקשו מתושבים שחשים ברע לא להגיע אליהם, מכיוון שהמחלקות לטיפול נמרץ הוצפו.
השירות המטאורולוגי הזהיר מסכנת ההצפות והעריך שבאזורים מסוימים בדרום-מזרח אנגליה יהיו עד 10 ס"מ של גשם – כמות כפולה מהכמות הממוצעת בחודש יולי כולו.

הבנקים באנגליה משלימים היערכות לריבית שלילית
המערכת הבנקאית האנגלית משלימה היערכות לקראת הניסוי הכלכלי הגדול בעולם והוא מעבר אפשרי לריבית שלילית בכלכלה הבריטית. בחודש פברואר ביקש ההבנק המרכזי של אנגליה מהבנקים הגדולים לבצע היערכות טכנית-מיחשובית לאפשרות שיבקש לבצע את הניסוי הגדול בתולדות הכלכלה והוא המעבר לריבית שלילית.
יש מקום להזכיר כי ריבית שלילית כבר הונהגה ביפן ובאיחוד האירופי אך נראה כי ההשפעה הגדולה של הריבית השלילית עדיין אינה ניכרת על הכלכלה הריאלית כמו השפעה של רכישות האג"ח של הבנקים המרכזיים ודחיפה של הבנקים לתת אשראי לציבור ולעסקים.

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

 

 

 

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close