חדשות היום

השווקים נצבעים באדום לקראת יציאה לסוף שבוע ארוך בוול סטריט ; סין מודיעה בהחלטה נדירה כי לא תציב יעד לצמיחה כלכלית

תמונת מצב השווקים

מדדים 22.05.20
מדדים 22.05.20

 

 

 

Bitcoin (BTC-USD) Δ

ביטקוין 22.05.20
ביטקוין 22.05.20

 

Texas Oil Δ 

נפט 22.05.20
נפט 22.05.20

 

Gold (XAU-USD) Δ 

זהב 22.05.20
זהב 22.05.20

 

 

(US02Y) תשואות אג"ח לשנתיים Δ

תשואות אג''ח לשנתיים 22.05.20
תשואות אג"ח לשנתיים 22.05.20

 

 

(US10Y) תשואות אג"ח ל-10 שנים Δ

תשואות אג''ח ל-10 שנים 22.05.20
תשואות אג"ח ל-10 שנים 22.05.20

 

 

 

 


 

חדשות היום

וירוס הקורונה- תמונת מצב עולם

 

✔ פתיחת המדינות בארה"ב מתרחבת וכעת גם באוהיו ובמערב וירג'יניה פתחו את המסעדות לקהל בישיבה, בנוסף לחלק מהקניונים.
✔ הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי בהמשך לתהליך אשר החלה פייסבוק (FB), בנוסף לחברות רבות אחרות בתקופת המשבר, בעשור הקרוב היא מתכוונת להעביר כמחצית מעובדיה לעבודה מהבית.
✔ חברת התרופות הישראלית קמהדע (KMDA) זינקה בשיא שלה אמש במעל ל-24%, וזאת לאחר שהודיעה כי עד סוף יוני תפיק מהפלזמה מספיק נוגדנים לקורונה כדי לטפל באוכלוסייה בישראל.
✔ עפ"י נתונים שפורסמו הלילה בסין, אפל (AAPL) מכרה במהלך חודש אפריל 3.9 מיליון מכשירי אייפון בסין – עלייה של 160% מחודש מרץ, אז מכרה 1.5 מיליון סמארטפונים, וזאת לאחר שבפברואר נרשמה ירידה של 60%.
✔ קבוצה של סנאטורים אמריקניים הזהירו וקראו לחברות התעופה דלתא (DAL) וג'ט בלו (JBLU) לצמצם במיידי את שעות העבודה של עובדיהם, זאת לאחר שקיבלו חבילת חילוץ בהיקף של 25 מיליארד דולר שתממן את משכורות והטבות העובדים, והחזרתם לעבודה נחשבת כבלתי חוקית.

המספרים ממשיכים לעלות
אתמול בצהריים מספר חולי הקורונה בעולם חצו את ה-5 מיליון, והספיקו להגיע כבר למעל ל-5.1 מיליון עם 328 אלף בני אדם אשר מתו במגפה וכ-1.95 מיליון חולים שהחלימו. ארה״ב, רוסיה וברזיל הן המדינות המובילות במספר החולים ושם המגפה עדיין מתפשטת. בכמות המתים מובילות ארה"ב, אחריה בריטניה ולאחר מכן איטליה.

1.2 מיליארד דולר לקורונה
הממשל האמריקני הודיע היום כי ארה"ב תזרים סכום של 1.2 מיליארד דולר לסיוע המציאת חיסון לנגיף הקורונה. הסכום יושקע ביצרנית התרופות AstraZeneca, בעוד שלפי תנאי ההסכם ברגע שייוצר החיסון המדינה תקבל 300 מיליון מנות. עוד צוין כי הצפי נכון לעכשיו הוא שהחיסון יהיה זמין עד לחודש אוקטובר וכי כל 300 מיליון המנות יגיעו עד תחילת השנה הבאה.

בגל הבא העסקים ימשיכו לעבוד
הנשיא טראמפ התייחס בתדרוך היומי שלו הלילה בבית הלבן להתפרצות הגל השני ואמר כי אם ארה"ב תיפגע בשנית ע"י הנגיף, הוא לא מתכוון לסגור את ארה"ב – "אנשים אומרים שזו אפשרות מאוד מובחנת, זה סטנדרט. אנחנו הולכים לכבות את השריפות. אנחנו לא מתכוונים לסגור את המדינה. אנחנו יכולים לכבות את השריפות".

דבריו מגיעים לאחר שמוקדם יותר השבוע ד"ר אנתוני פאוצ'י ציין כי "אין ספק בכלל שיהיו גלים חדשים של הידבקויות".

ניו-יורק מתקרבת לפתיחה מחדש
ראש עיריית ניו-יורק, ביל דה בלסיו, אמר היום במסיבת עיתונאים כי ניו יורק נמצאת בדרכה לפתיחה מחדש, כולל פתיחת חנויות קמעונאיות עם שינויים ועבודות בנייה, וכי מספר המאושפזים ממשיך לרדת- "אני רוצה להיות ברור בדבריי- כל הדרכים מובילות למחצית הראשונה של יוני. מדדי הערים, מדדי המדינה, כולם מראים התקדמות מאוד ברורה".

הבנק הפדרלי של ניו יורק בחוסר אופטימיות
נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון ויליאמס, המשמש גם כאחד היועצים הקרובים לפאואל, אמר היום במהלך שיחה עם אנשי עסקים כי צפויים חודשיים נוספים קשים לכלכלה האמריקאית, לפני שנראה התאוששות במחצית השנייה של השנה – "המגפה העולמית אשר גרמה למיתון זה מראה כי עתידנו הכלכלי ייקבע בהתפשטות הנגיף. אי אפשר לדעת בדיוק מתי עובדים ועסקים יחזרו לעבוד באופן מלא".

ממשלת גרמניה משקיעה ב- Lufthansa
חברת התעופה הגדולה באירופה Lufthansa מאשרת את הדיווחים על פיהם מתנהלים מגעים מתקדמים אל מול ממשלת גרמניה לקבלת סיוע מקרן הייצוב של הממשלה. לפי תנאי ההסכם המתגבש, הקרן הממשלתית תעביר לחברה סכום של עד 9 מיליארד יורו ותקבל בתמורה 20% בחברה. החבילה תכלול גם הלוואה של 3 מיליארד יורו.

החלטה 'של פעם בחיים'
סין הודיעה בהחלטה נדירה ומפתיעה היום בלילה כי לא תציב יעד לצמיחת הכלכלה שלה השנה בעקבות אי הודאות שגרם נגיף הקורונה. ראש ממשלת סין, לי קי-יאנג, אמר בהצהרה – "ברצוני לציין שלא קבענו יעד ספציפי לצמיחה כלכלית השנה. זאת מכיוון שמדינתנו תתמודד עם כמה גורמים שקשה לחזות בהתפתחותה בעקבות אי הוודאות ביחס לקורונה והכלכלה העולמית". עם זאת סין הודיעה על הצבת יעד של לפחות 3.6%.

חברות התעופה חוזרות לנשום (בערך)
חברת הלאו קוסט הבריטית EasyJet מודיעה כי בכוונתה לחדש את הטיסות שלה ב-15 ביוני, בשלב ראשון בעיקר טיסות פנימיות בתוך בריטניה ובצרפת, ומשם תחל בהרחבת הפעילות לשאר הקווים.

הסקר הפסימי של דובאי
סקר שערכה לשכת המסחר בדובאי חשפה היום כי 70% מהעסקים בדובאי מצפים לסגור את שעריהם במהלך ששת החודשים הקרובים. הסקר נערך בקרב 1,228 מנכ"לים במגוון תחומים בין התאריכים 16 באפריל ל-22 באפריל, בשיא הנעילה באמירויות המאוחדות. כמעט 3/4 מהנסקרים היו עסקים קטנים עם פחות מעשרים עובדים. מבין המשיבים, יותר משני שליש ראו סיכון בינוני עד גבוה לפשיטת רגל בששת החודשים הקרובים וכ-27% אמרו כי הם צפויים לכך כבר במהלך החודש הבא.

סטארבקס בהתאוששות
מנכ"ל רשת בתי הקפה סטארבקס (SBUX), קווין ג'ונסון, פרסם היום מכתב בו עדכן על מצב החברה.

במכתב צוין כי המכירות בחנויות הזהות בארה"ב כבר שבו לשיעור של 60%-65% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר שפתחה את סניפיה לפני כשבוע. בסין, המכירות שבו ל-80% לעומת התקופה המקבילה. במכתב לעובדיו כתב ג'ונסון כי המכירות כעת עקפו את תחזיות החברה.

יום מאקרו
משרד המכס ביפן
פרסם את נתוני היבוא והיצוא של יפן לחודש אפריל, והתמונה גרועה בהרבה מהתחזיות – היצוא היפני ירד ב-21.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כאשר ענף הרכב הוא בין הנפגעים הראשיים, וזאת בהמשך לירידה של 11.7% בחודש מרץ. הכלכלנים ציפו לירידה של 22.7%. היבוא ליפן ירד ב-7.2%.

משרד העבודה האמריקאי פרסם כי מספר הבקשות הראשונות לדמי אבטלה עמד בשבוע שעבר על 2.438 מיליון, בעוד שתחזיות הכלכלנים עמדו על 2.4 מיליון בקשות. במקביל תוקן מטה הנתון מלפני שבועיים מ-2.98 מיליון ל-2.69 מיליון בקשות.

חברת מרקיט פרסמה כי מדד מנהלי הרכש התעשייתי בארה"ב לחודש מאי עמד על רמה של 39.8 נקודות במאי, בדומה לצפי הכלכלנים ולעומת 36.1 נק' בחודש שעבר. מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים הגיע לרמה של 36.9 נקודות, לעומת צפי ל-32.7 נקודות ולעומת 26.7 נק' באפריל.

וגם באירופה פורסמו מדדי מנהלי הרכש התעשייתיים של חברת מרקיט לחודש מאי-  בצרפת המדד עלה ל-30.5 נקודות בחודש מאי לעומת 11.1 נקודות באפריל, בגרמניה עלה ל-31.4 נקודות במאי לעומת קריאה של 17.4 נקודות בחודש אפריל, ובבריטניה נרשמה עלייה ל-28.9 נקודות בחודש מאי לעומת קריאה של 13.8 נקודות באפריל האחרון.

הדוחות בוול סטריט
יצרנית השבבים אנבידיה (NVDA) רשמה רווח מתואם למניה של 1.8 דולר על הכנסות של 3.08 מיליארד דולר, בעוד שצפי האנליסטים היה לרווח מתואם למניה של 1.69 דולר על הכנסות של 3 מיליארד דולר, וזאת בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד אז רשמה רווח מתואם של 0.88 דולר על הכנסות של 2.22 מיליארד דולר.

חברת המכשור הרפואי מדטרוניק (MDT) רשמה רווח נקי של 646 מיליון דולר או 48 סנט למניה, בהשוואה ל-1.172 מיליארד דולר או 87 סנט למניה ברבעון המקביל. הכנסות החברה נפלו ב-26% ל-6 מיליארד דולר, גם כאן מתחת לצפי שעמד על 6.9 מיליארד דולר. אך בכל זאת דיקטוריון החברה אישר העלאה של הדיבידנד הרבעוני מ-54 ל-58 סנט למניה.

רשת בסט ביי (BBY) רשמה רווח נקי של 159 מיליון דולר או 61 סנט למניה, לעומת 265 מיליון דולר או 98 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות ירדו ב-6.3% ל-8.56 מיליארד דולר, הצפי בשוק עמד על 8.24 מיליארד דולר.

 

 

המלצת ספר היום

OPTIONS TRADING IN 7 DAYS
OPTIONS TRADING IN 7 DAYS

 

 

 


 

 

לוח אירועים

 

 


כנסי ביוטכנולוגיה

 

 

 


 

נתוני מאקרו

 

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

דוחות שבוע 21
דוחות שבוע 21

 

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close